Kurumsal Firmalar İçin Sırada Altcoin Projeleri Var: Listedeki Coinler Dikkat Çekiyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider kripto para birimi Bitcoin’in rekorlar kırmasıyla birlikte, en çok konuşulan konu, kurumsal yatırımlar olmuştu.

  • MetLife Investment Management’ın son yayımladığı raporu paylaşan bir sosyal medya kullanıcısı, kripto para topluluğunu heyecanlandıracak verileri ortaya koydu.

  • ABD’li sigorta şirketi MetLife, altcoinlere yatırım yapmaya hazırlanıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider kripto para birimi Bitcoin’in rekorlar kırmasıyla birlikte, en çok konuşulan konu, kurumsal yatırımlar olmuştu. Altcoin fiyatlarının yükselişine darbe vuran dominance oranının da yükselmesine neden olan kurumsal yatırımlar, Bitcoin fiyatının inanılmaz seviyelere çıkmasını sağlayabilir. Bu noktada, yatırımcıların gözü başta Ethereum olmak üzere altcoinlere çevrilmişti. Son gelen haber ise kurumsal yatırımcıların da bu alana yöneldiğini ortaya koyuyor.

Bitcoin’in aldığı kurumsal yatırımlar ve fiyattaki büyük yükselişten sonra, sıra Ethereum ve altcoin projelerine gelmiş gibi görünüyor. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’daki arz sorunları, bir süre sonra piyasada bu varlıkların bulunmasını zorlaştıracağı ve altcoinlere olan ilgiyi artıracağı düşünülüyordu. Sosyal medyada dolaşan son bilgi ise kurumsal ilginin şimdiden başladığını ortaya koyuyor. ABD’li sigorta şirketi MetLife, altcoinlere yatırım yapmaya hazırlanıyor.Kurumsal Yatırımcılar Altcoin Piyasasında

MetLife Investment Management’ın son yayımladığı raporu paylaşan bir sosyal medya kullanıcısı, kripto para topluluğunu heyecanlandıracak verileri ortaya koydu. Raporda, şirketin bazı altcoin projelerine 651 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Bu dev şirketin raporda geçirdiği altcoinler ise Litecoin (LTC), Monero (XMR), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Decred (DCR), Polkadot (DOT), Dai (DAI) ve Chainlink (LINK).Hazırlanan raporda, blockchain teknolojisini detaylarıyla anlatan şirket, Satoshi Nakamoto’nun geliştirdiği bu teknolojiyi devrim olarak tanımlıyor. Yukarıda sayılan altcoin projelerine yapılacak muhtemel bir yatırım ise uzun süredir beklenen mega altcoin boğasının başlamasını sağlayabilir. Zira Bitcoin dominance oranının düşmesi için başta Ethereum olmak üzere altcoinlere nakit girişinin hızlanması gerekiyor.

Sigorta Şirketleri Öncü mi Olacak?

MetLife şirketi, temelde sigorta hizmetleri sunan yaklaşık 150 yıllık köklü bir yapı. Bu şirketin altcoin projelerine yüklü miktarda yatırım kararı alması ise piyasaların büyük bir harekete başlamasını sağlayabilir. Zira geçtiğimiz dönemde, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Massachusetts Mutual Life Insurance Co., Bitcoin’e 100 milyon dolarlık bir yatırım yaparak piyasaları hareketlendirmişti. Sigorta şirketlerinin bu alana yönelme ihtimali bile şimdiden heyecan uyandırıyor.

Diğer yandan, geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs yöneticisi, kripto paralardaki kurumsal yatırımın henüz pazar payının yüzde 1’ini oluşturduğunu söylemişti. Bu durum, başta Bitcoin olmak üzere altcoin fiyatlarının da gideceği çok yolu olduğuna dair yorumları beraberinde getirmişti. Covid-19 salgınının getirdiği ekonomik kriz, geleneksel piyasaları zorlarken, kripto paraların bir süre daha konuşulmaya devam edeceği düşünülüyor.

Ethereum ve Bitcoin Arzı Yönlendirici Olabilir

Kurumsal şirketlerin gözlerini altcoin projelerine dikmesi, özellikle son günlerde sıklıkla konuşulan arz konusunu tekrar gündeme getirdi. Bitcoin ve Ethereum arzının yakında piyasalardaki kullanıcılara yetmeyeceği ifade edilirken, bu durum hem varlıkların kendi fiyatını yükseltmesine hem de yatırımcıların altcoinlere yönelerek piyasanın toptan yükselmesine izin verebilir.

Tüm bu gelişmeler ışığında, birçok uzman 2017 yılında yaşanan boğa sezonundan farklı bir boğa sezonu yaşanacağını ifade ediyor. Zira kurumsal ilgi ve düzenleyici kurumların kripto para sektörüne bakış açısı o günlerden bu yana fazlasıyla değişti. Bu değişimin sürmesi ve regülasyonların hızlanarak piyasanın güven kazanması halinde ise uçuk fiyat seviyelerinin gelebileceği konuşuluyor. Yine de kısa vadeli oynak fiyat hareketleri, özellikle yeni yatırımcılar için risk oluşturmaya devam ediyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın