Ripple Yöneticisi: Burada Çalışmasaydım Yine XRP Satın Alırdım

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ripple CTO'su David Schwartz, XRP bünyesinde çalışmamış olsa dahi XRP alacağını ifade etti.

  • Deneyimli yönetici Ethereum ICO yaptığında o ICO'ya da katıldığını dile getirdi.

  • XRP fiyatında uzmanlar tarafından beklenen hareket ise aşağı yönlü.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektörünün en popüler projeleri arasında yer alan Ripple, dönem dönem merkezi bir yapıda olduğu için tepki çekiyor. Özellikle daha önce şirkette çalışan ancak şimdilerde Stellar Lumens bünyesinde faaliyet gösteren Jed McCaleb’ın rutin olarak kendisine ödenen XRP’leri satması ve Ripple yönetim kurulu kademesinin de yüklü miktarlarda satış yaptığı iddiaları, sektörde ciddi yankı uyandırmıştı. Bu durum, XRP yatırımcıları arasında huzursuzluk yaşanmasına sebebiyet vermişti. Ancak Ripple CTO’su David Schwartz, bir açıklama yaptı ve Ripple şirketinde çalışmıyor olsaydı da XRP alacağını söyledi. Ripple Yöneticisinden İlginç Açıklamalar

Twitter hesabı üzerinden konuyu değerlendiren Schwartz, XRP’nin teknolojisine övgüler yağdırdı. Ripple CTO’su, şirket bünyesinde çalışmıyor olduğu denklemde bile, teknolojisini görüp XRP’ye yatırım yapacağını iddia etti. Bir ara elinde 40’tan fazla kripto para olduğunu belirten yönetici, bu kripto paraların bir kısmını sattığını ve bir kısmını da halen tuttuğunu sözlerine ekledi.Schwartz, şöyle konuştu:

Bitcoin madenciliği yapmaya 2011 yılında başladım. Ethereum ICO yaptığında o ICO’ya katılmıştım. Sonrasında birçok ICO’ya da yatırım yaptım. Bu ICO’lardan aldığım tokenlerin bir kısmını sattım, bir kısmını da halen elimde tutmaya devam ediyorum. Bir ara elimde 40’tan fazla token vardı. Ripple şirketinde çalışmıyor olsaydım da yine XRP alırdım.

XRP fiyatı Ocak 2018’de 3.65 dolara kadar çıkmıştı. O dönem, elinde çok fazla miktarda XRP’si olan şirket kurucusu Chris Larsen, aslında teknik olarak dünyanın en zengin kişisiydi. Larsen’ın serveti, XRP’nin zirve yaptığı dönemlerde yaklaşık 60 milyar dolara tekabül ediyordu. Ancak elbette o günden sonra, XRP fiyatında büyük bir düşüş meydana geldi. Fiyat, şu anda 0.20 doların daha altında seyrediyor.

David Schwartz’ın yaptığı açıklamalar gerçekten de ilginç. Ripple’da çalışan üst düzey yöneticilere, belirli bir miktar XRP veriliyor. Ancak Schwartz, bunu kabul etmemişti. Deneyimli yönetici, bunun yerine şirketten yüzde 2 oranında hisse almıştı. Zaten Schwartz, hemen her fırsatta XRP ve Ripple’ın iki ayrı kurum olduğunu dile getiriyor ve bu yönde kanıtlar sunmaya çalışıyor. Fakat Ripple’da Schwartz harici çoğu üst düzey yöneticinin elinde yüklü miktarda XRP olması, bu iddiaların fazla kabul görmemesine yol açıyor.

XRP Fiyatı Ne Olacak?

Öte yandan XRP fiyatı ile ilgili olarak yapılan yorumların bir kısmı oldukça can sıkıcı. Ripple şirketinin yapısının yanı sıra, grafik açısından da bakıldığında, bazı analistlere göre XRP’de büyük bir düşüş kapıda. Kripto para sektöründe yaptığı analizler ile dikkat çeken ve ‘Bags’ olarak bilinen analiste göre, XRP’nin Bitcoin karşısında yüzde 40 değer kaybetmesi muhtemel.

Aynı zamanda XRP’de düşüş yaşanabileceğini gösteren yeni bir sinyal de yatırımcılarda korku yarattı. Tom Demark Sequential “9” olarak adlandırılan sinyal, XRP için en son görüldüğünde beraberinde büyük bir düşüş getirmişti. En son bu sinyalin görüldüğü dönemde, takvim yaprakları nisan ayını gösteriyordu ve o dönemden sonra XRP, BTC’ye karşı yüzde 35’ten fazla değer kaybetmişti.

Ancak DeFi çılgınlığı ile altcoin’lerde genel bir hareket bekleyen kişilerin sayısı da oldukça fazla. Böylesi bir durumun XRP’ye de olumlu etki edeceği iddia ediliyor. Nitekim Amerikan siyasetçi ve girişimci David Gokstein, XRP hakkında. yaptığı açıklamada gelecekte herkesin XRP kullanacağını iddia etmişti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın