Ripple (XRP) Solana’yı (SOL) Geçti: Yeni Hedef Ne?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ripple (XRP) piyasa değerine göre en iyi kripto para birimleri arasında altıncı sıraya yükseldi.

  • Beşinci sırada Tether (USDT) bulunuyor.

  • XRP piyasa değeri 50 milyar dolar seviyesinde.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta başlayan düşüş trendinde değer kaybetmeye devam ederken, Ripple (XRP), Bitcoin (BTC) ile birlikte en az değer kaybeden kripto para birimleri arasında yer alıyor. Son yirmi dört saatte %5,10 değer kaybeden XRP 1,05 dolardan işlem görüyor. Son haftaların yıldızı Solana (SOL) ise son yirmi dört saatte %12,8 değer kaybederek 157 dolar seviyesine geriledi. Bu değer kaybının ardından SOL piyasa değerine göre en değerli kripto para birimleri listesinde yedinci sıraya geriledi. Ripple 50 milyar dolar piyasa değeri ile Solana’yı geride bıraktı. Bu alanda altıncı sıraya yükselen XRP’nin bir sonraki hedefi, 68 milyar dolarlık piyasa değerleri ile Tether (USDT) ve Binance Coin’i (BNB) geçmek.

SponsorSponsor

Coinbase Ripple (XRP) Kullanıyor İddiaları

Coinbase International sitelerinde yayınlanmaya başlayan bir sayfada tüm Coinbase kullanıcılarının birbirilerine ve borsa dışına XRP gönderebileceği belirtiliyor. Coinbase borsası tarafından resmi olarak yapılan paylaşımda, XRP ve USDC ile sınır ötesi kripto para gönderimlerinin mümkün olduğu ve bu gönderimlerin neredeyse ücretsiz olduğu belirtiliyor.

SponsorSponsor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava sonrası Coinbase başta olmak üzere Amerikan kripto para borsaları XRP işlemlerini askıya almak zorunda kaldı. Amerikan borsaları ile birlikte bazı Japon kripto para platformları ve borsaları da XRP işlemlerini askıya aldı.

Bununla birlikte Binance’ın ardından dünyanın en çok kullanıcıya sahip kripto para borsası olan Coinbase’te son haftalarda bazı XRP hareketleri gözleniyor. Yüklü kripto para transferlerini rapor eden Whale Alert adlı platform, geçen ay Coinbase borsasına ait olduğu bilinen hesaplar arasında yüklü XRP transferlerinin gerçekleştiğini bildirdi. Bunun üzerine Coinbase International tarafından yayınlanan XRP transfer işlemleri, kripto para camiasında heyecan yarattı.

Ripple SEC davasında ifade alma süreci devam ediyor. Yeni duruşma öncesi her iki taraf avukatları Ripple’ın şirkete ait bazı toplantı kayıtlarını mahkemeye iletmesi konusunda anlaşmaya vardı.

Solana (SOL) Kan Kaybediyor

Ağustos ayında yakaladığı inanılmaz yükseliş trendi ile değerini beşe katlayan Solana, son değer kayıpları sonrası en çok değer kaybeden kripto paralar arasına girdi. Yükseliş trendinde piyasa değerine göre köklü kripto paraları geride bırakarak altıncı sıraya kadar yükselen SOL, son yirmi dört saatte %12,8 değer kaybederek 157 dolara kadar geriledi. Piyasa değeri 48 milyar dolara gerileyen SOL, bir kez daha hafta içi geride bıraktığı Ripple’ın altında kaldı. XRP piyasa değeri şu anda 50 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum’un ciddi rakipleri arasında üst sıralarda gösterilen Solana, özellikle NFT piyasasının gelişimi ile birlikte değer kazanmaya başladı. Ethereum ağında hizmet veren NFT platformlarında ortaya çıkan üretim maliyetleri, NFT piyasasında yeni bir blok zincir platformu arayışına neden oluyor. Ethereum tabanlı popüler NFT platformu OpenSea’de bir hesap açarak ilk NFT ürününü listelemek için istenen işlem ücreti 130 dolar civarında.

Solana blok zincir ağında başlatılan birçok NFT platformunda işlem ücretleri yok ya da yok denecek kadar az. Üstelik bu platformlar satışlarda komisyon talebinde de bulunmuyor. Yaptığı başarılı değerlendirmelerle çok sayıda kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen Lark Davis’e göre, oyun tasarlayan ve sürekli NFT üretimi ihtiyacı olan projelerde Solana kullanımı bir ihtiyaç halini alabilir.

Solana 4 gün önce 214 dolar seviyesinde rekor kırdı. BU seviyenin ardından değer kaybetmeye başlayan SOL şu anda 157 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın