Ripple İçin İyi Haber Dev Yatırım Şirketinden Geldi: XRP Alımları Arttı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Grayscale’in XRP ve XLM fonlarında satış yaptığı ve düşüşlerde bu durumun etkili olduğu haberleri çıkmıştı.

  • Dün yayımlanan verilere göre, dev şirketin fonlarına 12 milyon XRP eklediği görülüyor.

  • Grayscale yöneticileri, yatırım ürünlerinde bir azalmanın mevcut olmadığını açıkladı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Ripple (XRP), 2020 senesinde muazzam artışlar yaşasa da kapanışı felaket senaryosuyla yaptı. Tüm kripto para piyasasını etkileyen SEC davası haberleriyle yüzde 60’a yakın değer kaybeden popüler altcoin, art arda gelen “delist” haberleriyle sarsıldı. Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde ise dev yatırım şirketi Grayscale’in XRP ve XLM sattıklarını belirtiyordu. Fakat son gelen veriler, bunun tam tersini doğruluyor.

Geçtiğimiz günlerde, popüler kripto para haber sitelerinde, Grayscale’in XRP ve XLM fonlarında satış yaptığı ve düşüşlerde bu durumun etkili olduğu haberleri çıkmıştı. Dün yayımlanan verilere göre, dev şirketin fonlarına 12 milyon XRP eklediği görülüyor. Bu durum, Ripple için iyi haber olarak yorumlanırken, böylesine büyük bir şirketin XRP’den vazgeçmemiş olması, uzun süredir kötü haberlerle çalkalanan popüler altcoinin fiyatına da yansıdı. XRP, yeni yılın ilk gününe yaklaşık yüzde 10 artışla girdi. 21 Şubat’ta başlayacak SEC mahkemesinden çıkacak sonuçlara göre fiyatın gidişatının etkileneceği düşünülüyor.Grayscale Fonları Yerinde Duruyor

Dev kripto para yatırım şirketi Grayscale’in, geçtiğimiz günlerde XRP ve XLM fonlarında satışa gittiği iddia edilmiş ve topluluk içinde konuşulmuştu. Fakat Bybt tarafından açıklanan son veriler, bu durumun gerçekleşmediğini, üstelik 12 milyon XRP’nin fona ilave edildiğini ortaya çıkardı. Bugün itibarıyla yapılan yeni alımların, SEC davasında olası bir uzlaşma ihtimalinin olduğu yorumlarını da beraberinde getirdi.Cointelegraph’ın yaptığı haberde, Grayscale yöneticileri, yatırım ürünlerinde bir azalmanın mevcut olmadığını açıkladı. Çıkan haberleri yalanlayan yönetici, verilerde görülen azalmanın, Ripple (XRP) fiyatında yaşanan düşüşten kaynaklandığını belirtti. Yapılan bu açıklamalar ve yeni gelen veriler, XRP fiyatını şu an için desteklemiş görünüyor.

SEC Davası 21 Şubat’ta Görülecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz hafta Ripple hakkında menkul kıymetleri illegal ticari faaliyete sokma suçundan mahkemeye vermiş ve kripto para piyasasını karıştırmıştı. Ripple’ın yaptığı açıklamaya göre, bu durum şirketin ABD dışındaki varlıklarını etkilemeyecek ve mahkeme sürecinde yapılan hata giderilecek. Uzmanlar, SEC’in uyguladığı testin temel sorun olduğunu ve mahkemede uzlaşının çıkmasından başka bir durumun Ripple’ın aleyhine olacağını ifade ediyor.

Son yapılan açıklamalara göre 21 Şubat 2021 tarihinde başlayacak mahkeme, SEC’in yeni atanan kripto para dostu yöneticilerinin politikalarıyla şekillenecek. Ripple tarafından da vurgu yapılan bu yeni yöneticilerin, mahkemede şirketle bir anlaşma yapabileceği düşünülüyor. Grayscale’in de fonlarını artırdığı haberi, bu uzlaşma ihtimalini giderek kuvvetlendiriyor. Şubat ayına kadar XRP fiyatının gidişatının ise dalgalı olması bekleniyor.

Ripple (XRP) Birçok Borsada Askıya Alındı

Yeni yılın ilk gününe kadar, SEC’in dava kararıyla birlikte birçok ünlü borsa, Ripple (XRP) işlemlerini askıya alma ve “delist” etme kararı açıklamıştı. Son olarak Binance U.S. tarafından yapılan açıklamayla birlikte, XRP fiyatında önemli bir düşüş gözlemlenmişti. Mahkemede Ripple’ın lehine çıkabilecek bir kararda, tüm bu kararların eskiye döneceği düşünülüyor.

Öte yandan piyasa değeri açısından dördüncü sıraya gerileyen popüler altcoin, yeni yılın ilk gününe yüzde 10 civarında bir artışla girdi. Grayscale’den gelen haberler ve lider kripto para birimi Bitcoin’in yeni fiyat rekorlarına ulaşması, şu an için tüm piyasayı olumlu şekilde etkiledi. Dominance oranında hala bir düşüş yaşanmasa da altcoin fiyatlarının önemli ölçüde değer kazanması yatırımcıları heyecanlandırıyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın