SEC Karşısında XRP: Destek 1 Dolar Seviyesinde

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • XRP, 1 doların üzerinde tutmayı başardı.

  • Popüler altcoin, bu ayki %250 fiyat rallisinin ardından %89 arttı.

  • XRP sahipleri, Ripple Labs'ı SEC'e karşı destekliyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

XRP, birkaç gündür süren düşüşün ardından 1 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. SEC davasına karşı destek arttıkça SEC davası, son zamanlarda fiyat hareketinde daha az rol oynuyor gibi görünüyor.

SponsorSponsor

Ripple Labs, birkaç aydır Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadele ediyor. Ancak XRP’nin çarpıcı bir artış yaşadığı görüldü. Geçtiğimiz süreçte %250 büyüklüğünde etkileyici bir artış göstererek 0,58 dolar seviyesinden 1,96 dolar seviyesine kadar yükselen popüler altcoin, son günlerde piyasada yaşanan düşüşle büyük bir darbe aldı.

SponsorSponsor

Bununla birlikte, Ripple Labs SEC’e karşı davasını sürdürmeye devam ederken XRP şu anda 1 dolarlık destek seviyesini elinde tutuyor. Aralık 2020’de açılan SEC davası, XRP token’ı şeklinde kayıtsız menkul kıymetlerin satışı ile ilgili. SEC, Ripple Labs ve yöneticilerinin yatırımcılara XRP’de 1,3 milyar doların üzerinde satış yaptığını iddia etti.

Davanın önceki aşamalarında SEC yargıçtan Ripple’ın yabancı regülatörlerle iletişim kurmayı bırakmasını talep etmişti. Bu talebin reddedilmesi davadaki son değişiklik olarak kayıtlara geçti. SEC daha önce de şirketin yöneticilerinin mali kayıtlarına erişim için onay istemişti. Bununla birlikte, Ripple buna karşı çıktı ve sonuç olarak SEC’e kişisel kayıtlar sağlamak zorunda olmama kararını kazandı.

SEC ve Ripple Labs arasında devam eden yasal savaşın öngörülebilir gelecekte de devam etmesi bekleniyor. Bununla yanında, XRP, SEC davasıyla ilgili tüm olumsuz haberlere rağmen sağlam kalmaya devam ediyor.

XRP Sahipleri SEC’e Karşı Destek Sunuyor

XRP sahiplerinin bu durumda Ripple Labs’ı desteklediği görülüyor. Rhode Island merkezli bir avukat olan John Deaton tarafından sunulan yeni bir dosya Ripple’ı destekliyor. Ripple’ı desteklemek için verilen mücadeleye 12.600’den fazla XRP sahibi ve destekçisi katıldı.

Deaton, destekçilerin küçük işletmele sahipleri, XRP’nin geliştiricileri ve yatırımcılarından oluştuğunu belirtiyor. Kullanıcıların “bu yaptırım işleminde söz konusu mülke önemli bir ilgisi var” dedi.

Dalgalanma, çalkantılı birkaç ayın ardından iyileşiyor gibi görünüyor. Haber kaleme alınırken popüler altcoin’in fiyatı 1,13 dolarda seyrediyor. XRP geçen hafta yaşadığı düşüşe rağmen Nisan ayının başından bu yana %89 arttı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Ryan ist ein Fintech-Spezialist mit einer Leidenschaft für Kryptowährungen und Blockchain-Einführung. Er entdeckte Bitcoin im Jahr 2016, als er in ein Ponzi-Programm investierte, und es war die beste Entscheidung, die er jemals getroffen hat.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın