Ripple (XRP) Yeni Bir Atak Yapmaya mı Hazırlanıyor? Hedef Bu Sefer Yüksek

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Popüler altcoin Ripple (XRP), geçtiğimiz haftalarda yaşadığı muazzam fiyat artışıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

  • Kripto para analistlerinden Ali Martinez, bugün yaptığı değerlendirmelerde, Ripple (XRP) fiyatının yeni bir yükseliş hareketine hazırlandığını belirtti.

  • Martinez, yukarı yönlü trendin fiyatı 1 dolar seviyesine taşıyabileceğini söylüyor

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Popüler altcoin Ripple (XRP), geçtiğimiz haftalarda yaşadığı muazzam fiyat artışıyla dikkatleri üzerine çekmişti. XRP’nin yükselişinin ardından büyük altcoinlerde de yeni ralliler gözlemlenirken, piyasaların görünümünün olumluya dönmesi heyecan yaratmıştı. Bitcoin fiyatının tüm zamanların rekorunu kırması ve Ethereum 2.0 ağına geçiş haberlerinin getirdiği hava, piyasalar için tarihi bir kırılmayı hazırlıyor olabilir. XRP fiyatı, bu yükselişten sonra bir geri çekilme yaşasa da bazı analistler yeni bir hareketin her an başlayabileceğini söylüyor.

Kripto para piyasası, son günlerde yukarı yönlü hareketlerle boğa sezonuna hazırlık yapıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin ve onu takip eden birçok altcoin, uzun süredir aşılamayan seviyeleri geçerek sektöre ilgiyi de artırdı. Bu coinlerin başında gelen Ripple (XRP) ise yeni bir sıçramaya hazırlanıyor. Popüler analistlerden biri, fiyatın 1 dolar seviyesine çıkmak için göstergelerin olumlu olduğunu söyledi.Ripple (XRP) Fırlamaya Hazır

Popüler kripto para analistlerinden Ali Martinez, bugün yaptığı değerlendirmelerde, Ripple (XRP) fiyatının yeni bir yükseliş hareketine hazırlandığını belirtti. Teknik göstergelerin olumlu olduğunu ifade eden Martinez, yukarı yönlü trendin fiyatı 1 dolar seviyesine taşıyabileceğini söylüyor. XRP için önündeki en büyük engel ise 0,65 dolarlık direnç seviyesi gibi görünüyor;“Son zamanlarda görülen cansız fiyat hareketinin, 4 saatlik grafikte simetrik bir üçgen oluşturduğu görülüyor. Bu teknik oluşum, XRP’nin fiyat hareketinin doğrudan bir sonucu olarak meydana geldi. Birbirine yaklaşan iki trend çizgisi çizilebilir. Yükselen trenddeki simetrik üçgen gelişimi iyimser bir sinyal olarak görülebilir ve bu durum da Ripple fiyatının artışını beraberinde getirir. 0,65 dolarlık büyük direnci aştığı anda XRP’nin 0,92 dolarlık seviyeye doğru gitme ihtimali bulunuyor.”

Bir Süredir Durgundu

Piyasa değeri açısından en büyük altcoinlerden bir tanesi olan Ripple (XRP), geçtiğimiz haftalarda muazzam bir çıkış yakalayarak yaklaşık yüzde 150’lik bir fiyat artışı yaşamıştı. XRP’nin yaptığı bu çıkışın ardından, büyük altcoin projeleri de etkilenerek önemli ralliler yaşamıştı. Fiyat 0,70 dolar seviyelerine kadar çıktıktan sonra, geçtiğimiz günlerde yaşanan büyük düşüşten etkilenerek 0,45 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ardından hızlı toparlanan XRP, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,61 dolar seviyesinde bulunuyor.

Martinez’in işaret ettiği teknik göstergelerin çalışması halinde, Ripple (XRP) fiyatının yüzde 50’ye yakın bir artış yapması bekleniyor. Bu durum, uzun süredir beklenen 1 dolar sınırına yaklaşılması anlamına geliyor. 1 dolarlık fiyatın önemli bir psikolojik eşik olduğunu belirten bazı uzmanlar, bu fiyatın aşılması halinde tüm zamanların fiyat rekorunun da beraberinde gelebileceğini iddia ediyor. Yine de arz problemleri yaşamasıyla sıklıkla gündem olan popüler altcoinin yükselişini nerede sonlandıracağını söylemek zor.

Her Şey Bitcoin’e Bağlı

Kripto para piyasaları, eylül ayından beri altcoin fiyatlarının yeniden eski seviyelerine dönmesini bekliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, tüm zamanların fiyat rekorunu kırsa da altcoin fiyatlarının büyük çoğunluğu eylül seviyelerine henüz ulaşamadı. Şimdilik Ripple (XRP) gibi büyük coinlerin bu çıkışı yakaladığı görülüyor ve bir altcoin sezonu başlaması için Bitcoin’in yatay hareket ederek dominance oranının azalması bekleniyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise yaklaşık iki gündür geniş bir bant aralığında fiyatlanıyor ve piyasalardaki belirsizlik havasını körüklemeye devam ediyor. Bazı uzmanlar, yaşanan düşüşün düzeltme hareketi olduğunu ve tekrar yükselişin kısa süre içinde başlayabileceğini ifade ediyor. Sektör içi yaşanacak gelişmeler ve teknik göstergeler, kısa süre içinde gidişatın yönünü netleştirecektir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın