PayPal Şirketinin Asıl Kripto Para Planı Ortaya Çıktı: Hedef Bitcoin Değil

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • PayPal'ın kripto para sektöründeki asıl amacı ortaya çıktı.

  • Bloomberg tarafından aktarılan bir habere göre, PayPal yakında bir kripto para şirketini satın alabilir.

  • PayPal'ın birden fazla kripto para şirketini satın alabileceği ancak bunların başında BitGo'nun yer aldığı ifade ediliyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

PayPal, dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından birisi olmanın yanı sıra geçtiğimiz günlerde duyurduğu kripto para entegrasyonu ile de adından söz ettirdi. Bir zamanlar kripto paraların en büyük düşmanı olarak görülen PayPal artık resmen Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash desteklemekte. Tabii ki bu bütün kripto paraların fiyatlarında önemli bir artışı beraberinde getirse de PayPal’ın asıl amacı biraz daha farklı olabilir.PayPal Haberi Kripto Para Sektörünü Canlandırdı

PayPal tarafından 21 Ekim tarihinde yapılan duyuru kripto para sektöründe tam bir zafer havası yarattı. Birçok yatırımcı ve uzman isim bunun kripto paralar için yılın en iyi haberi olduğunu vurgularken bazı uzmanlar ise söz konusu gelişmeye temkinli yaklaştı. PayPal’ın bu hizmeti verirken yaptığı kısıtlamaların bazıları bunun tam anlamıyla olumlu olmayacağını düşündürürken şimdi konu hakkında başka söylentiler yayılmaya başladı.Bloomberg tarafından aktarılan bir habere göre, PayPal yakında bir kripto para şirketini satın alabilir. Aslında haberde PayPal’ın birden fazla kripto para şirketini satın alabileceği ancak bunların başında BitGo’nun yer aldığı belirtiliyor. Konuyla yakından ilgili kişilerin aktardığı bilgilere göre BitGo’nun satın alınması haftalar içerisinde tamamlanabilir. Aynı kişi konuşmaların yarıda kalabileceğini ve anlaşmanın tamamlanamayabileceğini ancak bunun olması durumunda alternatif firmaların listede olduğunu vurguladı.

BitGo 2018 yılında 60 milyon dolarlık fon toplamıştı ve PitchBook verilerine göre mevcut değeri 170 milyon doların üzerinde. Kurumsal yatırımcılara yönelik kripto para depolama hizmeti sunan BitGo’nun böyle bir durumda 200 milyon doların üzerinde bir anlaşmaya imza atabileceği söylenmekte. BitGo’yu en önemli kılan unsur ise bunun Ağustos ayında New York içerisindeki regülatörlere yaptığı başvuru olarak görülüyor. BitGo’nun başvurusunun kabul edilmesi durumunda firma New York Eyaleti Bankacılık Yasalarına göre regüle edilen resmi bir emanetçi unvanını alabilir.

 

PayPal’ın Amacı Farklı mı?

Ancak PayPal’ın 21 Ekim tarihinde yaptığı duyuru kafalarda soru işaretleri yarattı. Ödeme firması ilk duyurusunda BitGo’nun rakibi Paxos Trust Company ile ortaklık imzaladıklarını vurgulamıştı. Paxos’un şu an BitGo’nun almak istediği lisansa sahip olması ise bunun sebebini ortaya koymakta. PayPal’ın BitGo’yu satın alarak Paxos ortalıktan kurtulmak mı yoksa kendi kripto parasını mı üretmek istediği ise bilinmiyor. BitGo’nun Goldman Sachs Group tarafından da desteklendiği ve bunun işleri zorlaştıracağı biliniyor.

Aslında buna benzer bir söylenti geçtiğimiz günlerde Meltem Demirörs tarafından da dile getirilmişti. Demirörs PayPal’ın asıl amacının kendi kripto parasını piyasaya sürmek olabileceğini belirtti. Ödeme şirketinin önümüzdeki 6 ile 12 ay içerisinde kendi kripto parasının piyasaya sürmesi durumunda bunun kendisini şaşırtmayacağını belirterek net bir zaman da vermiş oldu.

Şu sıralar sadece özel firmalar değil merkez bankaları bile kendi dijital paralarını piyasaya sürmekte ve PayPal’ın benzer bir adım atması şaşırtıcı olmayacaktır.

Share Article

İLGİLİ KONULAR

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın