Önümüzdeki Haftanın Takip Edilmesi Gereken Kripto Para Takvimi

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • Önümzdeki hafta kripto para piyasasında bazı önemli etkinlikler yaşanacak.

 • Bunların arasında Ethereum testleri de bulunuyor.

 • Happy ve Moonstar ilk defa yüksek hacme sahip bir borsada listelenecek.

 • promo

  Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasası hareketsiz bir hafta sonunu geride bırakmak üzere. Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) gibi bazı altcoinler %3 oranında değer kaybederken Bitcoin (BTC) %1,55 değer kazanarak 36 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

SponsorSponsor

Önümüzdeki hafta coin yakımları, önemli kripto para borsalarında listelenmeler ve çok sayıda bilgilendirme toplantısı gibi bazı altcoinler için önemli etkinlikler gerçekleşecek. Bu haftanın en önemli olayı Ethereum ağına gelecek olan Goerli güncellemesinin test edilecek olması.

SponsorSponsor

Yeni Kripto Para Listelenme Haberleri

Kripto para birimleri, özellikle de yeni ortaya çıkan ve çok az borsada listelenen altcoinler günlük işlem hacmi daha yüksek olan borsalarda listelendiklerinde değer artışı yaşayabiliyor. Bu yüzden birçok yatırımcı kripto para listelenme haberleri bekliyor. Bu hafta bazı borsalarda listeleneceği açıklanan altcoinler ve listeleyecek kripto borsaları şunlar;

Stellar – Zipmex Kripto Para Borsası

Köklü bir altcoin olan Stellar (XLM) halihazırda çok sayıda büyük borsa tarafından listeleniyor. Son dönemde yaptığı başarılı ortaklıkların ardından altcoinler arasında önemli bir noktaya taşındı. Stellar 15 Haziran tarihinde Zipmex kripto borsasında listelenecek.

Happy Coin – BitMart

Happy Coin bir süredir sosyal medyada adı geçen yeni altcoinler arasında yer alıyor. Henüz hiçbir önemli kripto para borsasında listelenmeyen HAPPY ilk kez işlem hacmi yüksek bir borsanın listesine girecek. Happy Coin için de tarih yine 15 Haziran. Happy Coin’in şu andaki işlem hacmi çok düşük. Happy PancakeSwap uygulamasından alınabiliyor.

Moonstar – BitMart

Tıpkı Happy gibi son dönemlerde adını duyurmaya başlayan bir diğer proje de Moonstar. Bu proje son boğa koşusundan önce ortaya çıkan ve ilk çıktığında roket etkisi ile değer kazanan bir proje. Bununla birlikte ayı piyasasında neredeyse tamamen eriyen Moonstar 15 Haziran tarihinde BitMart borsasında listelenecek kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bu altcoin Safemoon gibi ilk yatırımcılarını destekleyen bir modele sahip.

Ethereum Güncellemesi Test Edilecek

Ethereum blok zincir ağı önümüzdeki dönemde çok önemli bazı güncellemeler alacak. Ethereum için hayati öneme sahip olan bu güncellemeler sayesinde sistem kökünden değişecek. Güncelleme sonrası Ethereum ağı daha hızlı ve çok daha az enerji harcayan bir yapıya kavuşacak. Bununla birlikte henüz bu konuda kesin bir başarı sağlanmış değil.

Ethereum ağında bir güncelleme gerçekleşmeden önce bu ağın bazı kopyalarında denemeler yapılıyor. 16 Haziran tarihinde Goerli adında bir test ağında bazı denemeler yapılacak. Bu testlerin başarılı sonuçlanması durumunda Ethereum için sevindirici bir gelişme yaşanmış olacak.

AMA (Soru Cevap Etkinlikleri)

Ask Me Anything (bana istediğini sor) kısaltması olan AMA’lar kripto piyasasında oldukça önemli bir rol oynuyor. Bu etkinlikler sayesinde araştırmalar yapan yatırımcılar projeler hakkında son gelişmeleri takip edebilme fırsatı yakalıyor. AMA etkinlikleri her seviyeden kripto para birimi için gerçekleşebiliyor. Bu hafta gerçekleşecek bazı AMA etkinlikleri şunlar:

 • BakeryToken (BAKE) – 13 Haziran
 • Polka City POLC – 13 Haziran
 • Harmony (ONE) – 14 Haziran
 • UniFarm (UFARM) – 14 Haziran
 • Alpha Finance (ALPHA) – 15 Haziran

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın