Önümüzdeki Dönemden Bitcoin mi Altın mı Kazançlı Çıkacak?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Covid-19 salgınıyla birlikte gelen büyük ekonomik kriz, başta Bitcoin olmak üzere kripto para sektörünü ve altın fiyatlarını etkilemişti.

  • DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach, Bitcoin, altın ve dolar endeksiyle ilgili bir paylaşımda bulundu.

  • Covid-19 salgınının yarattığı ekonomik krizin önümüzdeki dönemde de süreceğini düşünen Gundlach, bu etkilerin Bitcoin’i daha çok teşvik edeceğini düşünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Covid-19 salgınıyla birlikte gelen büyük ekonomik kriz, başta Bitcoin olmak üzere kripto para sektörünü ve altın fiyatlarını etkilemişti. Bu süreçte tarihi zirvelerini yaşayan güvenli limanlar, bir süredir kendi aralarında bir rekabet içinde. Geçmiş dönemde, ABD’lilerin dağıtılan teşvik paketiyle yüklü BTC aldığı ortaya çıkmışken, son zamanlarda altın fiyatlarında yaşanan düşüş, bu durumun yinelenme ihtimalini akıllara getiriyor.

Bu tartışmalara, dünyaca ünlü yatırım şirketi DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach da katıldı. Gundlach, geçmişte Bitcoin’e olan kötü bakışlarıyla bilinse de fikirleri değişmiş görünüyor. Bitcoin ve kripto paraların son aylarda yaptığı atak, geleneksel piyasa aktörlerini giderek sektöre yakınlaştırıyor. Gundlach da önümüzdeki süreçte altın ve kripto para varlıklarının gidişatıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak öngörülerini açıkladı.Bitcoin Altını Gölgede Bırakabilir

130 milyar dolarlık bir varlığa sahip olduğu tahmin edilen dev yatırım şirketi DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach, Bitcoin, altın ve dolar endeksiyle ilgili bir paylaşımda bulundu. Covid-19 salgınının yarattığı ekonomik krizin önümüzdeki dönemde de süreceğini düşünen Gundlach, bu etkilerin Bitcoin’i daha çok teşvik edeceğini düşünüyor;“Uzun vadede dolar endeksinin düşeceğini ve altın fiyatlarının yükseleceğini düşünüyordum. Buna rağmen son 6 aydır iki varlık için de tarafsız kalmayı tercih ettim. Piyasaya sürülen onca para bir sel oluşturdu. Bitcoin bir teşvik aracı olarak düşünülebilir. Altın pek öyle görünmüyor.”

Fikirler Yavaş Yavaş Değişiyor

Jeffrey Gundlach’ın bu sözleri, elbette kripto para piyasasının ve Bitcoin’in bir başarısı olarak görülebilir. Zira geçmiş dönemde ünlü yönetici, Bitcoin’e inanmadığını söylemiş ve kripto paralara karşı olumsuz bir tavır takınmıştı. Özellikle bu boğa piyasasında kripto paraların geldiği nokta, birçok ünlü kurum ve kişinin piyasalara olan tavrını değiştirmiş görünüyor. Üstelik bazı bankalar, Bitcoin’in fiyatıyla ilgili uçuk tahminler bile yapmaya başladı.

Bitcoin fiyatında son aylarda yaşanan büyük yükseliş ve altın fiyatlarındaki düzeltmenin bitmemiş olması, yatırımcıların giderek kripto para varlıklara yönelmesinin bir sonucu olabilir. Bazı uzmanlar, altının piyasadaki yerini giderek Bitcoin’e bıraktığını düşünüyor. Mali teşvik paketlerinin kripto para sektörüne doğru yönelmesi de bunun en büyük kanıtı. Mart ayında dağıtılması planlanan yeni teşvik paketinin, bu yükselişleri desteklemesi bekleniyor.

Yatırımlar Gelebilir

Dünyaca ünlü yatırım firmalarının ve dev şirketlerin gündemine giren Bitcoin, daha uzun süre dillerden düşmeyecek gibi duruyor. Tesla’nın varlık alımı sonrası yatırımcılar, birçok şirketin bu yolu izleyerek piyasaları hareketlendirebileceğini konuşmaya başladı. Microsoft gibi dev bir şirket de bu konuyu gündemine almaya hazır görünüyor.

Tüm bunların yanı sıra regülasyon konusu piyasada konuşulan en endişe verici konu olabilir. Son günlerde çok olumlu haber akışları gelse de önümüzdeki dönem için devletlerin bir düzenleme getirme ihtimali kuvvetli görünüyor. Bu durum, kısa vadede Bitcoin başta olmak üzere piyasalara olumsuz etkide bulunabilir. Fakat orta ve uzun vadede uzmanlar, düzenleme haberlerinin sektöre güveni artıracağını ve birçok kurumsal firmanın piyasaya dahil olacağını ifade ediyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın