Theta Nasıl Stake Edilir? Theta Staking Başlangıç Rehberi

Makaleyi Paylaş

Theta nasıl stake edilir sorusu, diğer tüm coin’lerin staking süreci gibi merak edilen bir konudur.

SponsorSponsor

Staking, kripto para piyasasında her zaman olduğu gibi popülerliğini korumaktadır. Gittikçe daha fazla proje, insanların pasif gelir elde edebilmesi açısından staking sürecini başlatmaktadır. Video akışını iyileştirmek için oluşturulan bir kripto para olan Theta da aynısını yapmıştır. Ancak piyasada yeniyseniz Theta staking sizin için zor olabilir.

SponsorSponsor

Bu yazıda sizler için Theta projesini, kullanım alanlarını ve theta nasıl stake edilir sorusunu adım adım inceleyeceğiz.

Theta Coin Nedir?

Theta, video akışı ve sanal gerçeklik için artan talebin karşılaştığı sorunları çözmeyi amaçlar. YouTube ve Netflix kullanıcıları için süreç kolay görünse de olayın diğer taraftan gerektirdiği bilgi işlem kaynaklarına olan talep önemlidir.

İçerik dağıtım ağları bu sürece yardımcı olur. Ancak baskı oldukça fazladır. Ağ gücünün kullanımı karşılığında Theta token sahipleri ek Theta token’ları elde eder. Bu, bahsedilen ağlardaki talebi kolaylaştırır ve sahiplerine bir gelir sağlar.

Theta Stake Edilebilir Mi?

Her kripto parayı stake etmek mümkün olmasa da Theta stake edilebilen bir kripto paradır. Bir kripto parayı stake etmek, yukarıda açıklandığı gibi bilgi işlem veya ağ gücü gibi çeşitli kullanımlar için blockchain’e sunum yapmak anlamına gelir.

Yani sorunun cevabı evet olacaktır. Theta staking mümkündür.

Theta Nasıl Stake Edilir?

Theta staking için en az 1.000 Theta token’ına ihtiyacınız vardır. Şu anki fiyattan bakıldığında bu neredeyse 7 bin dolara mal olacaktır. Bu yüzden Theta staking sürecine girişiniz biraz zaman alabilir.

Gerekli 1.000 token’a sahipseniz, token’larınızı stake etmek için Theta web cüzdanını kullanabilirsiniz. Bunu 10.000 token’a kadar yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, Theta staking için karşılanması gereken minimum gereksinimler vardır. Bunlar bilgisayarınızın özellikleriyle ilgilidir. Bunun yanı sıra Theta stake etmenin ödülü TFuel token’larıdır. Bunlar, kendi başlarına daha fazla kazanmak için stake edilebilir.

Şu anda Theta veya TFuel stake etmek için aşağıdaki gereksinimlere sahip bir bilgisayara ihtiyacınız vardır:

  • 5 Mbps internet bağlantısı
  • 8GB RAM
  • En az 4 çekirdekli bir CPU

Tüm söylenenlerin yanı sıra günümüzdeki bilgisayarların çoğu bu gereksinimleri karşılayarak işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Adım 1: Cüzdanınızı Kurun

Theta staking için thetatoken.org adresini ziyaret ederek kayıt olabileceğiniz bir Theta cüzdanına ihtiyacınız olacaktır. Bunu, sayfanın üst kısmındaki ‘Wallet’ ve sonraki sayfadaki ‘Create Wallet’ seçeneklerine tıklayarak yapabilirsiniz. Bu daha sonra sizi bir hesap kayıt sürecinden geçirecek ve sizden bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.

Şifre oluşturduktan sonraki sayfa hesabınıza giriş yapmak için gereken bir Keystore dosyasını indirmenizi isteyecektir. Ayrıca parolanızı unutmanız durumunda cüzdanınızın kurtarılmasına olanak tanıyan on iki kelimelik bir ifade de verecektir.

Adım 2: Theta Satın Alın

Theta staking sürecine girmeden önce tercih ettiğiniz borsadan bir miktar Theta satın almanız gerekecektir. Elbette ki coin’in zaten sahiplerinden biriyseniz bunu yapmanıza gerek yoktur. Bu yazıda kullanacağımız borsa Binance olacaktır. Ancak tabii ki bu işlem için diğer borsalar da kullanılabilir.

Önce Binance web sitesinin ‘Buy Crypto’ bölümüne gidin ve açılır menüdeki ‘Receive’ kutusundan Theta’yı seçin. Satın almak istediğiniz token miktarını girin. Buradaki örnek için Binance’in minimum miktarı olan 15’i seçtik ancak minimum Theta staking miktarının 1.000 olduğunu unutmayın.

İşlemi tamamlamanızı isteyen bir ekrana gitmek için ‘Continue’ seçeneğine tıklayın. Kartınızın arkasındaki CVV de dahil olmak üzere bilgilerinizi onaylayın.

Bu ekrandan devam ederek kripto paranızı satın alabilirsiniz. Yaptığınız alım daha sonrasında Binance cüzdanınızda görünecektir.

Adım 3: Kripto Paranızı Çekin

Bir sonraki adım Binance cüzdanınıza gitmek ve sayfanın üst kısmındaki ‘Withdraw’ seçeneğine tıklamak olacaktır. Bu sizi aşağıda gösterilen sayfaya yönlendirecektir.

Ardından wallet.thetatoken.org adresine giderek Theta cüzdan adresinizi bulun ve daha önce oluşturduğunuz ve indirdiğiniz Keystore dosyanızı yükleyerek ve cüzdan şifrenizi girerek oturum açın. Daha sonrasında ‘Unlock Wallet’ seçeneğine tıklayın. Sonraki sayfada ‘Receive’e tıklayın ve cüzdan adresini kopyalayın.

Binance’deki cüzdan adresinizi ve çekmek istediğiniz tutarı girin. Son olarak sayfanın en alt kısmındaki ‘Withdraw’a tıklayın. Binance kripto paranın 2 dakika içinde ulaşması gerektiğini iddia etmektedir. Ancak bazı durumlarda gelmesi saatler sürebilir.

Adım 4: Theta Staking İşlemini Gerçekleştirin – Theta Nasıl Stake Edilir?

Cüzdanınız en az 1.000 Theta token’ı içerdiğinde ‘Stakes’e tıklayın. Şu anda 6.600 dolar değerinde olduğu düşünüldüğünde 1.000 Theta’nın birikmesi biraz zaman alabilir.

Buradan ‘Deposit Stake’ ve ardından ‘Delegated Guardian Node’ seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu, topluluktaki diğer kişilerin stake için sunduğu node’ları kullanmanıza olanak tanır. Listeden birini seçin ve sonraki ekranda stake miktarını girin.

Hangi node’u seçtiğiniz önemlidir. Çünkü node ana bilgisayarına ne kadar ücret ödeyeceğiniz bu süreçte belirlenebilir. Çok fazla Theta token’ınız yoksa tek bir seçeneğiniz olur. Bununla birlikte Theta staking için ödülünüzün geldiği token türü olan TFuel token’ları için bunları 10.000 TFuel token’larından stake edebilirsiniz.

Topluluktaki fikir birliği, çok fazla Theta token’ınız olmadığı sürece en iyi seçeneğin Delegated Guardian Node üzerinde staking yapmak olduğu yönündedir. Staking yapmak için bir node seçtiğinizde ve stake miktarını onayladığınızda işlem için de ayrıca bir onay vermeniz gerekebilir.

Ücretli bir node seçseniz de seçmeseniz de 0.3 TFuel’lik bir platform ücreti vardır. Bu miktar küçüktür. Ancak bir kez süreç tamamlandığında platforma aksini yapmasını söylemenize kadar Theta staking yapılacaktır.

Ne kadar uzun süre staking yaparsanız o kadar çok kazanırsınız.

Önemli İpucu

TFuel’inizi Theta.tv web sitesinde daha fazla Theta token’ına dönüştürebilirsiniz.

Bununla birlikte, TFuel token’larının şu anda Theta’dan önemli ölçüde daha düşük değerde olduğunu not etmek önemlidir. Halihazırda TFuel 0.33 dolar değerindeyken Theta yaklaşık 6.82 dolar değerindedir. Bu, bir Theta token’ı almak için 20 TFuel’dan biraz fazlasına ihtiyacınızın olacağı anlamına gelir.

Theta Staking Yapmaya Değer Mi?

Belirsiz olsa da Theta kripto parası, özellikle kullanım alanı göz önüne alındığında hala bir miktar potansiyele sahiptir. Theta staking söz konusu olduğunda günde bir ila iki TFuel token’ı kazanmak mümkündür. Bu çıkarım, Theta topluluğu üyeleri tarafından anlatılan deneyimlere dayanmaktadır.

TFuel getirilerinizi hesaplamanıza yarayan kullanışlı bir hesap makinesi de sağlar. Büyük bir başlangıç sermayeniz yoksa herhangi bir zamanda kripto para milyoneri olmayı da beklememelisiniz.

Theta staking’in bir dezavantajı, token’ları geri almanın ve ödülünüzü elde etmenin önemli ölçüde zaman alabilmesidir. Bekleme süresi şu anda 60 saattir. Yani bu varlığı stake etmek sabır gerektiren bir uğraştır.

Yeterli yatırımla yılda birkaç bin dolar kazanmak mümkündür. Eğer bu kazancın yeterli olduğunu düşünüyorsanız Theta staking sürecine katılabilirsiniz. Ya da staking sürecinden çok fazla kazanmayı beklemiyorsanız Theta sizin için yeterli olabilir. Yine de ortalama bir staker’ın anlattıklarına güvenmek de çok mantıklı olmayacaktır.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur. Kripto Para Okulu’nda ana amacımız, oldukça kaliteli bilgiler paylaşmaktır. Okuyucularımızın işine yarayacak eğitici ve öğretici içerikleri hazırlamak için yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu standardı korumak ve daha da iyi içerikler hazırlamak için, iş ortaklarımız; yazılarımızda yer alarak bize bir komisyon ödemesi yapabilir. Ancak bu komisyonlar, kesinlikle tarafsız, dürüst ve eğitici içerikleri oluşturma sürecimizi negatif etkilemeyecektir.
Sponsor
Share Article

Robert is a writer from Yorkshire where he received a BA in Journalism from Leeds Trinity University. Having previously contributed to Shout Out UK, Metro and The Yorkshire Evening Post, Robert is fascinated by decentralized tech and blockchain. He has been fascinated by cryptocurrency since early 2020. He looks forward to learning more about the crypto space and educating others through BeInCrypto.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!