CHZ Yorum ve Chiliz Coin Fiyat Tahmini (Başlangıç Rehberi)

Makaleyi Paylaş

CHZ yorum ve chiliz coin fiyat tahmini, merak edilen konular arasında başı çeker. Chiliz, son dönemlerde Türkiye’deki popülerliğini artırmaya başlamıştır. Arka planda bulunan sağlam ekip ise tabiri caizse gün geçtikçe daha da gelişmektedir. Ülkemizde spora ve özellikle futbola olan sevginin ışığında Chiliz gün geçtikçe daha çok yer edinmektedir. Socios Türkiye Direktörü Altuğ Öztürk, BeInCrypto özel röportajında özellikle yola futbol ve eğitimin tokenize edilmesiyle çıktığını belirtmiştir. Bu bağlamda da Chiliz, şuanlık eğitim için olmasa da, futbol için benzersiz fırsatlar sunmaktadır.

SponsorSponsor

Bugün BeInCrypto olarak sizler için CHZ yorum ve Chiliz coin fiyat tahmini konularını içeren bir başlangıç rehberi hazırladık. Bu rehberde A’dan Z’ye CHZ yorum ile ilgili her şeyi bulabileceğiniz bir yazı oluşturduk.

SponsorSponsor

Chiliz (CHZ) Nedir?

CHZ yorum konusuna geçmeden önce, ne olduğunu anlamak gerekir. Chiliz, Ethereum ağı üzerinde kurulmuş bir ERC-20 token’ı olarak bilinir. Chiliz (CHZ) resmi internet sitesinde , spor ve eğlence için dünyanın önde gelen blockchain fintech sağlayıcısı olarak tanıtılmaktadır. Özellikle tüketicilerin ilgisini çekebilecek blockchain destekli ürünler ve hizmetler için bir araç olmayı hedefler. Hedefleri ve gerçekleştirdiklerini kısaca sıralamak gerekirse, şunlar listelenebilir:

 • Eğlence sektöründe, özellikle spor dalları özelinde, hayranların katılımını kolaylaştırmak
 • Ürünler için alternatif ödeme çözümleri sağlamak
 • İnsanların günlük deneyimlerini iyileştirmek

Chiliz (CHZ) coin, bir köprü olarak düşünülebilir. Hayranların sevdikleri ürünlere, spor dallarına ve daha birçoğuna ulaşabilmesi için bir araç görevi görür. Son zamanlarda akıllarda kalan bir örnek vermek gerekirse Cristiano Ronaldo, kripto para token’ları ile ödüllendirilen ilk futbolcu olmuştur.

Başka bir ilkten bahsetmek gerekirse, dünyanın ilk spor kripto para borsası olarak da adlandırılabilir. Belki de daha da ileri gidersek taraftar token kavramının benimsenmesini sağlayan platform da diyebiliriz.

Chiliz (CHZ) Hangi Borsalarda Listelendi?

Öncelikle, Chiliz (CHZ) alımınızı Chiliz.net üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak diğer borsalardan da alım yapmanız mümkündür. Dünyanın en büyük borsalarında listelendiğini söylemek de yerinde olacaktır. Madde madde vermek gerekirse bu borsalar, şunları içermektedir:

 • Binance
 • Huobi
 • FTX
 • Gate.io
 • KuCoin
 • Uniswap (V2)
 • Bithumb
 • Bitfinex
 • OKEx

Socios.com Nedir? (CHZ Yorum)

Socios.com, spor – taraftar etkileşim platformu olarak tanımlanabilir. Chiliz blockchain altyapısı üzerine kuruludur. Para birimi olarak, $CHZ kullanılır. Bu platform üzerinde taraftar token’ları alımı yapabilirsiniz. Platformda bulunan dünyanın önde gelen büyük spor takımlarına örnek vermek gerekirse:

 • FC Barcelona
 • Juventus
 • Paris Saint-Germain
 • AS Roma
 • Galatasaray
 • Atlético de Madrid

Socios.com’dan alımı yapılan taraftar token’ları, kullanıcıların destekledikleri takımlara çeşitli yollarla etki sağlamasına olanak tanır. Bakıldığında, taraftarlık kavramı Türkiye gibi bir ülkede oldukça önem arz eder. Bu şekilde bir platforma sahip olmak ise gittikçe daha fazla taraftarın takımlarını tokenize etmek istemesine katkı sağlar.

Taraftar Token Nedir?

Taraftar token’ını açıklamadan önce, token nedir sorusuna bir kez daha açıklık getirmekte fayda var. Coin ve token farkı aklınızı karıştırıyorsa, şimdi size en basit haliyle bunu açıklayacağız. Her coin yeni ve var olmayan bir blockchain kullanırken, token’lar zaten var olan blockchain’ler üzerinde kurulur. Daha önce de Ethereum ağı üzerinde kurulan diğer projelerle mutlaka rastlaşmışsınızdır. Chiliz de daha önce belirttiğimiz gibi bu ERC-20 token’larından biridir.

Socios.com’da anlaşma sağlandıktan sonra henüz duyurulmamış kulüp ortakları, Taraftar Token Teklifi olarak adlandırılan adıma ev sahipliği yapar. Taraftar Token Teklifi, Fan Token Offering (FTO) olarak bilinir. Taraftar token’larını elde edebilmek için bir borsa üzerinden CHZ alımı yapmanız gerekir. Bu token’lar bir takıma ya da kulübe özeldir. Şifreli bir oyalama defterine ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan sınırlı ve dijital varlıklardır.

Taraftar Token Ne İşe Yarar?

Taraftar token’lar, hayranların mobil oylama platformu aracılığıyla hayran liderliğinde gerçekleştirilecek olan kararlara katılmalarına olanak tanır. Böylece kendinizi ait hissettiğiniz spor kulübünde diğer taraftarlarla birlikte özel bir çevre edinmiş olursunuz. Bir hayranın nüfuzu, tuttuğu token sayısına ve verdiği oy miktarına bağlıdır. Sunulan en büyük VIP fırsatlarına ulaşana kadar çeşitli ödüllerde bu nüfuzunu değerlendirebilir.

Futbol kulüpleri son zamanlarda taraftarlarla olan etkileşimlerini artırabilmek için bu token’ları aracı olarak kullanmaktadır. Henüz tokenize olmamış takımlar ise planlarını ve çalışmalarını sürdürmektedir. Socios.com sayesinde spor takımları güvenli, şeffaf ve dijital bir şekilde hayranlarıyla bağlantı kurarak ek gelir sağlayabilir.

Kronolojik Chiliz (CHZ) Gündemleri ve CHZ Yorum

 • 2018’in İkinci Çeyreği: Private Placement (Tahsisli Satış) gerçekleştirildi. Bunun sonucunda ise 66 Milyon Dolar kazanıldı.
 • 2018’in Üçüncü Çeyreği: Akıllı kontrat oylama mekanizmalarının ilk fonksiyonel demosu gerçekleştirildi. İlk kez CHZ coin’den Fan Token’a yapılan işlemler denendi.
 • 2018’in Dördüncü Çeyreği: PSG ve Juventus tokenize edilen ilk iki futbol takımı oldu.
 • 2019’un İlk Çeyreği: Lansmana hazırlık olarak platformun tamamlanması
 • 2019’un İkinci Çeyreği: Halka açık Taraftar Token satışı yayınlandı. Taraftar oylamalarının açılışı başlatıldı.
 • 2019’un Dördüncü Çeyreği: Socios.com’un tokenize olduğu takımlarla ilk futbol sezonu başladı. Diğer spor sektörlerinden takımlar aktif olarak katılım sağlamaya başladı.
 • 2020’nin İlk Çeyreği: En az 5 spor kulübünün tokenize edilmesi hedefine ulaşıldı.
 • 2020’nin İkinci Çeyreği: Socios.com çeşitli sporlardan takımları bünyesine almaya başladı.
 • 2020’nin Üçüncü Çeyreği: Üçüncü taraf platformlara bir işlem mekanizması olarak Chiliz (CHZ) token’ının benimsetilmesi

CHZ Yorum

Yazının bu kısmında bulunan düşünceler, tamamen öznel içeriklidir. Herhangi bir genelgeçerliğe sahip olması gerekmediği gibi, sadece CHZ yorum konusu hakkında aklınızdaki düşüncelere katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

CHZ yorum konusuna gelmeden önce belirttiğimiz tüm tanımlarda ve ayrıntılarda görülen ortak nokta Chiliz’in açık bir dille anlatılan bir amacının olmasıdır. Bir projenin amacı ve arkasındaki ekip, hakkında CHZ yorum gibi konulara girerken düşünülmesi gereken ilk şeydir. Bu bağlamda, projenin amacı spor takımlarının tokenize edilmesi ve taraftarlarla takımlar arasında köprü kurulmasıdır. Kurulan bu köprü, oy verme hakkı gibi özelliklerle diğer bağlamlardan daha sağlam olarak öne çıkmayı hedefler.

CHZ yorum yapılırken arkasında bulunan ekip de önemlidir. Alexandre Dreyfus, Chiliz ve Socios.com’ın CEO’sudur. İş insanı ve küresel bir girişimcidir. Daha önce de Global Poker Ligi gibi çeşitli alanlarda yer almıştır. Emma Diskin, Chiliz ve Socios.com’ın Baş Operasyon Yöneticisi’dir. Daha önce çeşitli şirketlerde PR ve sosyal medya alanlarında çalışmıştır. Chiliz’in sahip olduğu geniş ekipten burada ele alacağımız son isim Max Rabinovitch’dir. Max, aslen psikoloji mezunudur ve şu anda Chiliz & Socios.com üzerinde Baş Stratejist olarak tanımlanabilir.

Bu ekibe bakıldığında, 30’dan fazla üye ile sağlam bir temel görülmektedir. CHZ yorum konusu bu noktada güçlü bir temele oturtulabilir.

Chiliz Coin Fiyat Tahmini

Chiliz coin fiyat tahmini için kullanılacak analiz, BeInCrypto global yazarlarımızdan ekonomist Rahul N.’e aittir .

2021 Yılı Chiliz Coin Fiyat Tahmini

2021’de Chiliz coin şimdiden geniş bir yatırımcı taraftar kitlesine sahip olmuştur. TradingView grafiğinden de görülebileceği gibi, bunun nedeni Mart ayının ilk iki haftasında yaşanan ani fiyat artışıdır.

Ancak çoğu pump’lanma durumunda görüldüğü gibi, daha sonra gelen grafik dump yaşamaktadır. Bu da dipten alabilmek için yatırımcılara bir fırsat sunmuştur. Wallstreetinvestor’da yer alan analistler CHZ’nin uzun vadede iyi bir yatırım olduğunu düşünmektedir. Benzer şekilde, DigitalCoinPrice analistleri de Chiliz fiyatı için 2021’in sonuna kadar yaklaşık %64’lük bir büyüme öngörür.

2022 Yılı Chiliz Coin Fiyat Tahmini

WallStreetInvestor, 2022’nin sonu için üç önemli bilgiye değinir:

 • Ortalama Chiliz fiyatı: 0.895 Dolar
 • Minimum Chiliz fiyatı: 0.817 Dolar
 • Maksimum Chiliz fiyatı: 0.970 Dolar

Aşağıda yer alan grafik, Chiliz fiyatının 2022’de nasıl ilerleyebileceği konusunda açık bir resim sunmaktadır:

DigitalCoinPrice ise 2022 yılı için daha yüksek bir fiyat tahmininde bulunarak 1.2 Dolardan bahsetmektedir.

PickAcrypto’daki analistler, CHZ fiyatının 2022 ila 2025 arasında 0.30 ile 1.00 dolar arasında hareket edeceğini varsayar. Bunun nedeni olarak ise ekosistemin daha da gelişmesi ve sosyal medya platformları arasında taraftarlar sayesinde benimsenmenin artması verilmektedir.

5 Yıllık Chiliz Coin Fiyat Tahmini

Uzun vadeli bir yatırımdan bahsedersek, 5 yıllık bir fiyat tahminine de değinmek yerine olacaktır. Wall Street yatırımcısı bu konuda görüşlerini şu şekilde ifade etmektedir:

5 yıllık bir yatırımla +%108.53 civarı bir ciro bekleniyor. Mevcut 100 dolarlık yatırımınız 2026 yılına kadar 208.53 dolara çıkabilir.

DigitalCoinPrice de Chiliz coin fiyat tahmini konusunda oldukça iyimserdir. Fiyatın 2.47 dolar olabileceği iddia edilmektedir.

Genele bakılacak olursa analistlerin CHZ fiyatının geleceği konusunda iyimser yaklaştığı görülmektedir. Ancak kripto para piyasalarındaki volatilite hiçbir zaman akıllardan çıkarılmamalı ve yatırımcı önce kendi araştırmasını sağlamalıdır. Bazı okuyuculara bu tahminler fazla iyimser gelebilir. Ancak tüm etkenler göz önüne alındığında, Chiliz için böyle bir gelecek çok da uzak değildir.

Sonuç: CHZ Yorum ve Chiliz Coin Fiyat Tahmini

Bugün BeInCrypto olarak sizler için CHZ yorum ve Chiliz coin fiyat tahmini konu başlıklarını içeren bir başlangıç rehberi hazırladık. CHZ yorum yapılırken temel alınması gereken iki özellikten bahsettik. Bu iki özelliğin yanı sıra, projeyi kendiniz araştırmalı ve özellikle whitepaper’ına göz atmalısınız. Burada ayrıntısına giremediğimiz birçok konu hakkında çeşitli bilgilere bu sayede ulaşabilirsiniz.

CHZ yorum ve Chiliz coin fiyat tahmini sorularınızı umuyoruz ki giderebilmişizdir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur. Kripto Para Okulu’nda ana amacımız, oldukça kaliteli bilgiler paylaşmaktır. Okuyucularımızın işine yarayacak eğitici ve öğretici içerikleri hazırlamak için yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu standardı korumak ve daha da iyi içerikler hazırlamak için, iş ortaklarımız; yazılarımızda yer alarak bize bir komisyon ödemesi yapabilir. Ancak bu komisyonlar, kesinlikle tarafsız, dürüst ve eğitici içerikleri oluşturma sürecimizi negatif etkilemeyecektir.
Sponsor
Share Article

Deniz Psikoloji alanında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde lisans eğitimini sürdürmektedir. Bilişsel süreçler ve bellek konusuna özellikle ilgi duymaktadır. Blockchain teknolojisi ve kripto paralardan oldukça etkilenmiş ve bu konuda araştırmalarını sürdürerek BeInCrypto'nun Kripto Para Okulu kısmında uzun süredir görev almaktadır. Görüş ve önerileriniz için: https://twitter.com/DenizNurKken3

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın