Ripple (XRP) Balinaları Hareketli: 209 Milyon Coin Transfer Edildi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Popüler altcoin Ripple (XRP), son iki günde yakaladığı grafikle tüm dikkatleri üzerine çekti.

  • Ancak bu yükseliş sürecinde önemli miktarda coinin borsalar arasında transfer edildiği de ortaya çıktı.

  • Popüler veri izleme hesabı Whale Alert'in Twitter üzerinden paylaştığı bilgilere göre, son 24 saatte Ripple (XRP) cüzdanlarında yaklaşık 209 milyonluk bir transfer gerçekleşti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Popüler altcoin Ripple (XRP), son iki günde yakaladığı grafikle tüm dikkatleri üzerine çekti. Ancak yükseliş sürecinde önemli miktarda coinin borsalar arasında transfer edildiği de ortaya çıktı. Popüler veri izleme hesabı Whale Alert’in Twitter üzerinden paylaştığı bilgilere göre, son 24 saatte Ripple (XRP) cüzdanlarında yaklaşık 209 milyonluk toplam transfer gerçekleşti.

Son aylarda yaşadığı kötü günleri geride bırakan Ripple (XRP), yeni haftaya büyük bir yükselişle başladı. Uzun süredir aşmakta zorlandığı 0,60 direncini kıran popüler altcoin, bu trendle kısa bir süre içerisinde 1 dolar seviyesini de aştı. Bu noktada bir miktar satışla karşılaşan popüler kripto para birimi, bu seviyenin üzerinde kalmakta zorlandı ve bir miktar geri çekildi. Tüm bu fiyat hareketliliğin yaşandığı sırada ise önemli miktarda kripto paranın transfer edildiği tespit edildi.Borsalarda Büyük Hareketlilik

Son günlerde önemli bir yükseliş grafiği kaydetmesine rağmen, yakın zamanda oldukça büyük miktarda Ripple’ın borsalar arasında transfer edildiği tespit edildi. Popüler veri izleme hesabı Whale Alert’in paylaştığı bilgilere göre, Ripple (XRP) cüzdanları arasında son 24 saatte yaklaşık 209 milyonluk bir transfer gerçekleşti. Transferlerinin yapıldığı borsalar arasında Binance, Bittrex, Coinbase gibi büyük kripto para platformları da yer aldı. Bu transfer sürecindeki en büyük işlem ise Coinbase’de gerçekleşti. Dev kripto para borsasına gerçekleşen tek işlemle yaklaşık 62 milyon Ripple gönderildi.Coinbase’den sonraki en büyük transfer ise Binance’de gerçekleşti. Dev kripto para borsasında gerçekleşen 3 farklı işlemde yaklaşık 60 milyon Ripple (XRP) başka cüzdanlara aktarıldı. Diğer borsalardaki transferle birlikte ise transfer edilen Ripple (XRP) miktarı 209 milyona yaklaştı. Bu tutarda Ripple’ın piyasa değeri ise şu an yaklaşık 198 milyon dolar.

Beklenen Görüşme Gerçekleşti

SEC tarafından XRP’nin menkul kıymet olduğunu belirterek açılan davada, Ripple Inc’in resmi başvuruları tamamlamadan XRP satışı yaptığını iddia edilmişti. Şirket ise, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’dan bir farkı olmadığını öne sürmüş ve davanın açılması için neden 8 yıl beklendiğini sorguladığı savunmasını mahkemeye teslim etmişti. Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple Labs Inc’a açtığı bu davada dün yeni bir gelişme yaşandı.

Dün taraflar arasında gerçekleşen görüşmede Ripple Şirketi, Bitcoin ve Ethereum’un Ripple’dan ayrı sınıflandırılmasını sağlayan belgelere erişim elde etti. Popüler altcoin açısından oldukça olumlu gözüken bu gelişme sonrasında ise şirketin CEO’su Brad Garlinghouse sosyal medya profilinde “Bugün oldukça iyi bir gündü” yazılı bir paylaşım yaparak gelişmenin önemini vurguladı.

XRP Yükselmeye Devam Ediyor

2020 yılının son günlerinde ABD’den gelen dava haberiyle birlikte zor günler geçiren Ripple (XRP), yeni haftada önemli bir çıkış yakalamıştı. SEC davasından gelen olumlu haberlerin bu fiyat artışına etkisinin oldukça büyük olduğu belirtiliyor.

Yakın zamanda gerçekleşen bu fiyat artışı Ripple’ı, piyasada da önemli bir noktaya taşıdı. 1 dolar seviyesinin görülmesi ile birlikte piyasa değeri 45 milyar doları geçen Ripple (XRP), 43 milyar dolar piyasa değerine sahip Tether’ı geçerek dördüncü sıraya yükseldi. Popüler altcoin gün içerisinde yaşanan düşüşle birlikte kısa bir süreliğine beşinci sıraya gerilemiş olsa da yazının kaleme alındığı sırada tekrardan dördüncü sıraya yerleşmiş durumda.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bio: Mertkan Oruç, Ankara'da yaşamaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın