Ripple (XRP) Büyük Düşüşten Sonra Sıçrama Yapabilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Uzun vadede, 0,32 dolarda destek yer alırken 0,50 ve 0,75 dolar seviyesinde ise direnç yer alıyorl

  • Teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor.

  • XRP düzeltme hareketini sonlandırmaya yakın olabilir.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

24 Kasım’da 2020 yılının rekorunu kırarak 0,79 dolar tepesine ulaşan XRP (Ripple), daha sonraki süreçte yüzde 50’ye yakın değer kaybı yaşadı.

SponsorSponsor

XRP (Ripple), yaşanan düşüşe rağmen sıçrama yaratabilecek olan kritik destek seviyelerine yaklaşıyor. Bu durumda düşüş trendi sonlanabilir.

SponsorSponsor

Uzun Vadede XRP (Ripple)

XRP yılın en yüksek seviyelerine ulaşırken uzun vadeli direnç seviyesi 0,75 dolar, destek seviyesi ise 0,50 dolarda yer alıyordu.

0,50 dolardaki destek bölgesinden kırılım gerçekleştiren fiyat, 0,32 dolardaki uzun vadeli destek bölgesine doğru hızla yaklaşıyor. XRP kasım ayının başında, bu seviyeden çıkış gerçekleştirmişti.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüş eğilimi ortaya koyuyor. RSI keskin bir şekilde değer kaybetti ve MACD de ilk kısa ivme çubuğunu oluşturma sürecinde bulunuyor. Stokastik Osilatör ise kısa süre önce ölüm kesişimi gerçekleştirdi.

XRP Grafiği (TradingView)

Destek Seviyeleri

Günlük grafiğe göre XRP mart ayında ulaştığı dip seviyeden sonra çok uzun vadeli bir yükselen destek çizgisini takip etmeye başladı.

Ayrıca 0,325 ve 0,29 dolarda iki önemli destek bölgesi bulunuyor. Yükselen destek çizgisi 0,29 dolardaki destek bölgesiyle de kesişiyor. 

Haftalık grafiğe benzer şekilde günlük grafikte de henüz herhangi bir dönüş işaretinden söz edilemiyor.

XRP Grafiği (TradingView)

İki saatlik grafikteki RSI’da bir miktar pozitif uyumsuzluktan bahsedilebilirse de MACD hızlı bir şekilde düşüyor.

Dolayısıyla XRP güçlü destek seviyelerine yaklaşsa da henüz herhangi bir dönüş işaretinden söz edilemiyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre XRP (Ripple)

Tanınan kripto para analistlerinden Jake Hubbs (@thetradinghubb) bir XRP grafiği paylaşarak düşüşün 0,30 dolar seviyelerine kadar devam edebileceğini ve daha sonra sıçrama yaşanabileceğini belirtti.

Kaynak: Twitter

En muhtemel dalga sayımına göre mart ayındaki dip seviyeden sonra başlayan birinci dalga (beyaz) tamamlanmış olabilir. Alt dalga sayımı ise aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterildi.

An itibarıyla fiyat 0,618 fib. düzeltme seviyesinde bulunuyor ve bu seviye de düşüş hareketinin sonlanması için muhtemel bir hedef olabilir. Bu senaryo, mevcut fiyatın hemen altında bulunan birçok destek seviyesiyle de destekleniyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Ayrıca düzeltici nitelikteki ikinci dalga için ortaya konan alt dalga sayımı da düzeltmenin sona yaklaştığını gösteriyor. Zira birinci ve ikinci dalga, 1:1 oranında bir uzunluğa sahip bulunuyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Sonuç

XRP (Ripple) fiyatındaki düşüş trendi yakında sonlanabilir ve 0,50 dolar bölgesinden bir çıkış denemesi gerçekleşebilir. Trend uzun vadede hâlâ yükselişe işaret etse de 0,50 dolar bölgesi geride bırakılmadıkça trendin onaylandığı da söylenemeyecek.

BeInCrypto’da yayımlanan 23 Aralık 2020 tarihinde yayımlanan Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın