Kasım 2020’de Kripto Paralarda En İyi Airdrop Fırsatları

Makaleyi Paylaş

Bugün sizlerle kripto paralarda airdrop konusu üstünde yoğunlaşacağız. Öncelikle, insanların kripto para elde edebilmesi için çok farklı yollar vardır. Coin’lerin madenciliğini yapabilir, onları nakit para karşılığı satın alabilir ya da başka bir şey için çoktandır sahip olduğunuz coin’lerin transferini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer metotlar arasında ödül staking’i yapmak ve kripto para borç vermekten kazandığınız faiz oranları bulunur. Ancak kripto para elde etmenin en popüler yollarından biri airdrop aracılığıyla olur.Bu Yazıda:

  • Airdrop Nedir?
  • Ekim 2020’de En İyi Airdrop
  • İleriye Dönük En İyi Kripto Para Airdrop’ları
  • Sonuç

Airdrop Nedir?

Airdrop’lar, dijital parayı çıkaran kişilerin kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıttıkları kripto para olaylarıdır. Bunun yapılmasının sebebi ise coin’in daha geniş alanlara yayılması, trading sayesinde likiditesinin artması ve ücretsiz ödüller aracılığıyla daha fazla kullanıcının ilgisini çekebilecek olmasıdır.Tabii ki de bedava kripto para dediğimizde, onları satın almak için para harcamanızın gerekmemesinden bahsetmekteyiz. Ancak kripto paralarınızı elde etmeden önce bazı başka durumlar da olabilir. Örneğin projeler, genellikle proje hakkında farkındalığı arttırmak amacıyla topluluk oluşturma aktivitelerine katılmanızı isteyebilir ya da coin’i çıkaranlara geri bildirim sağlamak amacıyla anket doldurmanızı rica edebilirler.

Genel olarak, coin’leri dağıtmanın bu metodu geçmişte oldukça başarılı olmuştur çünkü birçok proje, popüler ve büyük kripto paralar haline gelmek için bir ICO airdrop’undan yararlanmıştır. Bunun bir sonucu olarak ise airdrop’lar günümüze kadar varlığını korumuştur.

Bu durum şaşırtıcı değildir çünkü herkes, bir tweet’i retweet etmek ya da kısa bir anketi tamamlamak gibi küçük hizmetler karşılığında cüzdanlarına bedava kripto para gönderilmesinden hoşlanır.

Bahsettiğimiz üzere, airdrop’lar günümüzde de hala canlı ve iyi durumdadır ve her ay yerlerini doldurabilecek milyonlarcası piyasada bulunmaktadır. Mesela eylül ayında Uniswap, Binance Jersey ve diğerleri gibi birkaç harika airdrop’umuz vardı.

Bunlar bitmiş olmasına rağmen eğer katılmayı düşünüyorsanız daha birçoğu ortaya çıkmaktadır. Şimdi ise sizlere en kayda değer olan airdrop’lardan bahsedeceğiz.

Ekim 2020’de En İyi Airdrop

Stormgain

Eylül’de başlatılan en heyecan verici airdrop, tamamıyla bir yarışmayı içeren ve 15.000 USDT ödül havuzu sunan Stormgain’dir . 25 Eylül’de başlamıştır ve bu yılın 11 Ekim’ine kadar devam edecektir.

Coin’leri kazanmak için diğer trader’larla birlikte gerçek piyasa koşulları altında canlı bir markette trading yetenekleriniz göstermeniz gerekir. Katılım sağlayarak trading yeteneklerinizi deneyebilir, potansiyel olarak yeni bir şeyler öğrenebilir ve başarılı olursanız biraz ödül kazanabilirsiniz.

Bunun hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için şuraya tıklayabilirsiniz.

İleriye Dönük En İyi Kripto Para Airdrop’ları

Eylül ayının bitişiyle birlikte birçok airdrop tamamlanmıştır. Ancak bu bir şeyi kaçırdığınız anlamına gelmez. Ekim ayında ve daha sonra yıl içinde gelecek olan daha birçok airdrop vardır. Örneğin:

Symbol

Symbol; NEM blockchain’inde kurulan, yeni jenerasyon ve açık kaynaklı bir merkeziyetsiz blockchain platformudur. Amacı ise kazançları artırmanın yollarını bulurken karmaşıklığı ve maliyeti azaltarak işletmelerin blockchain teknolojisine daha verimli bir şekilde bağlanmasına yardımcı olmaktır.

NEM, bu yılın aralık ayında Symbol blockchain’ini piyasaya sürmeyi planlamaktadır. Bu arada, en az 100 XEM sahibi olan uygun herhangi bir kullanıcının 1:1 oranında ücretsiz XYM coin’i alacağı bir airdrop yapmayı da planlamaktadır. Airdrop, 3 Aralık ile 16 Aralık arasında gerçekleşecek ve etkinliğe yaklaşırken kesin tarih açıklanacaktır.

Bella Protokolü

Ayrıca, eylülün 30’unda başlayan Bella Protokolü de vardır. Ancak bu, totalde sekiz turluk drop’lara bölünecek olan ve 15 Temmuz 2022’de bitecek uzun dönemli bir airdrop olacaktır. Buna katılmak için bir buçuk yıldan fazla süreye ve bu süre boyunca dağıtılan 2 milyon BEL coin’inden kazanabildiğiniz kadar kazanma şansına sahipsiniz.

Bello Protokolü, var olan DeFi protokolleri için birleştirici bir kullanıcı arayüzüdür ve DeFi’nin kripto para dünyasının rövanştaki yeni trendi olmasıyla birlikte, bu airdrop ve arkasındaki proje dikkatleri üzerlerine çekme eğilimi göstermektedir.

Ancak airdrop’a katılmaya uygun olmak için APRA sahibi olmalısınız. APRA, Bella Protokolünü yaratan takım tarafından yapılan bir token’dır. Yapmanız gereken tek şey, anlık görüntü sırasında desteklenen borsalardan birinde APRA token’larını tutmaktır ve böylece, sahip olduğunuz her 5.000 APRA için 1 BEL alacaksınız.

Bitcoin Rhodium

İsminin aksine Bitcoin Rhodium, bir Bitcoin fork’u değildir. Onun yerine, şeffaflığa dayanan tamamen yeni bir kripto paradır. Ayrıca ileriki zamanlar için uzun vadeli vizyona da sahiptir. XRC token’larının sadece 2.1 milyonunu yayınlama planıyla birlikte Bitcoin’in kendisinden çok daha sınırlıdır.

Proje, halihazırda bazı XRC coinlerine sahip olan kullanıcılarına 16.072 token dağıtacak bir airdrop düzenlemektedir. Bu kullanıcıların yapması gereken tek şey ise üç ay boyunca özel cüzdanlarında XRC tutup ödüllerine kavuşmaktır.

Her 3 aylık döngüden sonra coin’lerin airdrop’landığı 2 haftalık bir dönem var ve en son döngü geçenlerde sona erdi. Bir sonraki airdrop ise bu yıl 5 ekimde gerçekleşecek. Eğer zamanında katılmakta başarısız olduysanız şu anda bunu gerçekleştirebilir ve bir sonraki döngüye katılabilirsiniz.

Morpher

Morpher, tüm kripto paralar ve geleneksel varlıklar için yeni bir ücretsiz trading platformudur. Bunu dijital coin’lerin, emtiaların ve hatta hisse senetlerinin trading’ini yapmak için kullanabilirsiniz.

Platform çoktan tamamen işlevlidir ve yerel token’ı MPH; Coingecko ve Uniswap’te trade’ini yapmak için kullanılabilir durumdadır. Ayrıca bununla birlikte, herhangi bir yeni kullanıcıya da dağıtılmaktadır.

Bunları platforma kayıt olup, bir KYC’yi tamamlayıp cüzdanınızı bağlayarak elde edebilirsiniz. Ücretsiz olarak 100 MPH elde etmek için yapmanız gereken tek şey budur. Ayrıca, linkinizi kullanarak kayıt olan herbir kullanıcı için 50 MPH ekstradan alabilirsiniz.

Bu yüzden daha fazla beklemeyin! Platforma şimdi katılın ve ücretsiz coin’lerinizi alın.

GoodDollar

GoodDollar aslında yeni blockchain teknolojilerinden yararlanmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Nihai amacı temel geliri sağlamak için sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir model oluşturmaya yardımcı olmaktır.

GoodDollar ayrıca kendi cüzdanını yaratmıştır. Bu cüzdan, herhangi birinin kayıt olup her gün GS coin’lerini almalarına olanak tanır.

Evet, yanlış duymadınız. Bahsettiğimiz proje katılımcılarına her gün ücretsiz GS airdrop’lamaktadır. Yapmanız gereken tek şey bir hesap oluşturmak ve 1 GS’lik kayıt olma bonusunu elde etmek için bir video KYC doğrulamasını tamamlamaktır. Daha sonra basitçe giriş yaparsınız ve her 24 saatte bir ücretsiz GS’lerinizi alabilme şansına sahip olursunuz.

Ücretsiz coin elde etmek için mükemmel bir yol değil mi?

ARCS

ARCS, veri bankacılığı altyapısı için tescilli bir blockchain’dir. Proje, AI’nın çalışmasını ve inşasını daha hızlı ve daha basit hale getirmek için yapılmıştır. Amaç ise dünyanın dört bir yanındaki insanların refahını, sadece kendi verilerinin efendisi olma haklarıyla güçlendirerek ve söz konusu verilere değer katarak iyileştirmektir.

Proje, katılan ilk 200 kişiye 25 ARX token’ı airdrop’luyor ve katılımcı olmak için yapmanız gereken tek şey bir bitCastle hesabı oluşturup bir KYC prosedürünü tamamlamaktır. Coin’ler, airdrop bittikten bir hafta sonra dağıtılacaktır. Bunu da aklınızda tutarak, katılan ilk 200 kişiden biri olduğunuzdan emin olun!

ARX ​​zaten KuCoin borsasında listelendiğinden, coin’lerinizi aldıktan sonra hemen transfer edebilirsiniz.

Sonuç

Bununla birlikte listemizi bitirmiş bulunuyoruz. Burada listelediklerimiz, hem şu anda mevcut olan hem de dört gözle beklenen en iyi airdrop’lardan bazılarıdır. Kendi paranızı yatırmadan servetinizi oluşturmaya başlamak için ise istediğiniz projeyi seçin ve ücretsiz kripto paralarınızı alın.

Share Article

Ali is a freelance journalist, having 7 years of experience in web journalism and marketing. He contributes to various online publications. Ali holds a master degree in finance and enjoys writing about cryptocurrencies and fintech. Ali's work has been published on a number of well-known publications in crypto and cybersecurity niches. When he is not working, he loves traveling and playing games.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın