PlanB Bitcoin İçin Kasım Ayı Tahmini Revize Etti

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • PlanB daha önce Bitcoin’in kasım ayında 98.000 dolara ulaşacağını duyurmuştu.

  • PlanB, BTC/USD paritesi için yaptığı kasım ayı tahminini revize etti.

  • Kripto para analisti, Bitcoin fiyatının 5 günde 98.000 dolara ulaşamayacağını belirtti.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

S2F analizi ile tanınan kripto para analisti PlanB, BTC/USD paritesi için yaptığı kasım ayı tahminini revize etti. PlanB, daha önce Bitcoin’in kasım ayında 98.000 dolara ulaşacağını duyurmuştu. Ancak lider kripto para birimi, önce yükseliş trendini (63.000 dolar) sonrasında ise 60.000 dolar desteğini kaybetti. BTC’de yaşanan bu ciddi düşüşün ardından 60.000 dolar zor bir dirence dönüştü. Tüm bu fiyat hareketlerinin sonrasında, PlanB, lider kripto paranın 5 günde 98.000 dolara ulaşamayacağını kabul etti.

SponsorSponsor

S2F Modeli Bitcoin Analizinde Saptı

Twitter’da 900 binden fazla takipçisi olan PlanB, yaptığı Bitcoin analizleriyle kripto para piyasası yatırımcıları tarafından tanınıyor. Fenomen analist, temmuz ortasında 5 aylık bir süre zarfında BTC’nin ulaşacağı ay sonu fiyatlarını paylaşmıştı. Kripto para analisti, ağustos ayında Bitcoin’in 47.000 dolar, eylül ayında 43.000 dolar ile kapanış gerçekleştireceğini neredeyse nokta atışıyla bilmişti. Analistin ekim ayı öngörüsü ise BTC/USD paritesinin yalnızca 1.495 dolar uzağında kaldı. Aylık kapanışlara bakıldığında, PlanB’nin neredeyse kusursuz bir analiz gerçekleştirdiği anlaşılıyor. Bitcoin fiyatı, PlanB’nin analizi ile tam olarak uyumlu gözüküyor ve geçtiğimiz aylarda olduğu gibi tahminler doğru çıkarsa BTC/USD paritesi bu ay sonunda 98.000 dolar ile kapanış yapabilir. Ancak PlanB, 25 Kasım günü paylaştığı bir tweet ile kasım tahmininin ilk hatası olabileceğini bildirdi.

SponsorSponsor

Bitcoin İçin Daha Kötüsü mü Geliyor?

On-chain verilerine göre, kripto para borsalarında yer alan BTC miktarı son üç yılın en düşük seviyelerinde. Borsalarda bulunan Bitcoin miktarı %12,8’lere kadar geriledi. Ek olarak Glassnode’un sağladığı verilere göre, BTC bulunduran cüzdanların sayısı BTC fiyatında yaşanan düşüşe rağmen yükseliş göstermeye devam ediyor. Sonuç olarak, BTC kullanan cüzdan sayısı artıyor, borsalarda bulunan BTC miktarı ise azalıyor. Yani lider kripto para için arz şoku yaşanmasına çok yakın olabiliriz. Bu noktada BTC fiyatının neden ATH gerçekleştirmediği sorusu ortaya çıkıyor. Analist Gökçe Çalışkan’a göre, Bitcoin yavaş yavaş metrik üzeri verileri yakalayacak. Bu sayede fiyat yükselişini yakın bir zamanda görebileceğiz.

Kripto para analisti William Suberg, PlanB’nin analizine yönelik olarak, BTC’nin “muhtemelen” 5 günde 98.000 dolara ulaşamayacağını, buna rağmen Bitcoin boğalarının teşekkür etmesi gereken çok şey bulunduğunu ifade etti. Şükran Günü vurgusunda bulunan analist, BTC’nin ATH seviyesinden çok uzakta olmadığını işaret etti. Suberg, geçen Şükran Günü’nden bu yana (ekim ayının ikinci haftası) uzun süreli BTC tutan yatırımcıların sayısında %200 artış olduğunun altını çizerek yeni bir yükselişin kapıda olduğunu vurguladı. Gerçekten de Bitcoin için durum hiç de kötü sayılmaz. Zira on-chain sinyalleri ve uzmanların görüşleri yükselişin süreceği yönünde.

100.000 Dolar Hedefi Geçerli

Bitcoin bu haber yazılırken 58.704 dolardan (18:15) işlem görüyordu ve ay sonu hedefinden 39.296 dolar uzakta yer alıyor. S2F modeli ilk kez BTC fiyatında bu kadar yüksek bir sapma gösteriyor. Öte yandan kasım ayının henüz bitmediğini belirtmekte fayda var. Ayrıca Suberg’e göre, 100.000 dolar hedefi hala geçerli: 

“S2F şu anda bu yarılanma döngüsünde ortalama 100.000 doları hedefliyor. Bu seviyenin (100.000 dolar) ilk kez ortaya çıkması için uygun bir zaman dilimi olarak 2021 yılının 4. çeyreği verildi. Üstelik S2F’nin kardeş modeli olan S2FX (Stoktan Akışa Çapraz Varlık), 288.000 dolarlık bir hedef ile daha ileri bir seviyeyi ortaya koyuyor. Ayrıca bir dizi başka gösterge, mevcut fiyatın daha derin bir çöküşün başlangıcından ziyade konsolidasyon olduğunu işaret ediyor. Bitcoin geleceğe yönelik kararlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Kendisinin özel ilgi alanı kripto para piyasaları ve finansman üzerinedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!