Lambadan Cin Çıktı: Dile Benden Ne Dilersen!

Makaleyi Paylaş

Binance kripto para borsası Türkiye sektörüne hızlı ancak oldukça etkili bir giriş yaptı. Gelişmelere hız veren Binance’ın dün yayınladığı “dile benden ne dilersen” temalı gönderisi Twitter’ı hareketlendirdi.

SponsorSponsor

İlk olarak Türk Lirası listeleme taleplerine cevap veren Binance, bugün TRY işlem çiftlerini arttırmıştı. TRY artık BNB, BUSD, BTC, ETH, XRP ve USDT işlem çiftlerine sahip. Binance, bu sefer de talepler için Twitter üzerinden kullanıcılara seslendi.

SponsorSponsor

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun “careful what you wish for” (ne istediğine dikkat et) ifadesiyle sonlandırılan gönderiye çok fazla talep geldi. Binance kripto para borsası gönderisine yöneltilen talepler incelendiğinde ise Türkiye’deki kullanıcıların daha çok komisyon ücretlerinden şikayet ettikleri görülüyor.

Binance Kullanıcılarının Banka Feryadı!

En çok beğeni alan taleplerden birisinin, tüm bankalardan 7/24 sıfır komisyonlu çift yönlü transfer olduğu göze çarpıyor. Binance ise bu talebe oldukça yuvarlak bir cevap verdi.

Aslında Binance kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu kullanılabilir banka eksikliğinden dem vuruyor. Bir kullanıcının “Akbank ile anlaşma yapsın” önerisine sıcak bakan borsa yetkilileri, “Bu da gayet mantıklı” cevabı ile bir işbirliğini sıcak karşılayan bir yanıt verdiler.

İlgili tweet’in altında Enpara için de benzer talepte bulunan kullanıcılar, yakında daha fazla banka desteği ekletecek gibi gözüküyor.

Başka bir kullanıcı ise Papara aracılığıyla değil, direkt banka üzerinden TL aktararak işlem yapma seçeneği talep etti. Bu durum aslında komisyon yönünden de düşüş sağlayıp, kullanıcıları sevindirebilir.

Bir kullanıcı ise  “en az 1 ay boyunca komisyonsuz trade imkanı” talep etti. Binance kripto para borsasının “güzel fikir” olarak nitelendirdiği talep yakında gerçekleştirilebilecek olan talepler arasına alındı.

Binance’ın ABD iştiraki Binance US, açıldığı tarihten yeni yıla kadar komisyonsuz alım satım işlemi seçeneğini sunduğu göz önüne alındığında benzer bir ayrıcalığın Türkiye için de tanınması, büyük bir hayal değil.

Binance Kripto Para Borsası Ders Verecek

Bir başka kullanıcının “kripto para ticareti ile ilgili ders” talebi de Binance kripto para borsası tarafından olumlu bir şekilde karşılandı. Binance Türkiye’nin cevabı, kripto para sektörü odaklı özel derslerin 2020 yılının ikinci çeyreğinde başlayabileceğini gösteriyor.

Küresel devlerden birisi olan Binance kripto para borsası, marka bilinirliğine rağmen kullanıcıların zorlamasıyla Türkiye için daha fazla adım atmak ve yenilik yapmak zorunda kalacakmış gibi görünüyor.


Görsel materyaller Shutterstock ve Twitter’dan alınmıştır.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Bio: Uludağ üniversitesi ingilizce öğretmenliği mezunu olan Emre, katip Çelebi üniversitesinde finansal ekonomi yüksek lisansını devam ettiriyor. 2016 yılından beri kripto paraları ve Blockchain teknolojisine ilgi duyuyor ve yenilikçi bütün teknolojilerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın