Ripple İçin Hareketli Günler Başladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ripple, bugün dolar bazında 0.50 doları test etti.

  • BTC paritesinde ise bir artış yaşadı.

  • Sürecin nelere gebe olduğu merakla bekleniyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Son zamanlarda tereddütlü adımlar atan çoğu kripto para piyasasının aksine, Ripple bir boğa adımı atmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. XRP, fiyat düzeltmesinden önce %40’lık bir düşüş yaşamadan geçen ay 0.64 dolarla zirveyi gördü. Şu anda XRP trading’i 0.46 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Son zamanlardaki popülerliği göz önüne alındığında fiyatının daha da yükselebileceği öngörülüyor. Önceki dönemlerde XRP/USD bir kırılma yaşadı ve teknik olarak bakıldığında yükseliş trendinin devamının geleceği düşünüldü. Ancak daha 0.47 seviyesinde olduğu göz önüne alınırsa engeller ve dirençlerle de karşılaşılacak gibi görünüyor. Ulaşması gereken bir sonraki önemli nokta 0.50. Eğer bu seviyeyi geçebilirse XRP’de büyük bir boğa momentumu yaşanabilir. Ripple, CBDC Private Ledger’ı Test Etmeye Hazırlanıyor

Diğer yandan Ripple, merkez bankalarının dijital para piyasaya sürmelerini desteklemek amacıyla XRP Ledger’ın özel bir sürümünü test edecek. Bu özel sürüm CBDC Private Ledger ismini alıyor. CBDC açılım olarak merkez bankası dijital paraları anlamına geliyor. CBDC Private Ledger, XRP Ledger ile aynı konsensüs protokolünü kullanıyor. Blockchain genel ağlarına enerji tasarruflu ve daha uygun fiyatlı bir alternatif sunuyor. 

Ripple resmi web sitesine göre, CBDC Private Ledger’ın XRP Ledger ile aynı protokol üstüne kurulması bazı anlamlara geliyor. Örneğin, CBDC de ödemeler için kullanılabiliyor ve aynı zamanda kripto para piyasaya sürebiliyor. 

Ripple yetkilileri CBDC Private Ledger için amaçlarını şu şekilde belirtiyorlar:

“Merkez bankaların hedeflerini daha iyi anlamak ve CBDC Private Ledger’ın bu hedeflere ulaşmaya nasıl yardımcı olabileceğini değerlendirmek için şu anda dünyanın dört bir yanındaki Merkezi bankaları ile iletişim halindeyiz. Getireceğimiz çözümlerin … milyonlarca insan için değeri ve faydaları artıracağına inanıyoruz.” 

kaynak: ripple.com

Özetle, Aralık 2020’de XRP fiyatı keskin bir düşüşe şahit oldu. US SEC şirkete ve yöneticilerine XRP formunda illegal menkul kıymet satışı yapmaları konusunda dava açtı. Bu dava, kripto paranın %60’lık değer kaybetmesine sebep oldu. Kripto para piyasasındaki son ralli, XRP’nin o zamandan beri süregelen kayıplarını düzeltmesine yardımcı oldu. Piyasa değerini 20 milyar doların üzerine çıkardı. Böylece şu anda, trade edilen en büyük yedinci kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın