Kripto Para Grafikleri Nasıl Okunur? Borsa Grafik Okuma

Makaleyi Paylaş

Bitcoin grafik okuma nasıl yapılır sorusu son dönemde borsa grafik okuma başlığı altında bizlere çok sık gelen bir soru olarak dikkat çekiyor. Bugün yazımızda bu konuya değineceğiz ve sizlere borsa grafik okuma konusu hakkında detaylı bir rehber sunacağız.

Bildiğiniz gibi, trading yapmak kripto para sektöründe para kazanmanın en temel yollarından biridir. Ancak bu sayede düzenli ve iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız, belirli bir seviye teknik analiz bilmeniz gerekir. Kripto para sektöründe volatilite; hisse senetleri ya da forex piyasalarına göre daha fazla olduğu için, bu alanda fırsatlar da bir o kadar fazladır.

StormGain trading sinyallerini kullanarak karlarınızı katlayın.
Trading deneyiminizi iyileştirmek için tıklayın,

Türkiye’de teknik analiz konusunda yeterli bilgiye sahip olan kişi sayısı, işin aslına bakılırsa çok da fazla değildir. Özellikle bu işin uzmanlığını belgeleyebilen ve sertifikası bünyesinde barındıran kişilerin sayısı yok denecek kadar azdır. Ancak şanslınız ki teknik analiz konusunda kendinizi geliştirebilecek kaynaklar size sunuluyor.

Telegram Grubumuza Katılın, Gelişmelerden Haberdar Olun

 • Teknik analiz noktasında sizlere en fazla yardımcı olacak kaynaklardan bir tanesi de 10 dilde yayın yapan global bir kripto para şirketi olan BeInCrypto’nun, Türkiye topluluğuna ait olan Telegram kanalıdır.
 • 2020 yılının ekim ayı itibariyle 4 bine aşkın üyeye sahip olan bu topluluk, değerlendirmesini bilenler için adeta bir hazinedir.

Burada teknik analiz eğitimleri verilmekte ve kripto para piyasaları ile ilgili olarak son haberler paylaşılmaktadır. Hem kendinizi geliştirebileceğiniz hem yeni bir çevre edinebileceğiniz hem de para kazanmaya doğru sizi yaklaştıracak bu kanala girmek için; şu adresi ziyaret etmeniz yeterli. Ayrıca, borsa grafik okuma sorularınızla ilgili her türlü yanıta da ulaşabilirsiniz!

Bitcoin grafik okuma konusunda eğer kendinizi geliştirirseniz, yaptığınız trade’lerde daha büyük bir başarı oranı elde edersiniz. İşleme ne zaman gireceğiniz, ne zaman çıkacağınız, kar alacağınız nokta ya da stop loss seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu rehberimizde de kripto para sektöründe ihtiyacınızın olduğu hemen hemen tüm grafik okuma tekniklerini sizlere sunacağız.

Piyasaları analiz ederken traderlar genelde iki temel şey kullanır. Bunlar, teknik ve temel analizlerdir. Bu yazıda odaklanacağımız esas konu ise temel analizden öte, teknik analiz süreçleri olacak. Borsa grafik okuma yolları da teknik analizden geçmektedir.

Teknik analize detaylı bir şekilde girmeden önce, şu noktaya parmak basalım. Temel analiz, her piyasa için gereklidir. Temel analiz süreçleri haberler, son gelişmeler ve finansal ekonomik düzende son olayları içerir. Dolayısıyla temel analiz ile teknik analizi iyi bir şekilde harmanladığınız zaman, çok daha iyi bir başarı şansı elde edersiniz.

Türkiye’de teknik analiz konusunda yeterli bilgiye sahip olan kişi sayısı, işin aslına bakılırsa çok da fazla değildir. Özellikle bu işin uzmanlığını belgeleyebilen ve sertifikası bünyesinde barındıran kişilerin sayısı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden bir şekilde borsa grafik okuma kavramlarını öğrenmek yararınıza olacaktır.

Teknik Analiz Nedir? Bitcoin Grafik Okuma Nasıl Yapılır?

TA olarak da kısaltılan teknik analiz, temel olarak geçmişteki hareketlere bakarak, geleceği tahmin etmeye çalışmaktır. Fiyatın trend yönünün artma mı yoksa azalma mı yönünde olduğunu, destek ve direnç noktalarını teknik analiz aracılığı ile öngörebilmek mümkündür. Borsa grafik okuma sürecinde size en çok yardım edecek olan bilgidir.

 • Teknik analiz, en basit olarak trendi anlamaya çalışır.
 • Piyasada fiyat artışı yaşanacak mı, yoksa fiyatlar düşüşe mi geçecek sorusu, teknik analizin cevabını aradığı öncelikli şeydir.
 • Aynı zamanda teknik analizde, fiyatların patenler ya da döngüler içinde hareket ettiği kabulü de vardır.
 • Teknik analizin içinde bulunduğu tüm bu borsa grafik okuma bilgileri, piyasadaki haberler ve genel psikoloji ile birleştirilince, ortaya bir veri çıkar ve trade de bu veriler doğrultusunda yapılır.

Teknik analiz, sadece matematiksel bir çıkarım yapar. Grafiği olan her şeyin teknik analizi yapılabilir. Borsa grafik okuma mevzusunun temelinde teknik analizin yatma sebebi de budur. Teknik analiz, bir ürünün gerçekte değerli olup olmadığı ile ilgilenmez. Tamamen matematiksel bir bakış açısı ile olaya yaklaşır ve olabilecek en objektif sonucu vermeye çalışır.

Grafik Okuma: Teknik Analizin Avantajları

 • Temel analizdeki gibi takip etmeniz gereken yer sayısı çeşitli değildir. Tek bir grafik okuma süreci üzerinden çoğu bilgiyi elde edebilirsiniz.
 • Sadece fiyatlar ve işlem hacimlerine dayanarak grafik okuma bile size resmin büyük bir kısmını sunabilir.
 • Piyasanın ne yönde ilerleyeceğini anlamanıza grafik okuma aracılığıyla olanak tanır.
 • Teknik analiz bilgisi geçmişe dayanarak geleceğe ilerlemenize imkan verir.

Kripto Para Piyasaları ile Borsa Grafik Okuma: Boğalar ve Ayılar

Bitcoin ve kripto para piyasaları temel olarak üç fiyat hareketi gösterir. Fiyat ya yukarı yönlü, ya aşağı yönlü ya da yatay bir seyir gösterir. Fiyatın yukarı doğru çıktığı kabul edilen modelde boğalar baskın güç olarak ifade edilirken, tersi durumda ise ayılar baskın güç olarak kabul edilir. Yatay seyir gösteren piyasanın ise akümülasyon ve konsolidasyon lehine yorumlandığı kabul edilir. Bitcoin grafik okuma sürecinde bu kavramların akılda tutulması gerekir.

Trend, sizin dostunuzdur.

Fiyat tahminleri, genelde trendin ne yönde olduğuna bakılarak yapılır. Piyasalarda algı da uzun vadeli trendleri takip eder ve bunların değişmesi kolay değildir. Bitcoin özelinde konuşacak olursak, boğa ve ayı piyasaları yıllar boyu sürebilir ve sonrasında süreç başka bir boyuta evrilebilir.

Trend içinde büyük ralliler, düzeltmeler ve sert düşüşler yaşanır. Bu sert düşüşler sonrasında fiyat kaldığı yerden yükselmeye devam eder ve trend de aynı şekilde devam eder. Bu durum, genelde birçok trader’ı terste bırakabilir. Trendin değiştiği kabulü yapılırken, fiyat tekrar yükselebilir. O sebeple trendleri analiz ederken dikkatli olmak gerekir.

Temel olarak ifade etmek gerekirse, fiyatlar sürekli olarak yukarı çıkacak ya da düşecek diye bir şey yoktur. Her şey, bir süreç içinde gelişir ve bu yolculukta her türlü şey yaşanabilir. Dolayısıyla buna hazırlıklı olmak gerekir.

Hareketli Ortalamalar

Bitcoin grafik okuma yapılırken, en fazla kullanılan indikatörlerden birisi de hareketli ortalamalardır. MA olarak da kısaltılan bu kavram; genelde trendin yönünü bizlere fısıldar. Hareketli ortalamaları kullanarak, kısa vadeli ‘ufak sesleri’ elimine edebilir ve büyük resme daha iyi odaklanabilirsiniz.

Kripto para sektöründe temel olarak kullanılan iki farklı hareketli ortalama vardır. Bunları şöyle ifade edebiliriz:

 • SMA – Basit hareketli ortalama olarak da bilinir. Kapanış fiyatının toplam değerlerinin, belirli bir zaman aralığına bölünmesi ile elde edilen ortalamadır.
 • EMA – Üssel hareketli ortalama olarak da bilinir. Belirlenen gün sayısı için son dönem fiyatlarına daha fazla ağırlık vererek alınan bir ortalamadır.

Hareketli ortalamalar, trendin ne zaman değişeceğini öngörmekte de kullanılır. Ayrıca çoğu zaman hem SMA, hem EMA birlikte değerlendirilir.

Hareketli ortalamalardan en sık kullanılan iki tip ise 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalardır. Bu sayede fiyatın uzun vadeli patenleri hesaplanır. Ayrıca destek ve dirençler de bu iki indikatör ile belirlenebilir.

Bitcoin grafik okuma süreçlerine bu iki indikatörü ekleyerek, fiyatların dipte mi yoksa zirvede mi olduğunun bir tahmini yapılabilir. Ayrıca trendin ne zaman tersine döneceği ve fiyatın bir sonraki durağı da yine bu iki ortalama ile değerlendirilebilir.

Bu ifade ettiğimiz hareketli ortalamalar, birbirleri ile kesişirse bu; büyük bir fiyat hareketinin yaşanabileceğini ve trendin değişmek üzere olduğunu gösterir. Bu kesişmenin, iki anlamı vardır:

 • Golden Cross: Altın kesişme olarak da bilinir. 50 günlük hareketli ortalamanın, 200 günlük hareketli ortalamayı aşağıdan yukarıya kesmesidir. Genelde boğa piyasasına girildiğini ve fiyatların artacağını gösterir.
 • Death Cross: Ölüm kesişmesi olarak da bilinir. 50 günlük hareketli ortalamanın, 200 günlük hareketli ortalamayı yukarıdan aşağıya kesmesidir. Genelde ayı piyasasına girildiğini ve fiyatların düşeceğini gösterir.

Üstteki grafik, lider kripto para birimi Bitcoin’e aittir. Tipik bir Bitcoin grafik okuma materyalidir. Hem altın kesişme, hem de ölüm kesişmesi, grafikte net bir şekilde gösterilmiştir. Altın kesişme yaşandığı zaman, fiyatın nasıl arttığını görüyorsunuz. Ölüm kesişmesi ile birlikte de fiyatların düştüğü ve ayı piyasasına doğru bir giriş yapıldığını gözlemlemek mümkün.

Hareketli ortalamalar çoğu zaman grafikte destek ve direnç noktalarını gösterir. Bu da traderlar için son derece kullanışlı veriler sunar.

Destek ve Dirençler

Bitcoin grafik okuma yaparken, destek ve dirençler çok büyük anlam ifade eder. Bunların doğru bir şekilde anlaşılması, önemli bir detaydır. Birçok trader, teknik analiz yaparken bu iki indikatörü çok sık bir şekilde kullanır. Fiyatların yükselişten sonra adeta bir bir engele çarpar gibi geri döndüğü seviyeler direnç, düşüş esnasında fiyatın adeta geri sekerek yükselmeye devam ettiği seviyeler ise destek olarak adlandırılır.

Fiyatlar, belirli bir seviyeyi aşmadan sürekli olarak geri düşerse, o seviyedeki direnç güçlenir. Tersi şekilde, yaşanan düşüşlere karşın fiyat belirli bir seviyeden geri dönerek yükselmeye devam ediyorsa, oradaki destek güçlenir.

Fiyatlar, bu belirtilen direnç seviyelerini geçerse, yeni destek ve dirençler oluşabilir. Aynı şekilde destekten yaşanan düşüş de daha önceki desteğin dirence dönüşmesi ile sonuçlanabilir.

StormGain grafikleriyle kendinizi geliştirin.
StormGain’e katılmak için buraya tıklayın!,

Bu alanları doğru bir şekilde belirlemek, çok önemlidir. Bunu doğru bir şekilde yaparsanız, daha doğru işlemler yapacaksınız. Dolayısıyla para kazanma şansınız da bir o kadar artacak.

Fibonacci (Fibo ya da Fib)

Fibonacci retracement (geri çekilme) seviyeleri de kripto para traderlarının çok sık kullandığı bir başka teknik analiz metodudur. İtalyan matematikçi Leonardo Fibonacci’nin adından gelen bu metod, oldukça faydalıdır. Orta çağın en büyük matematik dehası olarak kabul edilen ve altın oranı (1.618) dünyaya armağan eden Fibonacci’nin adıyla anılan bu metodun nasıl kullanılacağına bakalım.

Fibonacci geri çekilme analizlerinin kullanıldığı temel alan, fiyattaki olası geri dönüş seviyelerini bulmaktır. 0.236, 0.382, 0.500, 0.618, 0.764 gibi sayılar ile destek ve direnç seviyeleri de saptanır.

Fibonacci geri çekilme seviyeleri; artış ya da azalış yönünde hareket eden bir fiyat hareketinin, terse doğru bir hareket yapacağı ön kabülüne dayanır. Bu kabulde, yaşanan ters yönlü hareketin ardından, fiyatın trendine devam edeceği de belirtilir.

Üstteki grafik, Bitcoin’in 2017 yılında yakaladığı devasa rallideki Fibonacci seviyelerini gösterir.

Diğer Teknik İndikatörler

Hareketli ortalamalar ve Fibo seviyelerine ek olarak, Bitcoin grafik okuma özelinde kullanılan başka metodlar da vardır. Şimdi, bunlara bir göz atalım:

 • RSI: Rölatif güç endeksi olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz kavram, Türk traderlar tarafından genelde direkt RSI kısaltması ile kullanılır. Daha çok kısa ve orta vadeli fiyat analizlerinde kullanılan bu indikatör, traderlara piyasanın gücünü göstermeye yarar. Genelde ana grafiğin altında görülen bu indikatör 1 ila 100 arasında puanlanır. 30’un altı satışların haddinden fazla olduğunu (oversold) durumu bizlere gösterirken, 70 ve üstü ise ilgili ürünün haddinden fazla alındığını (overbought) gösterir.
 • MACD: Bu indikatör, genelde hareketli ortalamaların uyumu ya da uyumsuzluğunu saptar. İki hareketli ortalama arasındaki ilişkiyi gösteren MACD, traderların sık kullandığı orta vadeli fiyat indikatörlerden biridir.
 • Stokastik: Bu indikatör basit bir momentum indikatörüdür. Temelde ilgili ürünün haddinden fazla alındığını (overbought) ya da haddiden fazla satıldığını (oversold) durumlarını gösterir. Yine sık kullanılan bir teknik analiz aracıdır.
 • Parabolik SAR: Ne zaman alım ya da ne zaman satım yapılması gerektiğine hesaplayan bir indikatördür. Genelde fiyatın kısa vadeli hareketleri ile ilgili bilgiler verir.
 • Bollinger Bantları: Teknik analiz üstatlarından John Bollinger tarafından geliştirilen Bollinger bantlarının çalışma prensibi çok basittir. Piyasadaki volatiliteyi (oynaklık) ölçen bu bantlar, yatay bir seyirde birbirine yaklaşır. Fiyatlar hızlı yükselip hızlı düştüğünde ise bantlar birbirinden ayrılır. Üst taraftaki bant direnç, alt taraftaki bant ise destek seviyelerini bizlere gösterir.

Ichimoku Bulutları, ADX ve Chaikin Oscillator gibi çok farklı teknik analiz araçları da vardır. Ancak bu araçlar, bu rehberin temel bilgi kavramını aştığı için, onlara başka bir yazıda değineceğiz.

Burada açıkladığımız kavramlardan öte, sadece Bitcoin’e özel olan Bitcoin grafik okuma indikatörleri de vardır. Örneğin UTXO, Hash Ribbons, Puell Multiple gibi indikatörler bunlardan bazılardır. Ancak bunlar da çok daha üst seviye teknik analiz eğitimlerinde kullanılır.

Mum Grafikleri

Mum grafiklerini doğru bir şekilde anlamak da Bitcoin grafik okuma süreçlerinde size çok yardımcı olacak bir şeydir. Her bir mum, belirli zaman aralığındaki fiyat hareketlerini bizlere gösterir. Belirli zaman aralığındaki fiyatın açılış, kapanış, en yüksek fiyat ve en düşük fiyatını; mum grafikleri aracılığı ile görebiliriz. Mum grafiğinin ortasındaki kalın kısım gövde, üst ve alttaki ince çizgiler ise iğne olarak adlandırılır.

Teknik analiz konusunda sizlere daha önce ifade ettiğimiz indikatörler ile mum grafikleri birleştirildiğinde, çok daha doğru bir görünüm elde etmek mümkündür. Dolayısıyla bu ikisini kombine ederek daha doğru sonuçlar sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde, mum grafiklerindeki temel paternleri görebilirsiniz.

Zaman Aralıkları

Bitcoin grafik okuma noktasında zaman aralıkları hayati bir önem taşır. Grafikte belirlediğiniz zaman aralığına göre, farklı veriler elde etmek ve farklı çıkarımlar yapmak mümkün hale gelmektedir. Dolayısıyla net bir görüş elde edebilmek için traderlar, genelde farklı zaman aralıklarını bir arada kullanır.

Bitcoin grafik okuma özelinde bakacak olursak, zaman aralıklarının çok çeşitli olduğunu söyleyebiliriz. Saniyelik grafikten, aylık grafiğe kadar çok geniş bir zaman aralığı vardır. Hangi zaman aralığını temel alacağınız ise, tamamen size kalmıştır. Eğer kısa sürede ufak da olsa bir kar elde etmek isteyen bir trader iseniz, o zaman daha kısa zaman aralıklarını baz alabilirsiniz. Örneğin günlük trade yapan kişiler genelde 15 dakikalık grafikleri kullanır. Ancak uzun vadeli traderler ise daha çok günlük, haftalık ve aylık grafikler ile ilgilenir.

Üstte de ifade ettiğimiz gibi, farklı zaman aralıklarında inceleme yapmak her zaman en doğru sonuçları almaya, sizi bir adım daha yaklaştırır.

Kripto Para Grafik Paternleri

Bitcoin grafik okuma ya da diğer kripto para grafiklerinde oluşan paternler, fiyatın bir sonraki durağının ne olacağı konusunda fikir verir. Trend dönecek mi ya da devam edecek mi gibi konularda bize yardımcı olur. Aynı zamanda bu paternler, boğalar ya da ayılar lehine de bizlere fikir verir.

StormGain madenciliği ile trading’e bir alternatif oluşturun.
Madenciliğe başlamak için tıklayın!,

Bitcoin ve kripto paralar için en sık kullanılan grafik paternleri ise şunlardır:

 • Trendde Dönüş Belirten Paternler: Omuz baş omuz formasyonu (OBO), Fincan ve Kulp  formasyonu, çifte zirve / dip, yükselen ya da alçalan takoz.
 • Trendin Devam Edeceğini Belirten Paternler: Flamalar, bayraklar, alçalan ya da yükselen takozlar.
 • Bilateral Paternler: Simetrik üçgenler, alçalan ya da yükselen üçgen formasyonları

Bilateral paternler, her iki yönde de sonuçlanabilir. Her iki tarafa da sert bir hareket gelebileceğini gösterir.

Forex’te kullanılan birçok grafik paterni, kripto paralar için de geçerlidir.

Trendin yönünü belirlemek için farklı opsiyonlarımız da vardır. Bunları da şöyle açıklayabiliriz:

 • Higher High, Higher Low: Bu patern, boğaların lehine bir paterndir. Fiyatın yükselmeye devam edeceğini ve trendin aynı yönde devam edeceğini bizlere gösterir. Fiyatların eski zirvelerini geçeceğini ve düşüşlerin eski seviyelerdeki kadar derin olmayacağının da bilgisi verir.
 • Lower High, Lower Low: Bu patern ise, ayıların lehinedir. Fiyatların düşüşe devam edeceğini ve trendin düşüş yönünü koruyacağını bizlere gösterir. Fiyatlar, bu paternde eski zirve seviyelerini geçemez ve her düşüşte yeni bir dip seviye kaydedilir.

Tüm bunlar, Bitcoin grafik okuma yaparak büyük bir önem taşır. Genel trendi görmek ve büyük resmi değerlendirmek için de oldukça faydalı araçlardır.

Elbette bazen indikatörler ve grafikler arasında bazı uyuşmazlıklar da oluşabilir. Yükselen bir trendde fiyat yüksek tepe (higher high) yaparken, indikatör bunu desteklemeyebilir. Aynı şekilde düşen bir trendde ise lower low seviyeleri geldiğinde, indikatör bunu gösteremeyebilir. Eğer bir uyuşmazlık saptanırsa, bu sefer fiyatta bir düşüş yaşanabileceği her zaman akıllarda tutulmalıdır.

Topluluk psikolojisi ile yakından korele olan Elliott Dalgaları gibi farklı fiyat paternleri de vardır. Aynı zamanda fraktal analizi de çok sık kullanılan bir başka metod olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bunlar, Bitcoin grafik okuma özelinde temel seviyeyi aşan hareketlerdir. Bu sebepten ötürü, onları bu yazıda ele almayacağız.

Borsa Grafik Okuma Sürecinde Kripto Para Seçimi

Borsa grafik okuma kavramlarını ve sürecini öğrendikten sonra çoğu insanın aklında, hangi kripto parayı seçeceği sorusu bulunur. Artık borsa grafik okuma için temel bilgilere sahipsiniz. Ancak herkesin bildiği gibi, pratik teoriden çok daha kalıcı olacaktır.

Bitcoin grafik okuma süreci diğer kripto paralardan daha karmaşık gelebilir. Bu yüzden başlangıçta, göreceli olarak daha rahat anlayabileceğiniz bir grafiğe odaklanmanız gerekir. Sonrasında ise bu bilgileri ne kadar benimsediğinizi anlayabilmek için trade gerçekleştirmeden tahminler yürütmeye çalışabilirsiniz.

Borsa grafik okuma sürecinde yapılan en büyük hatalardan biri, temel bilgileri öğrendikten sonra heyecana kapılıp hemen trade’e başlamaktır. Aslında küçük paralarla başlamanın bir sakıncası da yoktur. Ancak eliniz borsa grafik okuma terimlerine alışana kadar büyük paralarla başlangıç yapmamanız çoğu kişi tarafından önerilecektir.

Borsa Grafik Okuma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yeşil ve kırmızı sütunların size aslında ne söylediğini anladığınızdan emin olun.
 • Değerlendirmelerinizi yaparken acele etmeyin ve doğru kararlar vermeye çalışın.
 • Heyecana kapılıp borsa grafik okumadan öğrendiğiniz bilgilerden çok fazla uzaklaşmayın.
 • En karlı ve en riskli yatırımları daha rahat görebilmek için saatlik bazda grafiklere bakmak yaygın bir durumdur.
 • Bitcoin grafik okuma sürecinde asla pes etmeyin!

Bitcoin Grafik Okuma Kaynakları

Kripto para ve Bitcoin grafik okuma için, çok fazla sayıda online kaynak vardır. Bunların en bilinenlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

Tradingview.com Ücretsiz üyeliğinde birçok basit indikatörlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda ücretli üyeliğe geçerseniz, daha çeşitli indikatörler ile çalışabilirsiniz. Buna ek olarak bu platformda, usta traderların tahminlerini de görebilirsiniz.
Babypips.com Forex işlemleri için geliştirilmiş bu platform, kripto para sektöründe teknik analiz öğrenmek isteyenler için de temel araçları içerir.
Twitter.com Twitter üzerinden kripto para sektörünün en önemli analistlerini takip edebilir ve sürece ilişkin daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Beincrypto.com Sektördeki en iyi teknik analizler, BeInCrypto aracılığı ile sizlere günlük olarak ulaştırılır.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur. Kripto Para Okulu’nda ana amacımız, oldukça kaliteli bilgiler paylaşmaktır. Okuyucularımızın işine yarayacak eğitici ve öğretici içerikleri hazırlamak için yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu standardı korumak ve daha da iyi içerikler hazırlamak için, iş ortaklarımız; yazılarımızda yer alarak bize bir komisyon ödemesi yapabilir. Ancak bu komisyonlar, kesinlikle tarafsız, dürüst ve eğitici içerikleri oluşturma sürecimizi negatif etkilemeyecektir.
Share Article

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın