Ons Altın ve Gram Altın Yeniden Yükselecek mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Geçtiğimiz haftada önemli bir düşüş yaşayan ons altın, hafta içerisinde yeniden 1.800 doların altına indi.

  • Peter Hug, sarı metalde yaşanan düşüşün alım fırsatı olduğunu ve gelecek hafta yükseliş grafiği yakalanabileceğini açıkladı.

  • Değerli analist, yeniden 1.900 dolar civarlarına ulaşmak için aşılması gereken seviyeleri de paylaştı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Geçtiğimiz haftada önemli bir düşüş yaşayan ons altın, hafta içerisinde yeniden 1.800 doların altına indi. Gram altın fiyatı ise yaşadığı düşüşe rağmen 400 TL seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı. Altın ve gümüş yorumlarıyla tanınan değerli metal piyasası uzmanlarından Peter Hug, sarı metalde yaşanan düşüşün alım fırsatı olduğunu ve gelecek hafta yükseliş grafiği yakalanabileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl yakaladığı çıkışı özlemle arayan gram altın ve ons altın, düşüş yönlü hareketini sürdürüyor. Haftaya 1.820 dolar civarında başlayan değerli metal, cuma günü 1.765 dolara kadar gerilese de 1.780 dolar civarında kapanış yaptı. Bir süredir düşüş grafiği sergileyen sarı metal için gelecek hafta göstereceği performans önemli gözüküyor.Ons Altın Alım Fırsatı Veriyor

Değerli metal piyasasının önemli analistlerinden Peter Hug, verdiği röportajda, ons altın hakkında öngörülerini paylaştı. ABD’de artan tahvil faizlerinin değerli metal piyasasındaki bazı varlıkları dolara kaydırdığını belirten Hug, yine de bu düşüşün alım fırsatı olduğunu düşündüğünü belirtti. Sarı metalin şu an bulunduğu noktanın gelecek hafta için umut verdiği belirten değerli analist, yeniden 1.900 dolar civarlarına ulaşmak için aşılması gereken seviyeleri de paylaştı;“Hafta başında %1,12 civarında olan tahvil faizleri şu an %1,32 seviyesinde. Dolayısıyla yıllık getiriler bu hafta yükseldi ve bu bazı varlıkları dolara kaydırdı. Bu geri çekilmeleri panik olarak değil alım fırsatı olarak görüyorum. Altının şu anda bulunduğu nokta önümüzdeki hafta için yükselme şansı veriyor. Yükseliş trendine dönmek için 1.800 ve 1.825 dolar seviyelerini geçmek gerekiyor. Ancak satışlar hızlanırsa, 1.750 ve 1.725 dolar seviyeleri test edilebilir. Yine de bunun olacağını düşünmüyorum.”

Diğer Metaller Önde

Emtia piyasasının değerli analistlerinden Gary Wagner ise yaptığı açıklamalarda, yakın dönemde gram altın ve ons altın fiyatının diğer metallere göre düşük performans sergilemesinin nedenlerini açıkladı. Wagner, yatırımcının artık günümüzü yaşamak yerine geleceğe odaklandığına dikkat çekti. Gelişen dünyada ihtiyaç duyulan metallerin değişeceğini söyleyen Wagner, altının bu metallere karşı gelecekte de kaybedebileceğinin altını çizdi;

“Değerli metallerin son durumlarına bakıldığında, ons altın diğer üç değerli metalde görülen kazanımların gerisinde kalıyor. Bu olayın birçok potansiyel nedeni var. Bunlardan biri ABD hisse senedi piyasalarında salgın sırasında görülen inanılmaz kazanımlar. Yatırımcılar artık mevcut ekonomik senaryoya odaklanmak yerine gelecekte ne olacağına bakıyorlar. Geleceğe dönük bakıldığında gümüş, platin ve paladyum gibi metallerin güneş panellerinden otomotiv sektörüne kadar birçok alanda kullanımı artıyor. Bu nedenle bu metaller yeni uygulamalar geliştirildikçe gelecekte gerekli ve etkili olacaktır. Bu metallerin geleceği son derece parlak görünüyor.”

Gümüş Sakin Seyrediyor

Ons altın için hafta içerisinde yapılan tahminlerde 1.765 dolar desteğinin önemli olduğu uzmanlar tarafından belirtilmişti. Bu desteği iki defa test eden değerli metal, buradan güç kazanıp yeniden yükseldi. Yakın süreçte 1.800 dolarlık psikolojik desteğin yeniden yakalanması ise altın için olumlu olabilir.

Gümüş ise geride bıraktığımız hafta bir süredir yakaladığı grafiği devam ettirdi. Uzun zamandır 27 dolar bandını koruyan değerli metal için ise 28 dolar zorlu direnç olarak karşısına çıkıyor. Hafta içi analistlerin yazılarında belirttiği üzere bu direncin kırılması 30 dolar zirvesine yeniden dönüş anlamı taşıyabilir. Ancak yakın süreçte bu zirve pek de mümkün gözükmüyor. Uzun vadede ise hala geçerli bir hedef olarak gri metalin önünde duruyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın