PolyBunny Finance Saldırıya Uğradı: Zarar 2,4 Milyon Dolar

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • PolyBunny, yaşadığı flash loan saldırısı sonucunda 1.281 ETH kaybetti.

  • PolyBunny geliştirici ekibi kayıp yaşayan token sahiplerine telafi ödemesi vadetti.

  • DeFi tokenları piyasa içerisinde ciddi miktarda değer kayıpları yaşamaya başladı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Polygon tabanlı yield farming protokolü olan PolyBunny, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe yaşanan son siber saldırıda zarar gören kullanıcılar için telafi ödemeleri yapılacağını duyurdu.

SponsorSponsor

PolyBunny Finance, 16 Temmuz’da yaşanan son saldırının ardından 2,4 milyon dolar kayıp verildiği yönünde bir rapor yayınladı.

SponsorSponsor

Bugün yayımlanan blog yazısında saldırının 2,1 milyon POLYBUNNY coin’inin basımıyla sonuçlandığını, bunun sonucunda da coin fiyatının saldırıdan hemen önce ulaştığı 10 dolar seviyelerinden 2 dolar sevilerinin altına kadar düşmesine sebep olduğu ifade edildi.

20 Mayıs’ta BeInCrypto, PancakeBunny’nin 200 milyon dolarlık devasa bir flash loan saldırısı ile değer kaybına uğratıldığını belirtmişti.

2,4 Milyon Dolar Değerinde Bir Soygun Gerçekleştirildi

Saldırı, kötü niyetli şahsın Aave’den flash loan almasıyla başladı. Protokolün Bunny Vaults’u ve kullandığı SushiSwap akıllı sözleşmesi ise, performans ücretini ve elde edilen kar miktarını şişirmek için kullanıldı.

Saldırgan daha sonra anlık değeri 2 milyon doların üzerinde olan 2,1 milyon adet POLYBUNNY coin’ini basmayı başardı. Flash loan geri ödendi ancak saldırıyı yapan bilgisayar korsanı hakkında yapılan incelemeler sonucuna göre, saldırgan 1.281 ETH ile kayıplara karıştı. Bu rakam, o günün şartlarında yaklaşık 2,4 milyon dolar değere karşılık geliyordu.

Protokol, SushiSwap sözleşmesinde olduğu gibi, tüm Polygon ve BSC kasalarının güvenli durumda olduğunu doğruladı.

Saldırı sırasında tokenları elinden çıkarmayan herkesin zararının telafi edileceği de ayrıca belirtildi. The Mound Vault ile ilişkili olan sabit hacimli bir yardımcı program token’ı MND’nin, zarar gören kullanıcılara geliştirici ekibinin kendi payından verileceği doğrulandı:

“Team Bunny, polyBUNNY sahiplerine telafi amaçlı olarak toplamda 2,4 milyon dolar değerinde MND token dağıtacak. Bu miktar, saldırgan tarafından çalınan tüm miktarın karşılamasına yetecek düzeyde.”

POLYBUNNY Token’ın Çöküşü

CoinGecko’ya göre platformun yerel token’ı, saldırı sırasında %82 oranında ciddi bir çöküş yaşadı. Bu çöküşle token, 10 dolar seviyesinden 1,78 dolar seviyesine kadar gerileme yaşadı. POLYBUNNY şu an, önceki seviyelerine toparlanamadığı için halen 2,58 dolardan işlem görüyor.

POLYBUNNY, 7 Temmuz’da yaşanan tüm zamanların en yüksek seviyesi 22,90 dolardan, bir anda %88 düşüş yaşadı. Kilitlenen toplam değer ise şu anda protokolün tabelasında sıfır olarak gösteriliyor.

PancakeBunny tokenları da son yedi gün içinde büyük bir darbe aldı ve %37 oranında düşüş yaşayarak 11,72 dolar seviyesine kadar geriledi.

Piyasalar şu anda sert bir düşüş yaşıyor. Özellikle son zamanlardaki saldırılar neticesinde hissedilen ağır darbe, en çok Defi tokenlarının durumunu iyice zora sokuyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Мартин более 20 лет работает в сфере крибербезопасности и информационных технологий. У него есть опыт торговли криптовалютой, кроме того, с 2017 года он активно пишет на тему блокчейн-технологий и цифровых активов.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın