Ripple Yükselişe Geçti: 240 Milyon Adet XRP Transfer Edildi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ripple (XRP) yeni güne yükselişle başlasa da Binance haberleri sonrası piyasanın yönünü aşağıya çevirmesiyle düşüşe geçti.

  • Popüler veri izleme platformu Whale Alert, yeni günde yaklaşık 180 milyon dolar değerinde (240 milyon adet) XRP’nin bazı cüzdanlar arasında transfer edildiğini duyurdu.

  • Popüler altcoin yazının kaleme alındığı sırada da 0,72 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ripple (XRP) yeni güne yükselişle başlasa da Binance haberleri sonrası piyasanın yönünü aşağıya çevirmesiyle düşüşe geçti. Güne 0,72 dolar seviyelerinde başlayan popüler altcoin, yakaladığı yaklaşık %7’lik yükselişle 0,76 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu süreçte piyasada büyük miktarda XRP’nin hareket ettiği gözlendi. Popüler veri izleme sitesi Whale Alert’in paylaşımlarına göre yeni günde yaklaşık 240 milyon XRP transfer edildi.

SponsorSponsor

Yeni gün popüler altcoin Ripple için oldukça olumlu başlasa da sabah saatlerinde farklı ülkelerden gelen Binance haberleri, kripto para birimlerinde kısmi bir düşüşe neden oldu. Bu süreçte lider kripto para birimi Bitcoin 40.000 dolar seviyelerinden 38.400 dolar seviyelerine gerilerken, Ethereum 2.450 dolar seviyelerinden 2.315 dolar seviyelerine geriledi. Yeni günde gerçekleşen büyük XRP transferleri ise yatırımcıların oldukça dikkatini çekti.

SponsorSponsor

XRP Transferleri Hızlandı

Whale Alert, yeni günde yaklaşık 180 milyon dolar değerinde (240 milyon adet) XRP’nin bazı cüzdanlar arasında transfer edildiğini duyurdu. Transferler arasında en dikkat çekeni ve en büyüğü ise Bybit borsasından Binance borsasına gerçekleştirilen transfer oldu. Bu işlemde yaklaşık 131 milyon adet yani 100 milyon dolarlık Ripple, cüzdanlar arasında transfer edildi. Bu işlemin yanında Güney Kore merkezli Gopax borsasından da 23 milyon adet XRP, Binance borsasına gönderildi. Bu süreçte yaklaşık 45 milyon adet XRP’nin ise Ripple’ın dahili cüzdanlarına gönderildiği tespit edildi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha önce yaptığı açıklamada bu cüzdanlardaki XRP’lerin ortaklara, müşterilere ve likidite sağlaması açısından kripto para borsalarına gönderildiğini belirtmişti.

Ripple İkinci Çeyrek Raporunu Paylaştı

Dev blok zinciri şirketi Ripple, dün ikinci çeyrek raporunu da açıkladı. Rapora göre Ripple’ın ticaret hacmi ikinci çeyrekte ilk çeyreğe göre %98 arttı ve 4,4 milyar doları buldu. Bu çeyrekte XRP’nin tarihindeki en yüksek hacimli 4 gününü de geçirdiği vurgulanırken, şirketin 157 milyon dolar değerinde XRP sattığı da belirtildi. XRP’nin fiyat hareketlerinin de incelendiği raporda, popüler altcoin’in fiyatının çeyrek içerisinde %11’in üzerinde dalgalanma gösterdiği ve bunun Bitcoin ve Ethereum’dan fazla olduğu belirtildi.

Bu dalgalanmanın temel nedeni ise Ripple’ın nisan ayında yakaladığı yükseliş trendi idi. Bu süreçte yaklaşık iki hafta içerisinde %250 değer kazanan Ripple 1,96 dolar seviyelerine yükselmişti. Ancak satış baskısıyla birlikte bu noktada %30 gerileyen XRP, ilerleyen süreçte Çin’den gelen yasak haberleriyle birlikte neredeyse tüm kripto para birimleri gibi büyük bir değer kaybı yaşamıştı. Popüler altcoin çeyrek içerisinde en yüksek 1,96 dolar seviyelerinde işlem görürken en düşük 0,50 dolar seviyelerinde işlem gördü.

Japonya’da Dev Ortaklık

Hafta içerisinde Ripple yatırımcılarını sevindiren haber ise Japonya’dan gelmişti. Dev blok zinciri şirketi çarşamba günü yaptığı açıklamada Japonya’daki ilk On-Demand Liquidity (ODL) koridorunu açtığını duyurmuştu. Japonya’nın önemli finans kuruluşlarından SBI’nin para transfer şirketi SBI Remit ile anlaşma sağladığını duyuran Ripple, On-Demand Liquidity (ODL) transfer sistemi kullanılarak Japonya ile Filipinler arasında para transferi yapılabileceğini açıklamıştı. 

Ripple’ın daha önce xRapid adıyla kurduğu ancak sonrasında adını On-Demand Liquidity (ODL) olarak değiştirdiği transfer sistemi, iki farklı para birimi arasında hızlı ve sorunsuz bir transfer gerçekleşmesini sağlıyor. Japonya’dan Filipinler’e yapılan para transferlerinin ise yılda toplam 1,8 milyar dolar seviyelerini bulduğu tahmin ediliyor. Japonya’da ilk kez kullanılacak olan ODL koridorunda popüler altcoin Ripple’ın (XRP) kullanılabileceği de açıklanmıştı. XRP bu haberle yükselişe geçmiş ve kısa sürede 0,64 dolar seviyelerinden 0,76 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Popüler altcoin yazının kaleme alındığı sırada da 0,72 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın