OmiseGo (OMG) Büyük Bir Yükselişe Rağmen Kritik Bölgede Takıldı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • OMG uzun vadede ele alındığında 7,30 dolar seviyesinde dirençle 2,70 dolar seviyesinde ise destekle karşılaşıyor.

  • 50 günlük hareketli ortalamanın (MA) destek olarak çalıştığı görülüyor.

  • OMG/BTC paritesinde 45 satoshi üzerinde bir kapanış gerçekleşemedi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

OmiseGo (OMG) ağustos ayında hızlı bir yükseliş yakalamasına rağmen kritik bir direnç bölgesi üzerinde kapanış gerçekleştiremedi. Trendin hâlâ yükselişten yana mı olduğu yoksa bir düzeltme hareketinin mi başladığı henüz netlik kazanmış değil.Uzun Vadeli Destek

OMG ağustos ayında hızlı bir yükseliş hareketine başladı ve 21 Ağustos’ta 9,86 dolar tepesine ulaştı. Fakat düşüş hareketinin 0,382 fib. seviyesinden reddedildi ve 7,30 dolar bölgesi üzerinde kapanış yapamadı. Yukarı doğru oluşan fitil ise satış baskısının bir işareti olarak kaldı.OMG’nin takıldığı direnç bölgesi, daha önce bir yıl süreyle destek olarak çalıştı ve şimdi dirence dönüştü. En yakındaki destek bölgesi ise 2,70 dolarda yer alıyor.

Teknik göstergeler biraz daha düşüşten yana konumlanıyor. Stokastik RSI ölüm kesişimi oluşturdu. MACD ve RSI ise düşüyor fakat şu anda bir negatif uyumsuzluktan bahsedilemiyor.

OMG Grafiği (TradingView)

Muhtemel Sıçrama

Ünlü kripto para analistlerinden Pierre (@Pierrecrypt0) paylaştığı OMG grafiğinde, işlem aralığının 5,20 dolarda yer alan üst sınırına doğru yükseliş yaşanabileceğini gösterdi.

Kaynak: Twitter

Günlük grafiğe bakıldığında 50 günlük hareketli ortalamada (MA) destek bulunduğu ve beş gündür sürmekte olan bir konsolidasyon evresi göze çarpıyor.

Ayrıca MACD ve Stokastik RSI yukarı doğru hareket ediyor. Stokastik RSI’ın altın kesişim oluşturmaya hazırlandığı görülüyor. Fakat RSI 50 çizgisi altında bulunuyor ve henüz pozitif uyumsuzluktan söz edilemiyor.

Yine de 5,20 dolara doğru ve hatta düşüş hareketinin 0,382 fib. seviyesini oluşturan 5,76 dolara doğru bir sıçrama gerçekleşecek gibi görünüyor.

OMG Grafiği (TradingView)

OMG İçin Dalga Sayımı

OMG için ortaya konan dalga sayımı tam bir netlik arz etmiyor. İlk olarak beş dalgalı impulsif bir yükseliş formasyonu tamamlanmış görünüyor zira beşinci dalga, bir ve üçüncü dalgaların 2,61 katından daha fazla yükseldi. Dolayısıyla A-B-C şeklindeki bir düzeltme (mavi) başlamış olabilir. Bu da bahsedilen sıçramanın B dalgasıyla başlamış olabileceğini gösteriyor.

Alt dalga sayımı (turuncu), beşinci alt dalga henüz meydana gelmediğine ve beşinci alt dalgayla birlikte bir sıçrama gerçekleşebileceğine işaret ediyor.

Fiyat hareketi geliştikçe dalga sayımı da daha net bir görünüm kazanacak fakat mevcut seviyeden bir sıçrama meydana gelmesi bekleniyor. Bu sıçrama da B dalgasıyla veya beşinci alt dalgayla birlikte başlayacak.

(Beşinci dalganın uzaması nedeniyle dalga sayımını daha net bir şekilde göstermek amacıyla aşağıda logaritmik grafiğe yer verildi)

OMG Grafiği (TradingView)

OMG/BTC

OMG/BTC paritesini ele alan haftalık grafiğe göre uzun vadeli destek bölgesi olan 45.000 satoshi bölgesi üzerinde bir kapanış gerçekleştirelemedi. Ayrıca dolar paritesinde olduğu gibi yukarı doğru uzun bir fitil oluştu.

Direnç bölgesi üzerinde bir kapanış gerçekleşene kadar OMG’nin de yükseliş trendine başladığı söylenemeyecek.

OMG Grafiği (TradingView)
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın