Sosyal izolasyonun yoğun olduğu ve insanların evde vakit geçirmeye çalıştığı günlerde, internet üzerinden yapılan aktiviteler revaçta. Özellikle Avrupa’da internet kullanımının hayli artması da bunu destekleyen başka bir unsur olarak göze çarpıyor. İnsanlar evde vakit geçirmek için aktivite arayışı içine girerken, en sık başvurdukları yollardan biri ise dizi izlemek.

Netflix, koronavirüs etkisinde izole olmuş bir şekilde yaşamak durumunda kalan insanların en çok rağbet ettiği platform konumunda. Yine de Netflix’e alternatif platformlar, başka arayışlar içinde olan insanlar için bir yenilik getirebilir. İşte Netflix’e alternatif olabilecek 5 dizi izleme platformu;

BluTv

BluTv, Türkiye’nin ilk internet üzerinden dizi izleme platformu olarak karşımıza çıkıyor. Sitede Behzat Ç. gibi kült olan bir dizinin yanında orijinal içerikler de mevcut. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise platformun ilk internet dizisi olan Masum. Bartu Ben, 7 Yüz, Sıfır Bir, Pavyon gibi ilgi çekici belgesel ve dizileri de bünyesinde barındırıyor. Üstelik kullanıcılar Vikings, The Handmaids Tale ve The Walking Dead gibi popüler yabancı dizilere de erişme imkanına sahipler.

Puhutv

Puhutv, Türkiye’nin sayılı internet üzerinden dizi, film izleme platformlarından bir tanesi. İçeriği oldukça zengin olan sitede birçok yerli yapım bulunuyor. Puhutv üzerinden televizyonlarda yayınlanan yapımlar da internet üzerinden izlenebiliyor. Bu yapımlar arasında Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden Çukur ve Babil de bulunmakta. Ayrıca sitede eskiden yayınlanıp büyük bir beğeni toplamış olan olan İçerde, Fi, Ufak Tefek Cinayetler gibi diziler de mevcut. Sitenin başyapıtı ise, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Haluk Bilginer’in başrolünü oynadığı Şahsiyet dizisi.

BeinConnect

BeinConnect de piyasada günden güne yükselmekte olan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Sitede dünyanın dört bir yanından futbol maçlarından yabancı filmlere kadar birçok içeriği bulmak mümkün. Bu içeriklerden en önemlisi ise dünyada çok büyük bir seyirci kitlesine sahip olan Game of Thrones dizisi. BeinConnect, Oscar ödüllü filmlerden, Altın Küre ödüllü dizilere kadar geniş bir yelpazeye sahip. Ayrıca sitenin üyelerine son çıkan film ve dizileri vakit kaybetmeden izleme imkanı da sunuluyor.

Reklam
Okumaya devam et

TV+

Türkiye’deki online dizi izleme platformlarından bir tanesi de TV+. Geniş bir içerik listesine sahip olmasa da birçok film ve diziyi üyelerinin beğenisine sunuyor. Platform orijinal içerikler sunmamasına karşın belgesel ve dizi konusunda kayda değer bir gelişme gösteriyor. TV+ üzerinden dizi, film izlemek için internet üzerinden üyelik açmanız yeterli.

Prime Video

Amazon’un girişimi olan bu platform da dünya sahnesindeki yerini aldı. Türkiye piyasasında da kullanıma açık durumda olan Primve Video’da The Grand Tour, Mozart in the Jungle gibi orijinal yapımları bulmak mümkün. Henüz iddialı bir konuma gelmese de, Prime Video, yatırımlarını sürdürdükçe ses getirecektir.