Polygon ve 0x’ten Dev Ortaklık

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para yatırımcılarının gözde projelerinden Polygon, her gün yeni bir anlaşma ile karşımıza çıkıyor.

  • Son olarak 0x (ZRX) ile anlaşma sağlandı.

  • Polygon, en az bir milyon kullanıcı çekmeyi hedefliyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para yatırımcılarının gözde projelerinden biri olan ve yaşadığı hızlı yükselişle piyasanın gündeminden hiç düşmeyen Polygon (MATIC), her gün yeni bir anlaşma ile karşımıza çıkıyor. Popüler proje, kurduğu ortaklıklarla gündeme gelmeye devam ediyor. Polygon son olarak 0x (ZRX) ile anlaşma sağladı.

SponsorSponsor

Polygon daha fazla kullanıcıyı, platformunu ve Ethereum blok zincirini seçmeye çekmek 0x ile ortaklık yapacağını duyurdu. İkili, bu işin kullanılacak toplam 10,5 milyon dolar toplamak için harekete geçti. Toplanacak fon Polygon ağındaki projeleri ve geliştiricileri desteklemek için kullanılacak. Böylece güvenli ve sağlam bir decentralized finance (DeFi) altyapısının geliştirilmesi sağlanacak.

SponsorSponsor

Polygon En Az 1 Milyon Kullanıcı Çekmeyi Hedefliyor

Polygon’un yakın gelecekte bir milyon kullanıcıyı kendine bağlama hayali, 0x entegrasyonu ile mümkün olabilir.

Likidite toplayıcı 0x, şimdiye kadar Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum genelinde 27 milyar doların üzerinde ticaret hacmine ulaştı. 300.000’den fazla benzersiz kullanıcıya sahip olan 0x, bir milyondan fazla işlem gerçekleştirdi.

Polygon üzerinde 0x API entegrasyonu ile DeFi geliştiricileri; Curve Finance, Dodo Finance, SushiSwap ve Quickswap dahil olmak üzere tüm büyük likidite kaynakları genelinde çeşitli DEX likiditesine kolayca bağlanabilir ve böylece geliştiricilere ürünlerine odaklanmaları için daha fazla zaman tanıyabilir. Ayrıca, geçen ayın sonlarında Polygon’u entegre eden 0x API, zincir üstü likidite geliştirmenin karmaşıklığını sıfırdan ortadan kaldıran, kullanımı kolay işlevselliği ile de biliniyor.

Polygon’un Son Günlerdeki Başarısı 0x’i Cezbediyor

0x geçen ayın başlarında bir anket yaptı. Bir merkezsiz borsa (DEX) geliştirme platformu olan 0x, kullanıcılarından bir sonraki adımda hangi proje ile ortaklığa gidilmesi konusunda Polygon, Solana ve Avalanche arasından seçim yapmasını istedi. Bu ankette 21.444 katılımcının yaklaşık %38’i Polygon’u tercih etti

Ancak 0x, Polygon ekosistemine genişlemesini duyururken, bu yılki başarıları nedeniyle Polygon’u seçtiğini kaydetti. İlginç bir şekilde, yalnızca mayıs ayında Polygon, Ethereum’dan yaklaşık üç kat daha fazla işlemi başarıyla gerçekleştirdi. 0x, projenin BSC’nin beş milyon aylık işlem hacmini aşma konusunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

Nisan ayında da Polygon, önümüzdeki üç yıl içinde DeFi ekosistemini kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirme çabasının bir parçası olarak 100 milyon dolarlık bir DeFi fonu başlatmıştı.

Bu İki Projenin İşlevleri Neler?

Polygon, bir Ethereum Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. Daha önce Matic olarak bilinen Polygon, Ethereum üzerine proje inşa eden geliştiricilerin bunu hızlı ve nispeten ucuza yapmasına olanak tanımakta. Ethereum’un işlevsellikle ilgili sorunları olduğu biliniyor ve zaman zaman işlem ücretleri aşırı derecede yüksek seviyelere ulaşabiliyor. Ethereum ağının işlem ücretleri, ağı kullanan çok sayıda insan nedeniyle son birkaç ayda tarihi zirvelere ulaştı.

Polygon, yarı bağımsız bir blok zinciri olan “yan zincir” çözümü kullanarak Ethereum’daki ölçeklendirme ve maliyet sorunlarını çözmeyi hedefliyor.

0x, geliştiricilerin Ethereum’un üzerine merkezsiz borsalar (DEX) oluşturmaları için bir platformdur. DEX kullanıcıları ve ticaret sayıları geçen yıl içinde büyük ölçüde DeFi’nin büyümesinin etkisiyle patladıkça platformu giderek daha da popüler hale geldi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Bitcoin piyasaya çıktığından beri kripto paralar ve blockchain teknolojileri ile ilgileniyor ve yatırım yapıyor. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde yerleri hakkında uzunca bir süredir içerik üretiyor.

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın