Coin98 Coin Nedir? 2021 C98 Başlangıç Rehberi

Makaleyi Paylaş

Bu yazımızda Coin98 coin nedir sorusu sizler için detayları ile birlikte ele alınıp cevaplanacaktır. Sorumuzun cevabına geçmeden önce belirtmemiz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Öncelikle biraz merkeziyetsiz finans ( DeFi ) üzerinde durmamız gerekecektir. DeFi’ler birçokları için şu an kripto para dünyasının geleceği anlamına gelmektedir. Fakat bunun yanında, şu an piyasada yer alan çok fazla çeşit ve sayıdaki DeFi’lerin arasında etkileşim kurabilmek biraz sorun yaratmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden biri de DeFi’lerin çok çeşitli amaçlarla piyasaya sürülmüş olmasıdır.

SponsorSponsor

Bugün ortak çalışabilirlik kapsamında oluşturulmuş projelerin büyük kısmı, iki yada daha fazla blockchain’in birlikte hareketi üzerine kurulmayı hedeflenmiş, etkileşim üzerine oluşturulmuştur. Bu motivasyonla oluşturulan coin’lerin biri de Coin98’dir. Bu rehber ile diğer birçok şeyle beraber Coin98 coin nedir, yerel token’ı ve odaklandığı kullanım durumları nelerdir gibi sorular hakkında size detaylı bilgiler verilecektir.

SponsorSponsor

Coin98 Coin Nedir?

Coin98 coin nedir sorusunun en kısa yanıtı C98’in Binance Launchpad’de yer alan ve DeFi’ye ciddi oranda odaklanmış olan bir protokol olduğudur. Bu protokol temel olarak, çeşitli merkeziyetsiz kripto para borsalarına (DEX’ler) likidite çekmektedir. Bu sayede ise trader’lara borç verme, borç alma, yield farming ve daha birçok benzer avantajın kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Bunun da ötesinde C98 kullanıcıları cross-chain’den faydalanabilmektedir.

Coin98 coin, yalnızca yukarıda bahsettiğimiz çeşitli avantajları sağlamakla kalmamaktadır. Aynı zamanda kullanıcılara, projede yer alan staking imkanlarıyla, tüm varlıklarını multi-coin cüzdanlar üzerinde saklama imkanı tanımaktadır. Bununla birlikte en güncel ve en güçlü DeFi projelerinin hazırlık aşamalarını inceleme şansı da vermektedir.

Coin98 coin, 2020 yılının başından beri piyasadaki tüm DeFi projelerinin bir numarası olmayı hedeflemektedir. Bu yazıyı sizinle paylaştığımız şu günlerde Coin98 20 blockchain ağı ve onların token’larını destekler durumdadır. Ayrıca şu an platformda 284.000 kullanıcı bulunmakta ve bu da toplamda 216 milyon dolardan fazla işlem hacmi yaratmaktadır.

Coin98 coin, kullanıcılarına cross-chain imkanı tanıyabilmek adına Polygon, PancakeSwap ve Avalanche gibi çeşitli blockchain ağları ile birlikte çalışmaktadır. Tüm bu ağlar arasındaki işbirliği ise bütün katılımcılara güvenilir bir cross-chain deneyimi sağlamaktadır.

C98 Nedir?

C98, projenin yerel kripto parasıdır. Ayrıca bu coin Ethereum, Binance Smart Chain ve Solana Network’ü üzerinde kendine yer bulmuştur.

C98 Kullanım Amaçları

C98 holder’ları aslında çok fazla sayıda avantajdan yararlanmaktadır. İlk olarak holder’lar ağ işlem ücretleri kazanmaktadır. Bu da, kullanıcıların ödül kazanabilmek adına varlıklarını stake etmelerini sağlamaktadır. Token sahiplerinin yönetimde söz sahibi olmaları bu hususta oldukça önemlidir. C98 kullanıcıları kendi vermiş oldukları teklif ve güncelleme önerileri için de oy kullanma hakkına sahiptir.

Ayrıca kullanıcılar daha fazla C98 satın alarak hold’lar ise birçok farklı avantajlara sahip olacaklardır. Bunların başında airdrop katılımı, yeni proje lansmanlarına erken erişim hakkı ve bunun gibi daha birçok ek avantaja ulaşabileceklerdir.

Öte yandan Coin98, etkileşimi sağlayabilmek adına 3 farklı kola ayrılmıştır. Bu kollar Coin98 Labs, Coin98 Ventures ve Coin98 Network olmak üzere, toplamda Coin98’i sayıca geçen 3 farklı bölüme ayrılmıştır

Ventures, DeFi proje adına fon toplamaları için geliştiricilere yardım etmektedir. Labs merkezleri ise coin98’deki multi-coin cüzdan, kripto para borsası, cross-chain köprüleri ve buna benzer diğer tüm özel geliştirmelerin gerçekleştirildiği yerdir. Coin98 Labs tarafından başarıyla tamamlanan geliştirmeler, 3.kol olan, Coin98 Network adındaki proje bütününü ortaya çıkarmaktadır.

C98 Rakip Karşılaştırması

Şu an için piyasada çok sayıda cross-chain projesi bulunmaktadır — Coin98 bu konuda tek değildir. Rakiplerinden farklı olarak coin98 coin nedir diye düşünüyorsanız, C98 toplam 20 farklı ağda çalışan ve piyasadaki en iyi cross-chain deneyimi sunan coin’dir. Sonuç olarak potansiyel C98 kullanıcıları için bu durum oldukça ilgi çekici gelmektedir.

Kullanıcıların aynı anda tüm ortak ağlara erişmesini sağlayan bu ortaklık Space Gate protokolü olarak adlandırılmaktadır. Space Gate protokolüne benzer şekilde ortak çalışabilirlik sağlamayı hedefleyen birkaç farklı proje daha vardır. Ancak önümüzdeki birkaç ayda Coin98’in Space Gate protokolü ile rakiplerini nasıl geride bıraktığı hep birlikte izlenecektir.

Yol Haritası ve Geliştirme Hikayesi

Coin98 son günlerde yeni bir proje içerisindedir. Projede bir web uygulaması ve cross-chain cüzdanı için kullanılması hedeflenen yerel swap özellikleri geliştirilmektedir. Bu çalışmanın yegane hedefi DeFi dünyasındaki erişebilirlik katsayısını artırmaktır. Öte yandan geliştirici ekip daha fazla blockchain ağları ile çalışmak ve bunlarla cross-chain birlikteliği kurmak istemektedir.

Tokenomics

Token Dağıtım Programı: Resmi web sitesi

Coin98’in kripto para bölünmesi 3 farklı şekilde yaşanabilir. Toplam 1 milyar token arzı vardır. Ancak bunların yalnızca 185 milyon kadarı dolaşımdadır. Proje, token dağıtımı konusunda her zaman açık olmuştur.

Token tahsisi: Resmi web sitesi

Örneğin, token’ların %20’si ekibe, %2’si danışmanlara, %21’i ekosistemin büyümesine ve %20’si de topluluk gelişimine gitmektedir.

Bu yazıyı sizinle paylaştığımız sıralarda Coin98’in piyasa değeri 682.444.999 dolardır. Launchpad girişimi sayesinde artık projenin Binance’de yatırım yapması mümkün olacaktır.

Güncel Değeri ve Fiyat Tahminleri

Coin98 Fiyatı: CoinGecko

Gelişiminin bu noktasında böylesine küçük bir coin’in fiyatını tahmin edebilmek oldukça zordur. C98, hedefleri oldukça iddialı gözükse de şimdilik henüz küçük bir projedir. Kapsamlı ve erişilebilir birçok multi-chain platform oluşturmayı hedeflemek kolay bir iş değildir. Ancak tüm bunlar başarılı bir şekilde yapılması durumda proje gerçekten değer kazanacaktır.

Her ne kadar proje token başına 0.075000 dolar fiyatıyla başlamışsa da o zamandan beri değeri oldukça artmıştır. Bu yazı itibariyle de C98 coin başına yaklaşık 3.69 dolar değerindedir. C98’in yıllık en yüksek seviyesi ise 8.69 dolar olarak gözükmektedir.

C98 Alınır Mı?

Ortak çalışabilirliği ve erişilebilirliği blockchain’lerin geleceği olarak görüyorsanız, potansiyel bir hedefi olduğu için, C98’e yatırım yapmak mantıklı olacaktır. Coin98 hold sayesinde token yönetimi, staking, oylama ve daha nicelerine katılma şansınız olacaktır.

Coin98 Coin Kullanım Amacı

Coin98 coin nedir sorusunu detayları ile birlikte anlatmaya devam ediyoruz. C98 coin kullanım amaçlarına baktığımızda ağ yönetimine katılabilmek, holder’ların işlem ücreti kazanmalarını sağlamak ve tüm Coin98 ekosistemi ile etkileşime girebilmek gibi kullanım amaçlarının olduğu görülmektedir.

C98 Token Gerçekten İyi Bir Yatırım Mı?

Coin98 coin nedir sorusunun cevabını kavradığımıza göre, istatistiklerine dayanarak, C98 token yatırımı yapmak ve hold’lamak birçok kullanıcıya gerçekten iyi bir deneyim yaşatmaktadır. Öte yandan bu varlığın iyi bir yatırım olup olmayacağı ancak size ve projeye olan inancınıza bağlı olacaktır.

Coin98, DeFi Birleşimi ile Deneyimi İleriye Taşımak İstiyor

Belirtildiği üzere Coin98 DeFi’yi ileriye taşımak isteyen birçok projeden biridir. Çeşitli blockchain ağları her türden amaca hizmet etmektedir. Ancak bir kullanıcıdan token hold’laması ve göndermesini istemek elbetteki ekosistem oluşturmanın bir yolu değildir.

Bu yazımızda Coin98 coin nedir sorusu detaylarıyla birlikte ele alınmıştır. Coin98 projesi, diğer benzer projelerde olduğu gibi, blockchain platform deneyimini daha erişilebilir hale getirmeyi hedeflemektedir. Bu da kendisini DeFi’nin geleceği için bir aday konumuna getirmektedir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur. Kripto Para Okulu’nda ana amacımız, oldukça kaliteli bilgiler paylaşmaktır. Okuyucularımızın işine yarayacak eğitici ve öğretici içerikleri hazırlamak için yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu standardı korumak ve daha da iyi içerikler hazırlamak için, iş ortaklarımız; yazılarımızda yer alarak bize bir komisyon ödemesi yapabilir. Ancak bu komisyonlar, kesinlikle tarafsız, dürüst ve eğitici içerikleri oluşturma sürecimizi negatif etkilemeyecektir.
Sponsor
Share Article

Max is a cryptocurrency journalist with an affinity for games and emerging technology. After leaving school to start a writing career, he wrote his first article on blockchain and fell down the rabbit hole. Since starting in 2017, Max has worked with multiple blockchain startups and crypto enthusiast spaces, doing his best to educate the world on the nascent technology.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!