Ripple (XRP) Fiyatı Toparlanıyor: Yükseliş Devam Edebilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Son günlere damga vuran altcoin Ripple (XRP), bugün muazzam bir fiyat artışıyla 0,36 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

  • Son olarak CDBC hakkında bir rapor yayımlayan şirketin, OCC’nin stabilcoinlere verdiği izinle bağlantılı bir yükseliş yaşadığı tahmin ediliyor.

  • Aayush Jindal, yükselişin sürmesi için 0,35 dolar seviyesinin üstünde bir kapanış gerçekleşmesi gerektiğini ifade ediyor;

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Son günlere damga vuran altcoin Ripple (XRP), bugün muazzam bir fiyat artışıyla 0,36 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Geçtiğimiz haftalarda gelen kötü haberlerle dip seviyeleri gören kripto para, bir günde yüzde 50’nin üzerinde değer kazanarak yatırımcısını heyecanlandırdı. Uzmanlar, bu yükselişin stabilcoinlere verilen izinlerle alakalı olabileceğini ifade ediyor. Teknik göstergeler ise çıkışın devam edebileceğini söylüyor.

Kripto para piyasası, uzun süredir beklenen boğa koşusunun ayak seslerini şiddetli şekilde hissetmeye başladı. Dominance oranındaki yüksek seviyeye rağmen birçok altcoin, son günlerde büyük değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Bitcoin fiyatı rekorlar kırmaya devam ederken, son yükseliş haberi de Ripple (XRP) tarafından geldi. Popüler coin yaklaşık yüzde 50 değer kazanarak piyasaları salladı.Yükselişin Nedeni Kestirilemiyor

Ripple (XRP) fiyatı, 7 Ocak 2021 itibarıyla yüzde 50’ye yakın değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Şirketle ilgili son günlerde kötü haberler gelmesine rağmen, bu son fiyat artışı birçok kesimde şaşkınlık yarattı. Zira popüler altcoinle ilgili herhangi bir olumlu gelişme mevcut değil. Son olarak Merkez Bankaları Dijital Paraları (CDBC) hakkında bir rapor yayımlayan şirketin, OCC’nin stabilcoinlere verdiği izinle bağlantılı bir yükseliş yaşadığı tahmin ediliyor.altcoin ripple

Diğer yandan şirket, SEC ile arasında geçecek davaya hazırlanırken, Grayscale tarafından fonlarının kaldırıldığı haberiyle sarsılmıştı. Buna rağmen dip seviyelerden çıkışını sürdüren Ripple (XRP), yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,33 dolar seviyelerinde bulunuyor. Uzmanlar, kritik seviyelerin aşılması halinde fiyatın toparlanmaya devam edebileceğini söylüyor.

Ripple (XRP) Kısa Vadeli Bir Düşüş Yaşayabilir

Kripto para piyasasının önemli analistlerinden Aayush Jindal, Ripple (XRP) hakkında yaptığı değerlendirmelerde, fiyatın kritik bir seviyenin üstüne çıktığını fakat ufak bir düzeltme hareketi beklediğini açıkladı. Jindal, yükselişin sürmesi için 0,35 dolar seviyesinin üstünde bir kapanış gerçekleşmesi gerektiğini ifade ediyor;

xrp grafik

“Ripple (XRP), güçlü bir tırmanışı başlatmak için 0,245 ve 0,250 dolar seviyelerini kırarak yükseldi. 0,275 dolar seviyesinde önemli bir destek bulunuyor. Oradan aşağı yönlü bir kırılmada fiyat 0,250 dolara kadar düşebilir. Şayet yeni bir yükseliş dalgası başlarsa, ilk büyük direnç 0,32 dolar seviyesine yakın. Oranın üstüne çıkılarak 0,35 doların üstünde yapılacak kapanış, fiyatı yakın vadede 0,40 dolar seviyesine çekebilir.”

Piyasanın Kaderini Bitcoin Şekillendiriyor

Son günlerde birçok altcoin fiyatında tekil büyük hareketlenmeler gözlemlense de dominance oranında düşüş yaşanmaması, gözleri lider kripto para birimi Bitcoin’e çeviriyor. Bitcoin fiyatı şu an için 38.000 dolarlık rekor seviyenin üstünde tutunmaya çalışırken, yaşanan düşüşler, altcoin fiyatlarının da geri çekilmesine neden oluyor. Buna rağmen sabit fiyat hareketleri sergilenen vakitlerde, tüm kripto para piyasasının yukarı yönlü hareket ettiği de bir gerçek.

Türkiye Bitcoin btc kripto para

Uzmanlar, dominance oranında yeni düşüşlerin yakın zamanda başlayabileceğini ve büyük bir altcoin boğasının o zaman başlayacağını vurguluyor. Kurumsal yatırımların artıyor olması, Bitcoin ve Ethereum’un fiyat düşüşlerini sınırlarken, altcoin piyasasının canlanması halinde yükselişlerin süreceği düşünülüyor. Yine de kısa vadeli işlem yapan yatırımcıların sert düşüşlerden etkilenerek zarar etme olasılıkları, şu an için hayli yüksek. Sektöre yapılacak yeni yatırımlar ve olumlu haber akışları, düşüşlerin sınırlı kalması için elzem olarak görülüyor. Diğer yandan altcoin fiyatlarının yükselişini sürdürmesi için Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi büyük kripto paraların da tekil yükselişleri bekleniyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Beincrypto size en iyi deneyimi sunmak için Çerezleri kullanır.

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın