Önemli Bölgede Tutunan Bitcoin Fiyatında Kısa Vadeli Yükseliş

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret etse de kısa vadeli göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor.

  • BTC, A-B-C şeklindeki bir düzeltmenin C dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, başlayan düşüşün ardından üçüncü günde de 32.100 dolardaki destek bölgesi üzerinde tutunmayı başardı.Bitcoin (BTC), kısa vadede kırılım gerçekleştirdiği 37.550 dolar seviyesine kadar artış kaydedebilir.Bitcoin Destekte Tutundu

Bitcoin 11 Ocak’tan bu yana 32.100 dolardaki destek bölgesinde tutunmayı deniyor. Bu destek, tüm yükseliş hareketinin 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

Aşağı sarkan yeni fitil, alım baskısına işaret ediyor. Sıradaki destek bölgesi 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturan 29.050 dolarda belirginlik kazanıyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler net bir şekilde düşüşe işaret etmeye başladı. MACD düşüyor ve Stokastik Osilatör ölüm kesişimi gerçekleştirdi. Fakat günlük RSI’da çok önemli bir gizli pozitif uyumsuzluk göze çarpıyor. Bu ise sıçrama gelebileceğine dair güçlü bir işaret olarak kabul edilebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

6 saatlik grafikte 17 Aralık’tan bu yana yükselen bir destek çizgisinin takip edildiği görülüyor. Şimdiye kadar bu destek çizgisinden dört defa sıçrama gerçekleşti. Bu sıçramaların sonuncusu ise 11 Ocak’taki dip seviye oluşumundan sonra meydana geldi.

BTC yükselişe devam ederse 37.550 dolar seviyesinde dirençle karşılaşabilir. Bu hedef, 0,618 fib. düzeltme seviyesinin ve muhtemel bir alçalan direnç çizgisinin değerlendirilmesiyle bulundu. Alçalan direnç, aşağıdaki grafikte kesikli çizgiyle gösterildi.

BTC Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte 37.550 dolar seviyesine doğru bir yükseliş hareketinin başladığı görülüyor. Alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiği, RSI’da pozitif uyumsuzluk meydana geldi ve MACD’nin de yükseldiği gözleniyor.

BTC çıkış gerçekleştirdiği direnç çizgisini test ediyor ve daha sonra fiyat artışının 37.550 dolar seviyesine doğru devam etmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

11 Ocak’ta 30.420 dolardaki dip seviyeden başlayan zikzak şeklindeki A-B-C düzeltmesinin A ve B dalgasının tamamlandığı söylenebilir.

C dalgasının zirve noktası için muhtemel bir hedef 38.614 dolar seviyesinde yer alıyor. A ve C dalgalarının 1:1 oranını veren bu hedef, 37.510 dolarda yer alan 0,618 fib. düzeltme seviyesiyle de kesişiyor. A ve B dalgalarının dip seviyelerini birleştiren paralel kanalın direnç çizgisi de yine aynı seviyeden geçiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin’in 37.500-38.614 dolardaki işlem aralığına yükselerek bir önceki kırılım seviyesine ulaşması ve A-B-C şeklindeki düzeltmeyi tamamlaması bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 12 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın