NEO, 9 Şubat tarihinde simetrik üçgen formasyonunun dışına çıktıktan sonra NEO istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı.

NEO için Öne Çıkanlar

  • NEO simetrik üçgen formasyonunu kırmayı başardı.
  • Kısa vadede fiyat yükselen bir kanal içerisinde hareket ediyor.
  • 0,0017₿ seviyesinde direnç bulunuyor.
  • 0,00135₿ seviyesinde destek bulunuyor.
  • Haftalık grafikte RSI göstergesi ilerlemenin devam edebileceğini gösteriyor.

Kripto para analisti @Damskotrades Twitter üstünde yaptığı paylaşımda NEO grafiğinde simetrik üçgen formasyonunun kırıldığına dikkat çekti ve hedef seviyeleri olarak 0,00167₿ ve 0,00155₿ belirledi.

Simetrik Üçgenin Kırılması

2019 senesinin Kasım ayından beri NEO simetrik bir üçgen formasyonu içerisinde dalgalanıyordu. 9 Şubat tarihinde bu şeklin üstüne çıkan NEO buradan istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Kırılmanın hemen ardından üçgenin üst sınırının bulunduğu 0,00135₿ seviyesini destek olarak tasdikleyen NEO ilk hedef seviyesi olarak belirlenmiş olan 0,00155₿’e de ulaşmayı başardı.

Fiyat, kırılmanın ardından yükselen bir kanal içerisinde hareket etmeye başladı. Eğer fiyat burada kalmaya devam ederse bir sonraki direncin bulunduğu 0,017₿ seviyesinde 24 Şubat tarihinde ulaşabilir.

Elliott Formasyonu

Haftalık grafiğe bakıldığında da fiyatın ne yönde hareket edebileceğine dair önemli sinyaller ortaya çıkıyor. 2019 senesinin Nisan ayında RSI göstergesi 50 seviyesi üstüne çıkma konusunda başarısız olduğunda fiyat da 0,0025₿ seviyesinde direnç bulmuştu.

Son yükseliş hareketi ile RSI da 50 üstüne çıkmayı başardı ve fiyatın bir yükseliş trendine başlamış olabileceğine dair önemli bir sinyal vermiş oldu.

Aynı zamanda, ekim ayında gerçekleşmiş olan yükseliş hareketi de 5 evreli bir Elliott formasyonunun ilk dalgasını temsil ediyor olabilir. Bu hareket ardından gelen geri çekilmeye bakıldığında üçüncü dalganın 0,0017₿ seviyesine kadar devam edebileceği düşünülebilir.

Eğer fiyat bu formasyonu takip etmeye devam ederse 5. ve son dalga 0,0025₿ seviyesini hedefleyebilir ve buraya mayıs ayının sonlarında ulaşabilir.

Özetlemek gerekirse NEO fiyatı, simetrik bir üçgen formasyonunun dışına çıkmayı başardı ve güncel yükseliş hareketi 5 evreli bir Elliott formasyonunun üçüncü safhasını temsil ediyor. Üçüncü dalga 0,017₿ seviyesine kadar devam ederse buradan bir geri çekilme gelebilir ve beşinci dalga ile fiyat, mayıs ayının sonlarına doğru 0,025₿ seviyesini hedefleyebilir.