Ons Altın ve Gümüş Boğa Koşusuna Başladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Değerli metaller haftayı kazançla kapattı.

  • Ons altın yeni yılın en kazançlı haftasını geride bıraktı.

  • Piyasası analistlerinden Bart Melek'e göre altındaki 1.900 dolar hedefi beklenenden daha hızlı gelebilir.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ons altın ve gümüş haftayı kazançla kapattı. Yeni haftaya oldukça güçlü bir trendle başlayan değerli metaller küresel piyasalardaki olumlu gelişmeler sonrası büyük kazançlar sağladı. Değerli metal piyasası analistlerinden Bart Melek ise sarı metaldeki 1.900 dolar hedefinin daha hızlı gelebileceğini söyledi.

SponsorSponsor

Ons altın yeni yılın en kazançlı haftasını geride bıraktı. Yeni haftaya 1,770 dolar seviyelerinde başlayan değerli metal hafta içerisinde yakaladığı trende birlikte 1.800 dolar seviyesini aşmayı başardı. Sarı metal en son şubat ayında 1.800 dolar seviyelerini görmüştü. Gümüş ise önemli bir atak gerçekleştirdi ve yeniden 27 dolar seviyesini yakaladı.

SponsorSponsor

1.900 Dolar Hedefi Daha Hızlı Olabilir

Kanada merkezli yatırım bankası TD Securities’in Küresel Emtia Stratejileri Bölümü Başkanı Bart Melek orta vadede ons altın beklentilerini paylaştı. Melek, açıklanan istihdam verilerinin olumlu olmamasının değerli metaller açısından destekleyici olabileceğini belirtti. Daha önce yıl sonuna kadar 1.900 dolar hedefinin görüleceği tahmininde bulunan deneyimli analist, bu hedefinin daha yakın zamanda gerçekleşebileceğini belirtti:

“Ekonomi toparlanmaya çalışıyor. Ancak en azından istihdam tarafında, toparlanma hızının insanların umduğu kadar güçlü olmadığı görünüyor. Bu, FED’in maksimum istihdama ulaşıncaya kadar kolay para politikasını sürdüreceğine dair sözlerine sadık kalacağı anlamına geliyor. Ons altın fiyatında 200 günlük hareketli ortalama 1.851 dolara oldukça yakınız. Bunu denemeye çalışacağız. Sanırım oraya daha geç değil, daha erken varacağız. 1900 dolar hedefi de daha hızlı olabilir.”

Ons Altın Geri Dönüyor

Değerli piyasa analistlerinden James Stanley, güncel ons altın analizini paylaştı. Stanley, uzun süreli düşüş trendi sonrası son haftalarda toparlanma gözlenen sarı metalde, yeni bir yükseliş trendinin başlayabileceğini belirtti. Deneyimli analist, sıradaki hedefin 1.860 dolar seviyesi olabileceğini belirtirken, 1.800 dolar desteğinin henüz test edilmediğini hatırlattı:

“Ons altın son iki ayın en yüksek seviyelerine çıktı ve bu hafta sarı metal için önemli bir hafta oldu. Dolardaki zayıflık bu hareketin yardımcılarındandı. Ancak asıl soru yükseliş eğiliminin yaklaşık dokuz aylık bir geri çekilme sonrasında yeniden düzene girip girmeyeceği. Altın fiyatları nihayet bu büyük yükseliş trendi için geri dönüyor olabilir ve bunun olması biraz zaman aldı. 1.860 dolar seviyesindeki direnç yeni hedef gibi görünüyor. Ancak ani sıçrama sonrası 1.800 dolar desteği henüz test edilmedi. Önümüzdeki hafta buna dikkat edilmesi gerekli.”

Gümüş Yükselişte

Gri metal ise geride bıraktığımız haftanın ciddi değer kazanan değerli metallerinden oldu. Haftaya 25,80 dolar seviyelerinde başlayan gri metal, yaklaşık yüzde 7’lik bir kazançla haftayı 27,40 dolar seviyelerinde kapattı. Gümüş en son şubat ayında 27 dolar seviyelerini görmüştü ve o tarihten beri bir düşüş trendini takip ediyordu. Değerli metal en son ocak ayının sonunda WallStreetBets hareketiyle birlikte önemli bir ivme yakalamış ve 30 dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

Uzmanlar gri metal için sıradaki hedefin 27,95 dolar seviyesi olduğunu belirtiyor. Aşağı yönlü hareketlerde ise 26,65 ve 26,30 dolar seviyelerinin destek noktaları olacağı vurgulanıyor. Ons altın için ise direnç seviyesinin 1.860 dolar olacağını belirten uzmanlar, destek seviyesinin 1.800 dolar olacağını vurguluyor. Geride bıraktığımız haftayı yerel piyasalarda 485 TL seviyelerinde kapatan gram altın için ise 500 dolar psikolojik direncinin sıradaki hedef olacağı belirtiliyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın