Litecoin Düşüşten Sonra %510 Oranında Artış Yakalayabilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Litecoin dördüncü dalga düzeltmesini gerçekleştiriyor olabilir.

  • Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • Uzun vadede değerlendirildiğinde, LTC/BTC paritesinde, alçalan bir direnç çizgisinin takip edildiği görülüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Litecoin (LTC) fiyatı 10 Ocak tarihinde 185 dolar seviyesinde tepe oluşturduktan sonra düşüşe geçti.Kısa ve uzun vadeli grafiklere göre Litecoin (LTC) hâlâ düzeltme hareketine devam ediyor ve henüz bir dip oluşturmadı.Litecoin Dirence Takıldı Düşüşe Geçti

LTC 10 Ocak’ta 185 dolar seviyesinde tepe oluşturduktan sonra değer kaybetmeye başladı. 11 Ocak’ta keskin bir düşüş yaşandı. Daha sonra kademeli bir toparlanma gerçekleştiren fiyat, 21 Ocak’ta tekrar değer kaybetti.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler kararlı bir şekilde düşüşe işaret ediyor. MACD’nin negatif bölgeye geçtiği, Stokastik Osilatör’ün ölüm kesişimi gerçekleştirdiği ve RSI’ın da 50 çizgisi altına düştüğü görülüyor.

LTC değer kaybetmeye devam ederse en yakındaki destek seviyeleri 113 ve 96 dolarda yer alıyor. Bu bölgeler, 2020 Eylül tarihinde başlayan yükseliş hareketinin tamamının 0,5 ve 0,618 fib. düzeltme seviyelerini oluşturuyor. Bu hareketin düzeltmesinin yeni başladığı olduğu görülüyor.

LTC Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafik, düşüş hareketinin devam edebileceği ihtimalini destekliyor. Zira yükselen bir destek çizgisinden kırılım gerçekleştiği ve bu çizginin direnç olarak onaylandığı görülüyor.

Fiyat, zor bir seviye olan 0,618-0,786 fib. düzeltme bölgesinden reddedildikten sonra düşüş hareketine başladı. 2 saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor. Buna göre LTC 112 dolar bölgesini tekrar test edebilir. Daha düşük seviyelerin görülmesi de ihtimal dahilinde bulunuyor.

LTC Grafiği (TradingView)

Litecoin İçin Dalga Sayımı

Dalga sayımına göre LTC, 185 dolar seviyesinde tepe oluşturarak üçüncü dalgayı (beyaz) tamamladı. Bu dalga, mart ayında başlayan yükseliş impulsünün bir parçası olarak öne çıkıyor. Alt dalga sayımı ise aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterildi.

Dördüncü dalgaya başlamış olan LTC’nin önceki destek seviyelerini oluşturan 113 veya 96 dolar seviyesine gerilemesi beklenebilir. 96 dolar seviyesine kadar düşüş yaşanması halinde, tam bir dördüncü dalga geri çekilmesi ortaya konmuş olacak. 

LTC Grafiği (TradingView)

6 saatlik grafiğe göre 96 dolar seviyesine doğru gerçekleşecek bir düşüş, A ve C dalgasının 1:1 oranına gelmesini sağlayacak. Bu da fiyat hareketinin dip seviyesi için en muhtemel noktayı oluşturuyor.

LTC Grafiği (TradingView)

LTC/BTC Paritesi

Ünlü kripto para analistlerinden @Damskotrades, LTC/BTC paritesini ele alan bir grafik paylaşarak fiyatın, tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşmaya yakın durduğunu belirtti. Analist, ilerleyen süreçte önemli bir yükseliş hareketi beklediğini ifade etti.

Kaynak: Twitter

2018 tepesinden sonra LTC/BTC paritesinde alçalan bir direnç çizgisi takip edilmeye başlandı. 2019 yılı Nisan-Mayıs aylarında alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmek adına üç başarısız deneme ortaya kondu.

Daha sonra ise alçalan direnç çizgisine yaklaşılamadı. Fakat LTC 0,004₿’de yer alan en dipteki destek bölgesinden sıçradı ve küçük bir yükseliş hareketi başlattı.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler oldukça olumlu bir tablo çiziyor ve LTC/BTC paritesinde yükseliş yaşanabileceğini gösteriyor. Direnç çizgisine ulaşmayı sağlayacak bir yükseliş hareketi %100 oranında artış sağlayabilir. Rekor bölgeye ulaşılması halinde ise %510 oranında yükseliş yaşanmış olacak.

LTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak LTC hâlâ düzeltiyor. Düzeltme hareketinin 112 dolar seviyesine kadar devam etmesi bekleniyorsa da 96 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanması da mümkün görünüyor. LTC/BTC paritesinde ise fiyat, tüm zamanların en düşük seviyesine yakın hareket ediyor ve kısa süre sonra uzun vadeli bir yükseliş döngüsü başlatabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 20 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın