Ripple (XRP) Uzun Düşüş Trendini Sonlandırmayı Deniyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • XRP 0,23 dolardaki destek ve 0,26 dolardaki direnç arasında hareket ediyor.

  • Kısa vadede paralel yükselen bir kanal takip ediliyor.

  • XRP/BTC paritesinde çift dip oluşumu gözleniyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

XRP fiyatı, eylül ayının başından beri 0,23-0,26 dolar aralığında hareket ediyor. Trendin yönü kesin bir şekilde belirlenemiyor. Mevcut direnç bölgesinden gelecek tepkiye göre trend yönü de belirlenmiş olacak.XRP Fiyatının İşlem Aralığı

XRP fiyatı, eylül ayının başından beri 0,23-0,26 dolar aralığında hareket ediyor. Tek istisna olarak ise 19 Eylül’de destek bölgesi altına gerçekleşen sapma öne çıkıyor.Fiyat, bu analizin yazıldığı esnada direnç bölgesine çok yakın bir şekilde hareket ediyordu ve bu bölgeye dördüncü kez temas etmişti. Çıkış gerçekleşirse en yakındaki direnç bölgesi 0,295 dolarda yer alıyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor fakat henüz yükseliş trendi onaylanmış değil. RSI ve MACD yükseliyor. RSI’ın 50 çizgisi, MACD’nin ise 0 üzerinde olduğu görülüyor. Diğer yandan bu göstergelerin düşük bir eğime sahip olduğu söylenebilir. Stokastik Osilatör henüz altın kesişim oluşturmadı.

Ayrıca direnç bölgesine her temasta, yukarı yönlü uzun bir fitil meydana geldiği göze çarpıyor. Bu da satış baskısına işaret ediyor.

Dolayısıyla direnç bölgesinden çıkış gerçekleşip gerçekleşmeyeceği net bir şekilde kestirilemiyor. Direnç bölgesi üzerinde gerçekleşecek günlük kapanış, XRP’nin daha yüksek seviyelere tırmanabileceğini gösterecek.

XRP Grafiği (TradingView)

Muhtemel Fiyat Hareketi

6 saatlik grafiğe göre 24 Eylül’den bu yana paralel yükselen bir kanal takip ediliyor.

Paralel kanal içindeki hareketler genelde düzeltme olarak değerlendirilir, bu yüzden mevcut hareket de bir yükseliş hareketinin başlangıcı olarak değerlendirilemiyor. Kanaldan çıkış gerçekleşmesi halinde düzeltme senaryosu ortadan kalkacak ve 0,295 dolardaki direnç bölgesine doğru artış görülebilecek.

XRP Grafiği (TradingView)

XRP/BTC

Tanınan kripto para analistlerinden @gordongekko369, XRP/BTC paritesini ele alan bir grafik paylaştı. Grafiğe göre düşüş trendi devam ediyor. Fakat analist, yakında dönüş gerçekleşeceğini ve bu paritede yükseliş yaşanacağını düşünüyor.

Kaynak: Twitter

XRP/BTC paritesinde ekim ayıyla birlikte hızlı bir düşüş meydana geldiği ve %30’a yakın değer kaybı yaşandığı görülüyor.

Fiyat düşüşü 1.550 satoshi yakınlarında duraksadı ve pozitif yönlü bir dönüş formasyonu olarak değerlendirilen çift dip oluşumu gözlemlendi. Çift dip formasyonu, RSI’daki pozitif uyumsuzlukla da destekleniyor ve dönüş yaşanabileceğine işaret ediyor.

Trend dönüşü halinde en yakındaki direnç bölgesi 1.880-1.980 satoshi aralığında yer alıyor.

Diğer yandan yatay destek seviyelerinin azlığından ötürü dönüş seviyesini kestirmek kolay görünmüyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak XRP/USD paritesinde belirli bir trend göze çarpmıyor. Mevcut kanaldan gerçekleşecek çıkış veya 0,26 dolardaki direnç bölgesi üzerindeki günlük kapanış, trendin de yükselişe işaret ettiğini gösterecek.

XRP/BTC paritesinde ise pozitif yönlü bazı dönüş işaretlerinden söz edilebilir fakat destek bölgelerinin azlığından ötürü dönüşün nereden gerçekleşeceğini kestirmek güç görünüyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 13 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın