Ripple Yöneticisi: Salgın Sonrasında Büyük Bir Değişim Yaşanacak

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Koronavirüste toplam vaka sayısı 1.5 milyona dayanırken, salgın sonrası dünyada bazı dinamiklerin değişeceği düşünülüyor.

  • Ripple yöneticisi Navin Gupta, salgının olumsuz etkilerini minimuma indirmek için çalıştıklarını belirtti.

  • Farklı bankalar ve kurumlar ile ortaklıkları ile gündeme gelen Ripple, teknolojisini yaymaya devam ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Koronavirüs salgını ve onun etkileri, kripto para piyasalarında da konuşulmaya devam ediyor. Toplam vaka sayısı 1.5 milyona dayanırken, salgın sonrası dünyada bazı dinamiklerin değişeceğini de öngörmek mümkün. Özellikle de ekonomik dengeler anlamında yeni bir dönemin bizleri beklediğini ifade eden Ripple yöneticisi Navin Gupta, şirket olarak buna hazırlandıklarını söylerken, salgından güçlü bir şekilde çıkmak için, çalışmalara hız verdiklerini duyurdu.Ripple, Pandemi Esnasında Neler Yapıyor?

Şu anda Ripple şirketi olarak kullanım oranlarını artırmaya odaklandıklarını ifade eden Gupta, yeni ortaklıklar arayışında olduklarını da söyledi. Başarılı yönetici, başta bankalar ve finansal kurumlar olmak üzere, şirkete katkı yapacak alternatiflerin üzerinde durduklarına vurgu yaptı. Teknolojik olarak kendilerini kanıtladıklarını iddia eden yönetici, artık sırada yeni bir aşamanın olduğuna değindi ve şunları söyledi:Ripple şu anda ikinci aşamada. Zaten teknolojik kapasite olarak kendimizi kanıtladığımızı düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte en önemli şey, mümkün olan her pazarda müşteriye sahip olmak. Biz de ana odağımızı bu olarak belirledik. Sunacağımız opsiyonlar ile müşterilerimizin tüm isteklerine yanıt vermek istiyoruz. Elbette bunu yaparken, regülasyon prensiplerinden taviz vermeden hareket etmeliyiz.

Gupta, ayrıca XRP’ye yeni kullanım alanları yaratma konusunda ciddi çalışmalar olduğunu da doğruladı. Tüm bu süreçleri olabilecek en şeffaf şekilde yönetmeye çalıştıklarını ifade eden Ripple yöneticisi, regülatör kurumlara da bu noktada büyük önem verdiklerini sözlerine ekledi.

Zaten şirket, son dönemde sürekli olarak yaptığı ortaklıklar ile gündemde. Örneğin geride bıraktığımız ayın son günlerinde Ripple, Tayland merkezli Siam Commercial Bank ile anlaşarak Asya pazarı için önemli bir hamlenin altına imzasını atmıştı.

Ayrıca şirketin desteklediği XRPL Labs şirketi, XUUM adındaki bir cüzdanı beta aşamasına getirmeyi başardı. XRP transferleri konusunda büyük bir kolaylık sağlayacağı ifade edilen bu cüzdan uygulaması, Google Play ve App Store’da listelenerek önemli bir atılım yaptı.

Fiziksel Ödemeler Tarih Olacak

Gupta’nın gündeminde olan tek konu, Ripple şirketinin salgın döneminde yaptıkları değildi. Başarılı isim, ödeme alışkanlıkları konusunda da önemli açıklamalar yaptı. Koronavirüs salgınının fiziki ödemelerden, dijital ödemelere geçişi hızlandıracağını iddia eden Gupta, Ripple şirketinin elindeki verilerin de bunu ortaya koyduğunu söyledi. Başarılı yönetici, değişen dünya şartlarına adapte olmak isteyen şirketlerin ve insanların, ödeme yöntemi konusunda da yeni alışkanlıklar geliştirdiğine vurgu yaptı.

Gupta, şöyle konuştu:

Salgın sonrasında dramatik olarak değiştiğini gördüğümüz iki şey var. Bunlardan birisi dijital ya da temassız ödeme yöntemlerine artan talep. Ripple şirketi olarak biz de bu alanda çalışıyoruz ve elimizdeki veriler bu değişimleri bize gösteriyor. Zaten krizden önce de buna benzer veriler görüyorduk ancak şu çok net ki kriz süreci bu geçişi daha da hızlandırdı.

Gupta’nın söylediğine benzer şeyler, aslına bakılırsa Bitcoin için de geçerli. Salgınla mücadele kapsamında merkez bankalarının çok ciddi oranlarda para basmasının, arzı kısıtlı olan Bitcoin gibi ürünlere olumlu etki etmesi bekleniyor. Nitekim, kripto para sektörünün ünlü ismi Mike Novogratz da buna benzer bir açıklama yapmış ve Bitcoin için mevcut finansal ortamın uygun olduğunu söylemişti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Hacettepe Üniversitesi İngilizce – Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendini teknik çeviri ve oyun lokalizasyonu alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Barış, 2017’de kripto paralar ile tanışmasıyla iş ağını genişleterek 30’dan fazla Blockchain projesinin çevirmenliğini üstlendi. Son 2 senedir çalışmalarını bu alana yoğunlaştırdı ve Blockchain’i keşfedilmesi gereken bir uzay olarak tanımlıyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın