PayPal’dan Dev Kripto Para Hamlesi Geliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para sektörü, geleneksel finans sektörüyle olan ilişkilerini her geçen gün artırıyor.

  • Dün eBay’den gelen önemli haberin ardından, PayPal’dan da çok önemli bir hamle geliyor.

  • Kripto paraların önemini ilk farkeden şirketlerden biri olan PayPal, şimdi de “stabil coin” projesi için çalışmalara başladı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektörü, geleneksel finans sektörüyle olan ilişkilerini her geçen gün artırıyor. Dün eBay’den gelen önemli haberin ardından, PayPal’dan da çok önemli bir hamle geliyor. Kripto paraların önemini ilk farkeden şirketlerden biri olan PayPal, şimdi de “stabil coin” projesi için çalışmalara başlamış durumda. Ön araştırmalara başlayan dev şirket, birkaç blockchain projesiyle de ön görüşme yapıyor.Kripto para ile ödeme yapmaya olanak sağlayan ilk şirketlerden biri olan PayPal, ayrıca kullanıcılarına da Bitcoin ve Litecoin gibi kripto paraları alıp satma imkanı sunuyor. Dört ayrı kaynaktan elde edilen bilgilere göre ise PayPal, sektörün bazı stabil coin protokol geliştiricileriyle görüşmelerde bulundu. Bu da, ödeme devinin üçüncü taraf bir şirketle çalışmaya meyilli olabileceğini gösteriyor. Stabil Coin Projesi için Geri Sayım Başladı 

Avalanche blockchain projesinin arkasında bulunan Ava Labs, PayPal ile stabil coin projesi hakkında görüşme yapan şirketlerden biri. PayPal’ın başka hangi şirketlerle görüşme yaptığına dair ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ünlü analiz şirketi The Block’a konuşan PayPal sözcüsü şöyle bir açıklama yaptı: 

“Yeni nesil finansal sistemleri şekillendirmek için dünya çapında düzenleyiciler ve endüstri ortaklarıyla birlikte çalışan küresel bir şirket olarak PayPal, bu hedefleri mümkün kılan teknolojiler hakkında sık sık sohbet ediyor. Ancak söylentiler ve spekülasyonlar, şirketin gelecek planları için öngörü oluşturmuyor.” 

PayPal böyle bir proje üzerindeki planlarını gerçekleştirmeye karar verirse, kripto para alanındaki çalışmalarının hızında önemli bir artış yaşanmasını sağlayabilir. Stabil coin projeleri, bir ödeme aracı olarak blockchain ağı kullanan, fiat veya devlet destekli para birimlerini temsil eden dijital varlıklar olarak tanımlanabilir. The Block tarafından toplanan verilere göre, bugün piyasada dolaşımda olan 80 milyar dolardan fazla stabil coin var. 

Bu bilgiyi veren kaynaklardan biri de şöyle konuştu: 

“Görünüşe göre, kendileri bir şeyler inşa etmek yerine mevcut bir stabil coin ortağıyla bir şeyler yapma olasılıkları daha yüksek, çünkü böyle bir projenin piyasadaki yerini sağlamlaştırma şansı ve hızı daha yüksek. Bu da PayPal’ın öncelikli endişesi.” 

PayPal ile Coinbase İş Birliği Yaptı 

PayPal geçtiğimiz günlerde de dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase ile anlaşma sağladıklarını duyurmuştu. Bu anlaşmaya göre, PayPal kullanıcılara dev borsaya para gönderebilecek. Coinbase de açıklama yaparak şöyle konuştu: 

“Artık Coinbase üzerinden Amerikalı kullanıcılarımız kolay ve hızlı bir ödeme yöntemi olan PayPal’ı kullanarak kripto para alabilecek. Bu sayede herkesi kolay ve güvenilir bir şekilde kripto ekonomiye taşımak için önemli bir adım daha atmış oluyoruz.” 

PayPal, stabil coin projesiyle de kripto para sektöründeki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor.

PayPal Kripto Para Birimleri ile Ödeme Kabul Ediyor 

PayPal geride bıraktığımız mart ayında da müşterilerine kripto para birimleri ile ödeme yapmanın yolunu açmıştı. Dev şirket, ABD’li tüketicilerin, günlük ticarette dijital varlıkların kullanımını önemli ölçüde artırabilecek bir hareket olan, küresel olarak milyonlarca tüccara ödeme yapmak için kripto para varlıklarını kullanmalarına izin vermeye başlamıştı. 

Ellerinde Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin gibi kripto paralar bulunan kullanıcılar bunları dolara çevirmeden ödeme yapabilecek. Şirketin CEO’su de bu durum hakkında şöyle konuştu: 

“Bu, kripto para birimlerini PayPal cüzdanınızın içindeki bir kredi kartı veya banka kartı ile aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz dünyada ilk ödeme yöntemi!” 

PayPal’ın bu lansmanının, Tesla Inc’in arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söylemesinden sonra bir hafta içinde gerçekleşmesi de dikkat çekti. Tesla, satıcıların fiat para birimi alacağı PayPal işlemlerinin aksine, ödeme olarak kullanılan Bitcoin’i tutacağını söyledi.  

Kripto paraların dev şirketler arasında kullanımı git gide yaygınlaşsa da, volatil doğalarından dolayı kullanımlarının büyük bir kesimde kabul edilmesinin ise uzun zaman sürmesi öngörülüyor. Stabil coin projeleri ise bu negatif durumu avantaja çevirebilecek projeler olarak öne çıkıyor. 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bitcoin piyasaya çıktığından beri kripto paralar ve blockchain teknolojileri ile ilgileniyor ve yatırım yapıyor. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde yerleri hakkında uzunca bir süredir içerik üretiyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın