OKEx Verileri Bitcoin İçin Umutlu: Boğa Sezonu Uzak Değil

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dünyaca ünlü borsa OKEx tarafından yayınlanan son rapor, kripto para sektörü için boğa sezonunun uzak olmadığını ortaya koyuyor.

  • Uzmanlar Bitcoin için büyük bir karar aşamasında olduğunu düşünürken, bu düzeltme sonucunda fiyatlar 7 bin dolar seviyesine kadar düşebilir.

  • Bitcoin, bahsedildiği gibi 7 bin dolara düşse dahi boğa koşusu uzak bir ihtimal gibi görünmüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin, dün yaşadığı büyük düşüşle birlikte boğa sezonu için kafalarda soru işareti bıraktı. Buna rağmen dünyaca ünlü borsa OKEx tarafından yayınlanan son rapor, kripto para sektörü için boğa sezonunun uzak olmadığını ortaya koyuyor. Dün yaşanan düşüş ile birlikte ayı görünümü sergileyen piyasalar hayal kırıklığına uğrasa da boğa sezonu için umutlar tükenmiş değil.OKEx borsasının son yayınladığı rapora göre, borsadaki yatırımcıların büyük çoğunluğu uzun vadede yükseliş beklentisindeki pozisyonlarını bozmadı. Opsiyon sözleşmelerinin temel alındığı raporda, yatırımcılar orta-uzun vadede boğa sezonunun geleceği beklentisi ile işlem yapıyor. Birçok uzman da boğa sezonu öncesinde düzeltme geleceğini düşünüyorken, yatırımcıların bu beklentilerinden vazgeçmemesi normal karşılanıyor.Bitcoin İçin Karar Zamanı

Covid-19 salgını sonrası büyük değer kaybeden lider kripto para birimi Bitcoin, günden güne değerini artırarak 10 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Geçtiğimiz ay içinde yaşadığı düşüş ile birlikte 8.800 dolar seviyesine düşse de oradan toparlayarak geçtiğimiz hafta 10.300 direnç seviyesine kadar ulaştı. Birçok uzman bu seviyenin kırıldığı takdirde Bitcoin için boğa sezonunu başlayacağını düşünüyordu fakat BTC istenen patlamayı yapamadı.

Geçtiğimiz gün ABD piyasalarında yaşanan sert düşüş, salgın tedbirlerinin ekonomik durgunluğa iyi gelmemesi ve FED kararları doğrultusunda, piyasa hızla değer kaybetti. 10.300 seviyesini geçmeye çalışan Bitcoin de buradan geri döndü ve 9.400 – 9.500 seviyelerinde kaldı. Uzmanlar Bitcoin için büyük bir karar aşamasında olduğunu düşünürken, bu düzeltme sonucunda fiyatlar 7 bin dolar seviyesine kadar düşebilir. Buna rağmen neredeyse tüm analistler ve kripto para sektörünün önde gelenleri her hâlükârda boğa sezonunun geleceğini düşünüyor.

OKEx’ten Gelen Veriler Boğayı Çağırıyor

Bitcoin’in beklenen düzeltmesi yaşanırken OKEx raporları ise dev borsada işlem yapan yatırımcıların boğa sezonunu bekledikleri yönünde bir durum ortaya koydu. Borsadaki uzmanlar, raporda Bitcoin opsiyon sözleşmeleriyle işlem yapan kullanıcıların işlemlerini yükseliş eğilimine göre yaptıklarını belirtiyor. OKEx’te açılan işlemler 19 Mayıs’tan beri yükselerek 72 milyon dolar değerini aşmış durumda. Dün bu değer 50 milyon dolar seviyelerine kadar düşse de borsadaki uzmanlar bunun haftalık rutin bir düşüş olduğunu bildiriyor.

Buradaki sayılar, genel olarak daha fazla yatırımcının orta-uzun vadede, yüksek riskten korunmaya çalışmalarının yanı sıra yükseliş eğilimi gösterdiğini ortaya koyuyor. Yani profesyonel yatırımcıların büyük çoğunluğu boğa sezonuna inancını yitirmiş değil. Bitcoin, bahsedildiği gibi 7 bin dolara düşse dahi boğa koşusu uzak bir ihtimal gibi görünmüyor.

Düzeltme Uzun Sürebilir

Bitcoin için karar anı yaklaşıyor olsa da düşüş veya yükseliş trendine girdikten sonra yaşanacak süreç uzun olabilir. BeInCrypto analisti Valdrin Tahiri de bu sürecin uzayabileceği konusunda okuyucuları bilgilendirmişti. Bitcoin fiyatı, 8.550 doların altına düştüğü takdirde 7 bin dolara kadar sürecek bir düşüş trendine girecek veya 9.550 dolardaki direnç seviyesini aşarak koşusunu devam ettirecek. Hangi karar olursa olsun bu durumun haftalar sürebileceğini söylemek mümkün. Uzmanlar mevcut durumda yatırımcıların dikkatli olması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Share Article

İLGİLİ KONULAR

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın