Sacramento Kings NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Sacramento Kings, "1985 Inaugural Pin Collection" adlı bir koleksiyon ile NFT dünyasına ilk adımını attığını duyurdu.

  • Koleksiyonda 84 adet özel numaralandırılmış eşsiz NFT parçası bulunuyor.

  • Özel olarak sıralanmış bu 84 adet NFT'nin her birinin 500 dolara satılması planlanıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

NBA’in popüler takımlarından Sacramento Kings, satış tekelini alabilmek adına ilk Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonunu piyasaya sundu.

SponsorSponsor

NBA geçtiğimiz yıldan bu yana NFT koleksiyonları için vazgeçilmez bir alan oldu. NBA Top Shop’tan tutun da NFT koleksiyonları yayınlayan çeşitli platformlara kadar herkes bu sektörü benimsedi.

SponsorSponsor

Sacramento Kings takımı, NBA’nin son birkaç yıldır dijital para birimlerini benimsemesindeki en önemli etkenlerden birisi haline geldi.

2014 yılında Kings, NBA’deki bilet satışlarını Bitcoin ile kabul eden ilk NBA takımı oldu. Marka yetkilileri, taraftar mağazasındaki ürünler için de ödeme olarak Bitcoin’i kabul ediyor. 2019 yılında Sacramento Kings takımı BlockParty ile birlikte yürüttüğü yoğun bir çalışma sonucunda blok zinciri odaklı ve tahmine dayalı olan bir oyun çıkartmak istedi. Bunun üzerine Sacramento Kings’e kendi token’ı olan Kings Tokens verildi.

2021’de Kings, hem oyuncularına hem de takım çalışanlarına Bitcoin ile maaş ödemesi imkanı sunan ilk ve tek NBA takımı oldu. Çalışanlar ve oyuncular maaşlarının istedikleri herhangi bir bölümünü anında BTC‘ye dönüştürmeyi seçebiliyorlar.

Şimdilerde ise bir sonraki mantıklı adım olan NFT koleksiyonu piyasaya sunuluyor.

Kings NFT Koleksiyonu Açılışını Kutluyor

Sacramento Kings, 1985’te çıkış yapan nispeten genç sayılabilecek bir takım. NFT koleksiyonu tanıtımı bu sezon içinde bu genç takıma ayrı bir renk katacak. Koleksiyon “1985 Açılış Pin Koleksiyonu” olarak adlandırıldı. Koleksiyonda, takımın NBA’deki ilk sezonunda yaşadığı tüm olayları tasvir eden toplam 85 benzersiz NFT içereceği belirtildi.

Koleksiyon OpenSea’de listelendikten sonra şu an için halihazırda bulunan 84 adet sınırlı sayıda üretilmiş eşsiz NFT ürünleri 22 Temmuz’dan itibaren açık artırmaya çıkartılıp alıcıları ile bir araya getirilecek.

Sacramento Kings’in sahibi ve aynı zamanda başkanı olan Vivek Ranadivé “Bu NFT koleksiyonu, dijital dünya ile gerçek dünyayı harmanlayıp, takımın tarihinde ikonik ve unutulmaz bir anı simgeleyecek.” dedi.

Koleksiyonun ödülü ise, “1985 yılı İlk Sezon Açılış Gecesi Rozeti” olan müzayededeki tek ve nadide parça olacak. Listelenen ürünler arasında, rozetin koleksiyondaki en nadide NFT olduğu ve sahibinin “Sacramento Kings’in evi olan Golden 1 Center’a damgasını vurmasını” sağlayacağı belirtiliyor.

Koleksiyon ödülünü kazanan teklif sahibi, sadece NFT’de değil, aynı zamanda takımın web sitesinde ve sahasında gösterilecek olan afişlerde kendi istediğine bağlı olarak bir isim ile veya bir numara ile kamuoyuna duyurulacak. Kazanan kişiye ayrıca, 2021-22 sezonunun açılış gecesine özel iki adet saha kenarı bileti ile birlikte 1985 sezonu rozetinin fiziksel bir kopyası gönderilecek. Açık arttırma 26 Temmuz Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın