Ripple (XRP) Fiyatı, 1 Dolar Uçuşunu Sürdürebilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Fiyat, simetrik üçgen formasyonundan çıkış gerçekleştirdi.

  • XRP yükseliş yönlü uzamış bir üçüncü dalganın son alt dalgasında hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ripple (XRP) 24 Kasım’da 0,79 dolar tepesine ulaştıktan sonra simetrik üçgen formasyonu içinde konsolide olmaya başladı. XRP’nin üçgen formasyonundan çıkış gerçekleştirmesi ve direnç seviyelerine doğru yükselişe geçmesi bekleniyor. XRP (Ripple) Konsolide Oluyor

XRP fiyatı 24 Kasım’da 0,79 dolar tepesine ulaştıktan sonra değer kaybetti. 25-26 Kasım tarihlerinden sonra keskin bir düşüş görülmedi ve 0,55-0,65 dolar aralığında konsolidasyon başladı.

Teknik göstergeler nötr bir görünüm sergiliyor fakat biraz daha yükselişten yana bir tablo çiziyor:

  • RSI gizli pozitif uyumsuzluk oluşturdu ve 50 çizgisi üzerinde seyrediyor.
  • MACD histogramında düşüş görülüyor fakat 0 değerinin oldukça üzerinde hareket ediliyor.
  • Stokastik Osilatör düşüyor fakat henüz ölüm kesişimi oluşturmadı.
XRP Grafiği (TradingView)

Kısa vadeli grafikte pozitif bir görünüm çiziyor. XRP 0,79 dolar tepesine ulaştıktan sonra konsolide olmaya başladı ve an itibarıyla direnç çizgisine oldukça yakın hareket ediyor.

Direnç çizgisi, 0,625 dolardaki direnç bölgesiyle de kesişiyor. Dolayısıyla bu bölgeden gerçekleşecek bir çıkış, hızlı bir yükseliş hareketini tetikleyebilir.

RSI ve MACD de çıkış ihtimalini destekliyor. Çıkışla birlikte 0,79 dolar seviyesi ya da daha yüksek seviyeler hedeflenebilir.

XRP Grafiği (TradingView)

Uzun Vadeli Seviyeler

Haftalık grafiğe göre çıkış başarılı olursa 1,34 dolara kadar herhangi bir direnç bölgesi bulunmuyor. Bu direnç de fiyat rekoru esas alındığında 0,382 fib. düzeltme seviyesi tarafından oluşturuluyor.

Yükseliş aşırı alım özellikleri gösteriyor olmasına rağmen MACD, RSI ve Stok, yükseliş ihtimalini destekliyor.

(Not:: Büyük fiyat dalgalanmalarını daha iyi göstermesi için aşağıda logaritmik grafik kullanılmıştır.)

XRP Grafiği (TradingView)

XRP (Ripple) İçin Dalga Sayımı

Tanınan kripto para analistlerinden Jake Hubbs (@Thetradinghubb) bir Ripple (XRP) grafiği paylaşarak simetrik üçgen içinde fiyatlanmaya işaret etti. Simetrik üçgen formasyonundan çıkış yaşanması bekleniyor.

Kaynak: Twitter

XRP için ortaya konan dalga sayımında muhtemel bir 1-2/1-2 dalga sayımı belirginlik kazanıyor. XRP şu anda üçüncü dalga (beyaz) içinde hareket ediyor olabilir ve beşinci alt dalgaya (turuncu) da başlamış olabilir.

Paralel kanaldan çıkış gerçekleşmesi ve kanalın destek olarak onaylanması (yeşil okla gösterildi) yükseliş hareketinin impulsif bir nitelik taşıdığını gösteriyor.

Fiyat hareketi için iki ana hedef bulunuyor. İlk hedef, birinci alt dalganın 4,61 fib. uzama seviyesi tarafından oluşturuluyor 0,89 dolarda yer alıyor. İkinci hedef ise birinci ile üçüncü dalganın dördüncü dalgaya yansıtılmasıyla bulunuyor ve 1,19 dolar seviyesinde bulunuyor.

İkinci hedef, uzun vadeli direnç seviyesine yakın olduğu için daha muhtemel görünüyor fakat fiyat hareketi olgunlaşmadan zirveyi doğru bir şekilde belirlemek mümkün görünmüyor.

XRP Grafiği (TradingView)
XRP Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak Ripple (XRP) fiyatının simetrik üçgenden çıkış gerçekleştirerek yükseliş hareketini sürdürmesi bekleniyor. Buna göre en azından 0,89 dolar seviyesine ve muhtemelen 1,19 dolar seviyesine kadar yükseliş yaşanabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 7 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın