Ripple Yüzünü Doğuya Çevirdi: 270 Milyon XRP Nereye Gitti?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ripple SEC davasının bitmesini beklerken boş durmuyor.

  • Şirkete ait olduğu iddia edilen hesaplardan ciddi miktarda XRP Çin'e gidiyor.

  • Transferlerin bir ucunda Çin'in en yüksek hacme sahip olan kripto para borsası Huobi var.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Başı Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile belaya giren Ripple (XRP) yüzünü yeni coğrafyalara çeviriyor. Yüklü miktarda kripto para transferlerini rapor eden güvenilir platform Whale Alert (Balina Alarmı) son zamanlarda yüz milyonlarca XRP’nin Amerika’dan Çin’e taşındığını bildiriyor. Transferlerin bilinmeyen XRP hesaplarından Çin’in en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi’ye gittiği belirtiliyor. Bilinmeyen hesapların Ripple’ın şirket hesapları olduğu tahmin ediliyor.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) El Salvador haberinin ardından Hindistan’dan gelen olumlu haberlerin etkisinde değer kazanmaya devam ederken altcoinlerin büyük bir çoğunluğu onu arkadan takip ediyor. Ripple ise Bitcoin’in bu çıkışına ayak uyduramayan kripto para birimleri arasında yer alıyor. XRP son yirmi dört saati hareketsiz geçirdi. %0,6’lık bir değer artışı yaşayan köklü kripto para birimi 1 dolar hedefinin altında yer alıyor. İşlem hacmi 4 milyar dolar civarında sabit ilerleyen XRP sabah saatlerinde 0,92 dolar seviyesine kadar tırmanmasına rağmen burada karşılaştığı dirence dayanamadı ve 0,87 dolar seviyesine kadar geriledi. Değerli kripto para birimi yaklaşık iki gündür bu aralıkta seyrediyor.

SponsorSponsor

270 Milyon XRP Çin’e Gitti

SEC davası nedeniyle Amerikalı kripto para borsalarında ticareti yasaklanan Ripple merkezi bir blok zincir ağı olduğu için XRP’lerin büyük bir bölümü merkeze bağlı hesaplarda yer alıyor. Bu hesaplarda duran kripto paralar Amerika’da olarak kabul ediyor. Ancak bu ülke ile yıldızı bir türlü barışmayan Ripple yüzünü Çin’e dönmeye karar vermiş olabilir. Ripple en çok Binance, Huobi Global, OKEx, Bybit ve ZG.com borsalarında işlem görüyor.

Çin her ne kadar kripto para madencilik tesislerine durdurma kararı çıkarsa da ilk günlerden bu yana blok zincir teknolojisi ve kripto para birimleri için en önemli ülkelerden biri olmaya devam ediyor. Bitcoin balinalarının büyük bir çoğunluğunun Çinliler olduğu iddia ediliyor. Bu yüzden Amerika’nın BTC’nin önünü kapatmaya çalıştığı da söylentiler arasında. Ancak kripto para madencilik tesislerinin batılı şirketlere kayması henüz dolaşıma girmeyen BTC’lerin batılı ülkelere geçmesine neden olabilir.

Çin’in Bitcoin’i karşısında Amerika’nın Ripple olarak değerlendirilen XRP’sinin de Çin’e yönelmesi bu kripto paranın SEC davasından çıkacak olumsuz haberler karşısında direnç kazanmasını sağlayabilir.

Aylardır Devam Eden Transferler Kafaları Karıştırdı

Ripple hesaplarından Çin’in en yüksek hacme sahip kripto para borsası Huobi’ye aktarılan paralar her gün biraz daha artıyor. Birkaç aydır düzenli olarak bu kripto para borsasına XRP gönderimi yapılıyor. 6 Haziran’dan bu yana şirket tarafından Huobi’ye gönderilen günlük XRP miktarı 5.275.250 XRP’ye ulaştı. Daha önce Ripple bir hafta boyunca Huobi’ye 6.679.600 XRP göndermişti.

Ripple bir yandan hesaplarını Çin’e aktarırken bir yandan SEC davasının sonuçlanmasını bekliyor. Aslında son duruşmada mahkemeye sunduğu istekler şirketin bu dava sürecini uzatmaya çalıştığı yönünde yorumlandı. Ripple yöneticileri son duruşmada çok sayıda kripto para borsasında gerçekleşen işlemlerin bir listesinin araştırılmasını talep etti. Aynı şekilde SEC avukatları da duruşmanın 2 ay ertelenmesini talep etti. Dava süresi uzadıkça Amerika’dan Çin’e taşınan XRP miktarının da çok daha yüksek rakamlara ulaşması muhtemel.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın