OKEx’ten Yatırımcılara İki Önemli Müjde

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar ETH opsiyon sözleşmelerini kullanabilecek.

  • Türkiye pazarında daha güçlü bir biçimde varlık göstermeyi hedefleyen OKEx, yeni bir kampanya başlattı.

  • OKEx, ETH opsiyon sözleşmelerinin yanında EOS seçeneğinin de önümüzdeki günlerde başlayacağını duyurdu.

  • Ünlü borsa, bazı şartları gerçekleştirerek OKEx’i tercih eden kullanıcılara 50 dolar değerinde komisyon indirimi yapacağını duyurdu.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Dünyaca ünlü kripto para borsası OKEx, kullanıcılarına yeni hizmetini duyurdu. Buna göre borsada işlem yapılan opsiyon sözleşmelerine yeni bir altcoin de eklendi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar ETH opsiyon sözleşmelerini kullanabilecek. 18 Haziran itibarıyla da EOS opsiyon sözleşmelerinin de bu yeniliğe ekleneceği açıklandı.OKEx, hem kurumsal yatırımcılara hem de bireysel yatırımcılara yeni hizmetler getirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyuruda, ticaret riskinden korunma amacıyla oluşturulan opsiyon sözleşmelerinin ETH ile entegre olacağı açıklandı. Ayrıca bireysel yatırımcılara da yenilik getirmek isteyen borsa, Türkiye pazarına özel yeni bir komisyon hizmeti sunmaya başladı. Türk kullanıcılara özel bu kampanyanın detayları da aşağıdaki bölümlerde ele alındı.Kullanıcıları Ticaret Riskinden Koruyor

Dünyaca ünlü borsa, opsiyon sözleşmelerini, yatırımcıları ticaret riskinden korumak amacıyla düzenlediklerini belirtiyor. OKEx tarafından yapılan duyuruya göre, bu sözleşmeler yatırımcılara riskten korunmak ve karı üst düzeye çıkarmak için temel varlığı satın almasına veya satmasına izin veriyor. Bu opsiyon sözleşmeleri ise vadeli işlemlerden farklı olarak işliyor;

“Vadeli işlemlerden farklı olarak, yatırımcılar varlığı satın almak veya satmak zorunda değiller. Örneğin, ETH fiyatı düştüğünde, spot tüccarlar sadece kayıplarını azaltmak için pozisyonlarını açık tutmayı veya kapatmayı seçebilirler. ETH opsiyonları ise yatırımcıya spot piyasadaki dalgalanma karşısında hamle yapma imkanının yanında gelecekteki muhtemel kazançları için ETH’yi ellerinde tutma imkanı da sağlıyor.”

OKEx, ETH opsiyon sözleşmelerinin yanında EOS seçeneğinin de önümüzdeki günlerde başlayacağını duyurdu. Ayrıca geri tepmeleri önlemek adına ETH Opsiyon Sigorta Fonu’na 1.000 ETH yatırıldığını da açıkladı.

OKEx, Bireysel Kullanıcılara Komisyon Kolaylığı Sağlıyor

Halihazırda dünyadaki birçok borsa arasında en az komisyon ücreti alan borsalardan bir tanesi olan OKEx, bireysel kullanıcılarına yeni bir müjde daha verdi. Türkiye pazarında ismini daha çok duyurmak isteyen borsa, bazı şartları gerçekleştirerek OKEx’i tercih eden kullanıcılara 50 dolar değerinde komisyon indirimi yapacağını duyurdu. Kullanıcılar, borsaya atacakları 100 dolarlık varlıklarıyla vadeli hesap, türev işlemler ve spot alım satım seçenekleriyle işlem yaptıkları takdirde bu avantajdan faydalanabilecekler.

OKEx, kullanıcılarına ise kendisine ait olan tokeni kullanmaları durumunda seviyelerini artırma imkanı tanıyor. Kullanıcılar, hesaplarında bulunan OKB miktarına göre sınıflandırılarak komisyon ücretlerinde büyük oranlarda indirim sağlıyor. VIP üye olmaları durumunda ise bu oranlar çok küçük miktarlara kadar düşebiliyor.

Kripto Para Borsaları Rekabet Halinde

OKEx’in bu hamleleriyle birlikte, kripto para borsalarının gün geçtikçe rekabeti hızlandırdığını söylemek mümkün olacaktır. Zira kripto para sektörü genişledikçe borsaların sayısı da artarak büyük bir pazar oluşturmaya başladılar. OKEx’in en büyük rakiplerinden olan Binance’in ise adını skandallardan bir türlü kurtaramaması, bu rekabette geriye düşmesine neden olabilir. Geçtiğimiz günlerde Binance kullanıcılarının şirket ofisinin önünde protesto gösterileri düzenlediği iddia edilmişti. OKEx’in kullanıcılarına yeni müjdesiyle birlikte, yatırımcılara düşük komisyon vadeden bu iki borsada ivme OKEx tarafına kayacak gibi gözüküyor.

Share Article

İLGİLİ KONULAR

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın