Ripple (XRP) Durdurulamıyor: Yeni Hedef Neresi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ripple (XRP) hızla değer kazanmaya devam ediyor.

  • SEC davasındam olumlu bir haber çıkması fiyatı daha da arttırabilir.

  • Deneyimli analist fiyatın 1 doların üstüne çıkabileceğini belirtiyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Popüler altcoin Ripple (XRP), iki gündür yaşadığı artışla piyasaların gündemine oturdu. Fiyatı 0,944 dolar seviyesine kadar yükselerek son günlerin en yüksek değerine ulaşan kripto para birimi yatırımcısının yüzünü güldürdü. Uzmanlar, bugün görülecek olan Ripple vs SEC davasının ilk duruşmasında olumlu bir haber çıkmasının fiyatın daha da artmasına sebep olabileceğini belirtiyor. 5 Nisan 2021 günü %30’dan fazla değer artışı gösteren XRP, haberin kaleme alındığı saatlerde 0,88 dolardan işlem görmekte. Popüler altcoinin toplam piyasa değeri de 41 milyar doları aşarak kripto para piyasasının toplam değerinin %2,07’sine ulaştı. XRP’nin son 7 gün içinde gösterdiği artış %60 oldu. Ripple Fiyatı 1 Doları Geçebilir 

Tecrübeli analist Aayush Jindal, XRP fiyatının yaşadığı hareketleri yorumladı. Ripple’ın 0,60 dolar seviyesi üzerinde güç kazandığını belirten Jindal, 0,80 ve 0,90 dolar bandında bulunan dirençlerin kırıldığını belirtti. Fiyatın 4 saatlik 100 hareketli basit ortalamanın (SMA) üzerinde hareket ettiğini belirten deneyimli analist, XRP’nin 0,85 dolar seviyesinin üzerindeki noktaları sağlamlaştırdığını belirtiyor. 

Jindal, 0,0855 dolarda ilk desteğin olduğunu, 0,90 dolar bandında ise ilk direncin yer aldığını söyledi. 0,95 dolar seviyesinde ise büyük direnç yer almakta. 0,95 doların üzerindeki bir kapanış ise 1,00 dolar üzerine çıkışı hızlandırabilir. 

Kaynak: Aayush Jindal

“Ripple, 0,80 ve 0,90 dolar üzerine güçlü bir yükseliş trendi yakaladı. Parite, şu anda kazançlarını konsolide ediyor ve yakın vadede 1.00 $ ‘a yükselmeye devam edebilir.” 

Tecrübeli analist, tersi bir durumda yaşanacakları da açıkladı. Jidal’e göre, 0,90 direnci kırılamazsa aşağı yönlü bir hareket yaşanabilir. İlk destek 0,855 dolarda bulunmakta. İlk büyük destek ise 0,755 dolar seviyesinde yer alıyor. Eğer bu noktadan da düşüş devam ederse XRP fiyatının 0,55 doları tekrar görebileceğini belirtiyor. 

Ripple Davasında İlk Duruşma Bugün 

Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs Inc’a açtığı davada ilk duruşma 6 Nisan 2021 günü yani bugün görülecek. Türkiye saatiyle 21.00’da başlayacak duruşmada SEC’in elindeki Bitcoin ve Ethereum’un Ripple’dan ayrı sınıflandırılması ile ilgili belgelerin paylaşılması bekleniyor. 

Bu görüşmeden Ripple (XRP) adına olumlu haber çıkması beklentiler arasında. XRP destekçileri, SEC’in bugün borsalar veya perakende yatırımcılar gibi XRP ticareti yapanların gelecekteki herhangi bir faaliyet için dava edilemeyeceğini açıklığa kavuşturmasını umuyor. Böyle bir durumda, ABD’li müşteriler için XRP alım satımını askıya alan tüm borsalar ve yatırım fonları büyük olasılıkla bir veya iki hafta içinde işlem yapmaya devam edecek. 

Uzmanlar, XRP’nin fiyat artışının sebebinin de piyasalarda, davadan gelmesi ihtimal olumlu haberlerin fiyatlandırılması olabileceğini belirtiyor. 

Asya’da Yatırım Hamlesi 

Dün akşam Ripple Labs Inc şirketi paylaştıkları haberde Tranglo’nun %40 hissesini satın aldıklarını duyurdu. Asya kıtasında sınır ötesi ödemeler konusunda uzmanlaşan bu şirketin hissedarı olması, Ripple’ın bu bölgede büyüme isteğinin göstergesi. Bir açıklama yapan Tranglo CEO’su Jacky Lee şunları söyledi: 

“Tranglo, amacı sınır ötesi işlemleri daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirmekolan bir şirket. Ripple ile yakın iş birliği yaparak ve Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) hizmetini yeni pazarlara tanıtarak, dev kitlelere; erişilebilir ve adil finansal hizmetler sağlama noktasında ilerlemeyi amaçlıyoruz.” 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bitcoin'in piyasaya çıktığından beri kripto paralar ve blockchain teknolojileri ile ilgileniyor ve yatırım yapıyor. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde yerleri hakkında uzunca bir süredir içerik üretiyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın