2021’de En İyi Kripto Para Arbitraj Botları – Detaylı Rehber

Makaleyi Paylaş

Farklı kripto para borsalarındaki fiyat farklarından faydalanılarak yapılan arbitraj trading’i, kripto para arbitraj botları kullanılarak da yapılabilir ve bu sektörde para kazanmak için son derece mantıklı bir yoldur.

SponsorSponsor

Bu işi botlar aracılığı ile yapmak ise son derece akılcı bir yaklaşım olacaktır. Çünkü botlar sayesinde, fiyat farklarından anında faydalanabilirsiniz. Bu sayede sürekli bilgisayar başında olmanıza gerek kalmaz.

SponsorSponsor

Bu yazıda ise, sizlere en iyi kripto para arbitraj botları hakkında bilgiler vereceğiz. Bu sayede, daha fazla gelir elde etme şansı yakalayabilirsiniz.

Kripto Para Arbitraj Botları Nedir?

Kripto para trade etmek gerçekten de karlı bir iştir. Trader’lar, farklı yöntemler ve metodlar ile bu süreçten para kazanabilir.

Genel manada bakıldığında fiyat değişikliklerini göz ardı ederek sürece dahil olan ‘holder’ kişilere ek olarak, günlük trade yapan yatırımcılar da mevcuttur. Ancak daha tecrübeli bir ekip ise arbitraj konusunda işlemler yapmaktadır.

Kripto para borsalarında, farklı ürünler için farklı fiyatlar yer alır. Her ne kadar fiyatlar arasındaki fark çok büyük olmasa da, yine de bu farklar trade etmek için yeterlidir.

Farklı fiyatların olmasının baş sebebi ise borsaların birbirleri ile bağlantılı olmamasıdır. İşte bu noktada hızlı davranan ve kripto para arbitraj botları kullanan kişiler, bu farklardan kar elde edebilir.

Örneğin Bitcoin fiyatının A borsasında 9100 dolar, B borsasında ise 9200 dolar olduğunu düşünelim. Fark her ne kadar çok yüksek olmasa da eğer fazla oranda paranız varsa, bu farklılıktan kar edebilirsiniz.

Bitcoin’i A borsasından alıp B borsasına gönderdikten sonra B borsasında satarsanız, kar elde edebilirsiniz. Burada tek bir Bitcoin başına 100 dolarlık kar elde etmek mümkündür. Kaldı ki yüklü miktarda işlem yapanlar için bu rakam daha da fazla artış gösterebilir.

Kripto para sektöründe de birçok farklı arbitraj fırsatı vardır. Daha büyük kripto para borsalarında bu tarz farklar çok olmasa da özellikle küçük hacimli kripto para borsalarında bu durumdan fayda sağlamak mümkün olabilir.

En İyi Kripto Para Arbitraj Botları

1. Bitsgap

Bitsgap platformu, farklı kripto para borsalarını tek bir arayüzde toplayan önemli bir platform olarak dikkatleri çekmektedir. Platform, 2018 yılından bu yana kullanılmaktadır ve kripto para sektöründe önemli bir ürün olarak dikkatleri çekmeye başlamıştır.

Bu kripto para arbitraj botu, 25 farklı kripto para borsasını birbirine bağlar. Hızlı ve kolay erişilebilir bir platform olan Bitsgap, farklı kripto para trading pariteleri ve diğer trading araçların bünyesinde barındırır.

Bitsgap’in en iyi kripto para arbitraj botları arasında yer aldığını söylemiştik. Bu kripto bot üzerinde 100’den fazla işlem çifti vardır. Bu çiftler arasında ETH/USD, LTC/USD, XRP/USD ve EOS/EUR gibi pariteler yer alır.

Aynı zamanda bu kripto bot, bulut bilişim temellidir, yani bilgisayarınız üzerinde yer almaz. Bu sayede çok kolay bir şekilde güncellenebilir. Aynı zamanda ilk başta kurma ve kullanma rehberi de yer alır.

Bot’un grafikleri TradingView platformunu baz alır. Bu sayede trader’lara eş zamanlı, hızlı ve güvenilir bilgi sunar. Hizmette herhangi bir koruma politikası bulunmamaktadır. Bu botu kullanmak için belirtilen borsalara para yüklemek ve başlangıç kısmında bu borsalarda trading’i aktif etmek gerekir.

Platform, popüler kripto para borsaları olarak da bildiğimiz Binance, Kraken, Bitfinex ve Bitstamp gibi borsaları destekler.

Aynı zamanda fon yönetimi, portföy takibi ve diğer kripto para sinyalleri de Bitsgap’in sunduğu hizmetler arasında yer alır.

Bitsgap Fiyatlandırma

Bitsgap’e üye olmak için üç ayrı yöntem vardır.

 • Temel plan: Burada aylık 19 dolar ödenir. Eğer bir yıllık üye olacaksanız, bu rakam aylık 15 dolara düşer.
 • Gelişmiş plan: Burada ücret aylık 44 dolardır. Ancak yine yıllık üye olacaksanız 35 dolara iner.
 • Profesyonel plan: Burada ücret aylık 110 dolardır. Yıllık üyeliklerde ise aylık 88 dolara düşer. Ödemeler, dolar ya da Euro cinsinden yapılır ve kripto para kabul edilmez.

Bitsgap Kullanımı

 1. Bitsgap.com sitesine giriş yapın.
 2. E-mail ve şifrenizi girerek üye olun.
 3. E-mail onayınızı yapın.
 4. Arbitraj sekmesine gidin.
 5. Oradan borsaları ekleyip trade etmeye başlayın.

Bitsgap Artıları

 • Birçok farklı kripto para borsasını destekler.
 • Akıllı API ile fonlarınızı güvence altında tutar.
 • Kripto para trade sinyalleri ve diğer verileri sunar.

Bitsgap Eksileri

 • Sadece itibari para ödemesi alır. Kripto para ödemesini desteklemez.

2. Cryptohopper (Kripto Para Arbitraj Botları)

Hollanda merkezli bir şirket olan Cryptohopper, kripto para sektöründe en güvenilir, en sorunsuz çalışan ve en başarılı kripto para arbitraj botları arasında yer alır.

Kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan platform, birçok farklı özellik barındırır. Kullanıcılarına trading ipuçları veren platform, aynı zamanda farklı indikatörleri de kullanır.

Cryptohopper, sektörün en büyük borsalarına entegredir bu da daha fazla opsiyonunuz olacağı anlamına gelir.

Arbitraj trading konusunda ise şirket, çok iyi işler başarıyor. Bot, son derece gelişmiş özelliklere sahiptir. Hatta, aynı borsa üzerinde yer alan farklı paritelerdeki fiyat farklarını da algılayarak sizin bundan kar etmenizi sağlar.

Aynı zamanda borsalar arasındaki fiyat farklarından da kar elde etmeniz mümkündür. Bu özellikte kripto bot, fonları farklı borsalara göndermeden size kar etme şansı sunar. Bu da son derece iyi bir özelliktir.

Otonom modunda Cryptohopper, çok fazla sayıda opsiyon sunar. Yeni başlayan trader’lar için farklı opsiyonlar da vardır. Bunlardan birisi de profesyonel traderların sunduğu başarılı temalardır. Bunları kullanarak ekstra kar elde etmek de ihtimaller dahilinde yer alır.

Cryptohopper’ın Arbitraj Trading Botunu Kurmak

Bu sitenin sunduğu botu kurmak için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. İlk olarak cryptohopper.com’a giriş yapın.
 2. Email onayı da dahil olmak üzere tüm gerekli bilgileri vererek sisteme kayıt yaptırın.
 3. Profilinize tıklayıp ‘My Hoppers’ kısmına gelin.
 4. Yeni bir ‘Hopper’e ekleyin.
 5. Bu adımda karşınıza üç farklı opsiyon çıkacak. ‘Arbitraj Botu’ fırsatını seçin.
 6. Botu ayarlayın. İsim verin, zamanlamasını yapın.
 7. Botun. trade etmesini istediğiniz borsaları seçin. Ondan sonra da ilgili borsaların API anahtarlarını girin.
 8. Her bir ürün için botun kullanacağı maksimum miktarı seçin ve trade başına bir limit belirleyin.

Cryptohopper Fiyatlandırma

Cryptohopper sitesinde, iki farklı fiyatlandırma opsiyonu vardır. Bunlar, şöyle sıralanabilir:

 • Macera paketi: Bu pakette sadece borsalardaki arbitraj fırsatları vardır. Bunun fiyatı aylık 49 dolardır. Yıllık ödemede ise fiyat 498 doladır.
 • Kahraman paketi: Bu pakette hem borsalar, hem de piyasalardaki diğer arbitraj fırsatlarına erişim vardır. Bu paket, aylık 99 dolardır. Yıllık ödemede ise fiyat 999 dolardır.

Cryptohopper Artıları

 • Özel trading stratejileri
 • Çok fazla sayıda kripto paranın bulunması
 • Farklı botları kullanma fırsatı
 • Farklı trading pariteleri

Cryptohopper Eksileri

 • Ücretin yüksek olması

3. HaasOnline’ın HaasBot’u

En iyi kripto para arbitraj botları arasında HaasOnline’ın sunduğu HaasBot da yer alır. İlk olarak 2014 yılında HaasOnline tarafından geliştirilen bu bot, kullanıcılarına çok fazla sayıda kripto parayı trade etme şansı sunar.

Diğer botların yanı sıra, hem yeni hem de tecrübeli traderların da kullanabileceği çok fazla sayıda bot, bu platformda yer alır.

HaasBot’un sunduğu fırsatların arasında arbitraj botlarını da görmek mümkün. Bu bot, cüzdanlarınıza ve borsadaki hesaplarınıza erişir. Size de her bir trade’de kullanılacak maksimum miktar, limit ve diğer tüm her şeyi ayarlamak kalır.

Farklı borsalardaki fiyat farklarından kar elde etmek üzere tasarlanmış botları ile arbitraj yapımına olanak tanıyan bu bot, aynı zamanda farklı borsalardaki fiyat hareketlerini de platform üzerinden size direkt olarak sunması ile ön plana çıkar.

Platforma alışmak biraz uzun sürebilir, aynı zamanda deneme sürümü yoktur. Ancak kullanım rehberi videolarını izleyerek bu süreci yönetmek mümkündür.

En iyi kripto para arbitraj botları arasında yer alan HaasBot için iki farklı opsiyon vardır.

Geleneksel botu kullanmak

Bu sistem, kendi ayarları ile işe başlamak isteyen trader’lar için son derece uygundur. Eğer arbitraj trading dünyasına yavaş adımlarla girmek istiyorsanız ve tarihi verileri net bir şekilde görme amacını taşıyorsanız, bu size uygundur.

Bunun kurulumu ise şu şekilde yapılır:

 1. HaasOnline trade kısmına giriş yapın
 2. Custom Bots kısmına gidin
 3. Orada +’ya tıklayın ve trade botunuzu ekleyin
 4. Burada ek bir sekme açılacak. Burada ‘Inter-Exchange Arbitrage Bot’ kısmını seçin
 5. Bota bir isim verin
 6. Sonrasında ekleme işlemini tamamlayın
 7. Emir tipini seçin
 8. Birincil ve ikincil piyasaları konfigüre edin
 9. Trade opsiyonlarını ve ayarlarınızı belirleyin
 10. Kaydet butonuna tıklayın

HaasBot’u Kullanmak

HaasBot, HaasScript trading script’i üzerinde otomatik olarak çalışan bir bottur. Bu script, platformun kendi script’idir. Ancak eğer isterseniz bu ayarlar üzerinde oynama ve ayarlama yapma şansınız da vardır.

Bu botun kurulumu ise şu şekilde yapılır:

 1. HaasOnline trade kısmına giriş yapın
 2. Haas Bots kısmına gelin
 3. Bot ekle butonuna tıklayın
 4. Trading botunuza bir isim verin
 5. Script kütüphanesinden ‘Arbitrage’ yazarak arama yapın
 6. Sonrasında ‘Original HaasOnline arbitrage bot’ kısmını seçin
 7. Ara, trade yapılacak miktar ve emir tipini belirleyin
 8. Back test ve simülasyon için fiyat yüzdesini belirleyin
 9. Botun en fazla kaç pozisyon kullanmasını istediğinizi belirleyin
 10. Backtest ile test edin ve botun çalışıp çalışmadığından emin olun

HaasBot Fiyatlandırma

HaasBot, üç farklı fiyatlandırma opsiyonuna sahiptir. Bunlar ise şöyle sıralanabilir:

 • Başlangıç paketi: Üç ay için 0.028 BTC, altı ay için 0.05 BTC, 12 ay için ise 0.073 BTC fiyatlandırma vardır.
 • Basit paket: Üç, altı ve 12 ay için sırasıyla 0.049 BTC, 0.088 BTC ve 0.127 BTC ücretlendirme vardır.
 • Gelişmiş paket: Üç, altı ve 12 ay için sırasıyla 0.08 BTC, 0.144 BTC ve 0.208 BTC ücretlendirme vardır.

HaasBot Artıları

En iyi kripto para arbitraj botları arasında yer alan HaasBot’un artıları şöyle sıralanabilir:

 • Oldukça profesyonel bir bot olarak tasarlanmıştır
 • Belirli bir tecrübeye sahip trader’lar botları kendi isteklerine göre ayarlayabilir ve sert düşüşlere karşı kendilerini koruma altına alabilir
 • Yatırımınızı korumak için birçok güvenlik özelliği vardır
 • İndirimli deneme sunar

HaasBot Eksileri

 • Ücretsiz deneme versiyonu yoktur
 • Kurma süreci biraz komplike ve karmaşıktır

4. Blackbird Bitcoin Arbitrage

Blackbird Bitcoin Arbitrage, sektörün en iyi kripto para arbitraj trading botları arasında yer alan bir başka üründür. Bu bot, temel olarak Bitcoin’e daha çok odaklanır.

Bitcoin ekseninde arbitraj fırsatlarına daha fazla eğilen bu bot, C++ programlama dilini kullanır. Bu da otomatik olarak sizlere short ya da long pozisyon açma opsiyonları sunar. Yani, bu bot ile farklı borsalardaki fiyat farklarından vadeli işlemler ile kar elde edebilirsiniz.

Diğer Bitcoin botlarının aksine, Blackbird’in botu fiyatın daha düşük olduğu borsada Bitcoin’i shortlar. Bu da tarafsız bir market bakış açısına sahip olmanızı ve Bitcoin fiyat hareketlerinin tamamından para kazanma ihtimalinizin belirmesini sağlar.

Bir GitHub projesi olan Blackbird, Binance’de farklı arbitraj opsiyonları da sunar. Bu botu kullanmak da ücretsizdir.

Sadece kodu anlamak ve sürece biraz daha hakim olmak için, biraz programlama dili bilmek, büyük bir avantajdır. Bunu yaptıktan sonra, arbitraj fırsatlarından kolayca faydalanabiliriniz.

Bot, Bitcoin borsaları arasında fon transferine gerek bırakmaz. Aktiviteler, aynı ya da farklı birkaç borsa arasında parelel olarak yapılır. Yani, yavaş transfer ya da diğer birçok soruna uğraşmanız gerekmez. Bu da sizin için bir başka büyük avantaj olarak dikkat çeker.

BlackBird Artıları

 • İnovatif ve yenilikçi bir trading fırsatı sunar
 • Bitcoin fiyat hareketlerinden sizi korur
 • Ücretsiz bir şekilde kullanılabilir

BlackBird Eksileri

 • Kullanmak için bir miktar kodlama bilgisinin gerekmesi

Kripto Para Arbitraj Botları Seçerken Göz Önüne Alınması Gerekenler

1. Fonların Güvenliği ile Kripto Para Arbitraj Botları

Arbitraj botu kullanmadan önce fonların güvenliğinden emin olmalısınız. Çünkü bu botları kullanmak için borsa API key’lerini girmeniz gerekir.

Eğer bu bilgiler kötü niyetli kişilerin eline geçerse, o zaman ciddi bir mağduriyet yaşarsanız ve büyük bir ihtimalle paranız ortadan kaybolur. Bu sebepten ötürü bilinmeyen ya da hack olayları ile gündeme gelen borsalardan kaçınmaya özen göstermeniz gerekir.

İkincil olarak API keylerini girerken para çekme fonksiyonunu deaktive etmeniz gerekir. Bu çok önemlidir. Çünkü eğer hacklenirseniz, bu fonksiyonu kaldırdığınız için fonlarınız borsa dışına çıkamaz ve güvende kalır.

2. Borsa Entegrasyonları

En iyi kripto para arbitraj botları, sektörün öncü kripto para borsaları ile entegre olmalıdır. Bu sayede çok daha fazla oranda fırsat elde edebilirsiniz. Aynı zamanda daha fazla likidite ile daha kolay trade’ler alabilirsiniz.

Bu yazıda da yer verdiğimiz Bitsgap botu; Binance, Coinbase Pro, Kraken ve Bitfinex gibi borsalar ile entegredir. Cryptohopper botu HitBTC, Bittrex ve Bitfinex gibi 12 farklı borsaya entegredir. Aynı zamanda HaasBot da ise bu rakam 20’dir. Bu botun entegre olduğu borsalar arasında OKCoin, Bitstamp, Gemini Exchange ve Kraken yer alır.

3. Ücretler

Bir botun ücreti, her zaman göz önüne almanız gereken bir detaydır. Bu sebepten dolayı oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Bu yüzden en uygun fiyatlı olan botlar, bir adım daha ön plana çıkmaktadır.

Bitsgap botunun en gelişmiş versiyonunun aylık ücreti 44 dolardır. Yıllık üye olursanız bu rakam 35 dolara düşer. Elbette bu en ucuz değildir ancak yine de görece gayet iyi bir fiyata sahiptir. En azından Cryptohopper’ın başlangıç paketine göre oldukça düşük bir fiyata sahiptir. HaasBot’un Bitcoin ile ödeme aldığını da unutmamak gerekir.

4. Kullanım Kolaylığı

En iyi kripto para arbitraj botları, aynı zamanda kullanımı en kolay olan botlar arasında yer alır. Bazıları ise iyi olmasına karşın kodlama konusunda bilgilere sahip olmanızı gerektiren botlardır. Örneğin Blackbird’in sunduğu Bitcoin arbitraj botu bunlardan birisidir.

5. Topluluk

Bu botları daha önce deneyen ve geri bildirim veren insanların bulunması da çok büyük bir öneme sahiptir. Bitsgap’in Telegram’da aktif bir topluluğu vardır. Cryptohopper için de aynısını ifade etmek mümkün olabilir.

Bu sayede kullanıcılar ile etkileşim kurabilirsiniz. Onların geri bildirimleri doğrultusunda kararlar verebilirsiniz. Aynı zamanda yaşayacağınız olası sorunları da bu toplulukta sorarak cevaplarını alabilirsiniz.

Sonuç

Kripto para arbitraj botları, giderek daha da popüler hale geliyor. Bu botlardan birini seçerek bu dünyaya giriş yapabilirsiniz. Bu sayede çok ciddi kar elde eden insanlar vardır. Size düşen, bu alanda en iyi şirketler ile çalışmaktır.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur. Kripto Para Okulu’nda ana amacımız, oldukça kaliteli bilgiler paylaşmaktır. Okuyucularımızın işine yarayacak eğitici ve öğretici içerikleri hazırlamak için yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu standardı korumak ve daha da iyi içerikler hazırlamak için, iş ortaklarımız; yazılarımızda yer alarak bize bir komisyon ödemesi yapabilir. Ancak bu komisyonlar, kesinlikle tarafsız, dürüst ve eğitici içerikleri oluşturma sürecimizi negatif etkilemeyecektir.
Sponsor
Share Article

Hekimlik eğitimine devam eden Nihat, bir yandan da kripto para sektörü ile ilgili çalışmalar yapıyor. Bu alanda içerik üretimi başta olmak üzere, pazarlama ve çeşitli projelerde yönetim kademesinde görev alan Nihat, Blockchain ve kripto paraların dünyadaki ekonomik sistemde ciddi değişiklikler yapacağını düşünüyor. Nihat’ın bir hedefi de üniversite hayatını sonlandırdıktan sonra, Blockchain teknolojisi ve onun medikal uygulamaları hakkında araştırmalara katılmak.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın