Polkadot (DOT) Rekor Kırmaya Hazırlanıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Polkadot (DOT) %10’un üzerinde değer kazanarak kripto para piyasasında yer alan diğer altcoinlerden ayrışmayı başardı.

  • Polkadot, 9 Eylül'de kripto para piyasalarında yaşanan ani düşüşten çok fazla etkilenmemiş görünüyor.

  • DOT ve bazı kripto paralar, ana piyasadan bağımsız olarak, kendi yörüngelerini oluşturmayı başarıyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Polkadot (DOT) %10’un üzerinde değer kazanarak kripto para piyasasında yer alan diğer kripto para birimlerinden ayrışmayı başardı. Haberin yazıldığı sırada, günlük grafikte lider kripto para birimi Bitcoin %0,5, lider altcoin Ethereum ise %3 değer kazandı. Cardano (ADA) %2,4 ve Solana (SOL) ise %5’in üzerinde değer kaybetti. 9 Eylül’de kripto para piyasalarında ani düşüş yaşandı. Fakat, piyasanın ilk on kripto para birimi arasında yer alan Polkadot, bu düşüşten çok fazla etkilenmemiş görünüyor. Dolayısıyla DOT için şu soru gündemde: DOT’un fiyatını tutan nedir? DOT yükselişini sürdürebilecek mi?

SponsorSponsor

Altcoinlerin Bağımsızlık İlanı

Kripto para piyasası rallisinin sekteye uğraması, Bitcoin’in düşüşü tarafından körüklenmiş olsa da Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) piyasadan farklı bir yol çiziyor. DOT ve bazı kripto paralar, ana piyasadan bağımsız olarak, kendi yörüngelerini oluşturmayı başardılar. Kripto para piyasalarında en son yaşanan ani çöküşünün yükü, neredeyse tüm kripto paralar tarafından karşılandı. Çeşitli kripto paralar düzeltmeler yapmasına rağmen, DOT, yaptığı düzeltmenin üstüne koyduğu fiyat yükselişi ile piyasadan ayrışmayı başardı. Bununla birlikte, altcoinlerin yükselişi piyasa düşüşüyle körüklenmedi. 

SponsorSponsor

Proaktif Bir Kripto Para: Polkadot

Kripto para piyasaları, son derece rekabetçi bir market ortamı sunuyor. Serbest piyasanın kurallarının işlediği bu markette, yapılan iş birlikleri ve geliştirmeler (ağ güncellemeleri), büyümenin anahtarını oluşturuyor. Son zamanlarda birçok ekosistemde iş birliği ve geliştirmelerin faydaları gözlemlendi, Polkadot da bu cephede çok aktif. Haberin yazıldığı sırada, Polygon tam yığın ölçekleme çözümüyle bütünleşmiş, merkeziyetsiz hepsi bir arada finansal uygulama platformu “PolkaBridge” ile piyasada öne çıkıyordu. Popüler altcoin Polkadot’un fiyat artışı sadece PolkaBridge özelinde yorumlanmamalı. Ayrıca, yakın zamanda Polkadot Ekoloji Araştırma Enstitüsü (PERI) için sunulan bütçe fonu önergesi kabul edildi. PERI için ayrılan fonun, gelecekteki diğer araştırma ve geliştirme odaklı güncellemelerin önünü açacağı ifade ediliyor.

DOT Fiyat Performansı

DOT’un fiyatı, ani düşüşle 7 Eylül’de 22 dolar dip seviyesini görmüştü. Polkadot, 8 Eylül’de yükselmeye başladı ve sonraki iki gün içerisinde neredeyse %40’lık bir artış yaşadı. Özellikle, 8 Eylül’e kadar süren altıncı parachain müzayedesi sonrasında, altcoin için fiyat yükselişi tetiklendi. Polkadot ve Kusama Networks’e paralel olması beklenen, layer-1 blockchaini olan parachainlerin de piyasaya sürülmesi, DOT’un yükselişine katkıda bulundu.

Veriler Bize Ne Söylüyor?

Polkadot’un fiyat artışı on-chain verilerine göre, yüksek ağ içi aktivite, çoğunlukla ekosistem merkezli güncellemeler ve son parachain müzayedesinden kaynaklanıyor. Ağa yüksek katılım nedeniyle hacimsel patlama yaşanıyor. DOT’un geliştirme faaliyetleri istikrarlı bir süreç içerisinde büyüme gösterdiğinden, Polkadot için metrikler sağlıklı bir tablo sunuyor. Polkadot için yüksek ticaret hacimleri ile desteklenen geliştirme faaliyetleri, Polkadot topluluğu tarafından destekleniyor.

Ünlü kripto para yatırımcısı Lark Davis’e göre, parachainler açıklandığı zaman muhtemelen DOT 100 doları görmüş olacak. Bu çok yüksek bir artış gibi görünse de DOT’un mevcut fiyatına bakıldığında, bunun uzun vadede gerçekleşmesi sürpriz olmayacaktır. Son fiyat düşüşünden sonra, Polkadot’un açık faizi zamanla kademeli olarak arttı. Faizlerdeki bu artış, büyüme için sağlıklı bir işaret olarak yorumlanıyor. Böylece DOT, bir süre daha yükseliş trendinde kalacak gibi görünüyor. Ayrıca, Polkadot’un borsalarda daha geniş bir tabana yayılması, fiyatını daha da yükseltecek bir etken olarak gözüküyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden (İngilizce) mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Proje yönetimi mesleki özel ilgi alanını oluşturmaktadır, bu bağlamda EU Listco projesinde yer almış ve ‘’Civil Society Support Program III’’ kapsamında draft hazırlamıştır.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın