Kripto Para Uzmanları Açıkladı: Yatırım Yapılabilecek 3 Altcoin

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para uzmanları yılın son çeyreğinde yeni bir altcoin rallisinin başlama ihtimalini yüksek görüyor.

  • Finans Magnates analistleri 2021 sonuna kadar değer kazanmasını beklendikleri altcoinleri açıkladı.

  • Listede Algorand da bulunuyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) değer kazanmaya devam ederken, altcoin piyasası onu takip etmekte zorlanıyor. Kripto para uzmanları, altcoin rallisi için kasım ayını işaret ederken, birçoğu yılın son çeyreğinde yeni bir boğa sezonunun başlayacağı yönünde açıklamalarda bulunuyor. Finans Magnates’in kripto para analiz ekibi, yılın son çeyreğinde kripto para yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için 3 altcoin önerisinde bulundu. Analistler, yatırım için sadece birinci katman blok zincir projelerini tercih ettiler. Hollandalı ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe da Bitcoin’in ardından öncelikle birinci katman blok zincir projelerinin ve ardından ikinci katman projelerin değer kazanacağını düşünüyor. Analistler, bunların yanında 2022 yılı boyunca merkeziyetsiz finans platformlarının da değer kazanmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

SponsorSponsor

Popüler Altcoin: Algorand (ALGO)

Finans Magnates (FM) ekibi, değer kazanacak 3 altcoin listesinin ilk sırasına Algorand’ı eklemiş. Algorand, tıpkı Ethereum gibi üzerine farklı sektörlerden projelerin eklenebildiği bir blok zincir projesidir. Solana (SOL) ve Terra (LUNA) gibi oldukça ucuz işlem ücretine sahiptir. Aynı zamanda, saniyede gerçekleştirdiği işlem sayısına göre de Ethereum’un bir hayli önünde yer alıyor.

Ethereum dışındaki birinci katman blok zincir ağlarının bu özellikleri, NFT’lerde ve merkeziyetsiz finans projelerinde onları bir adım öne taşıyor. Ancak yine de yatırımcıların ve yazılımcıların büyük bir çoğunluğu hala Ethereum’u kullanıyor. Solana ve Cosmos (ATOM), bu alanda atılım yaparak ekosistemlerini genişletmiş olsa da hiçbiri Ethereum ile rekabet edecek kadar genişlemiş değil.

FM ekibi, Algorand’ın son zamanlarda çok sayıda ortaklık kurduğuna vurgu yaparak ALGO’nun da diğer birinci katman projeleri gibi yeni boğa rallisinde ön sıralarda yerini kapacağını düşünüyorlar.

Ethereum (ETH) Açgözlülük İndeksi Artıyor

Ethereum, Ripple (XRP) ile birlikte Bitcoin’in son rallisine ayak uydurabilen nadir altcoinler arasında bulunuyor. Değerli kripto para biriminin bu değer atışı Altair güncellemesi için 27 ekim tarihinin açıklanmış olmasına bağlanıyor. Altair güncellemesi ile birlikte Merge yükseltmesinin devnet ağında faaliyete geçmesi de Ethereum yatırımcılarını heyecanlandıran olaylar arasında yer alıyor.

Aralarında OpenSea, Axie Infinity ve Uniswap gibi yüksek hacimli merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) da yer aldığı 3.000 den fazla platforma ev sahipliği yapan Ethereum metaverse dünyasında da en etkili blok zincir ağı olmaya devam ediyor. Ethereum’un 2022 yılında enerji tüketim oranını %99 oranında düşürecek olması kurumsal yatırımcıların da bu kripto para birimine yönelmelerinde önemlin bir faktör olarak değerlendiriliyor.

Ethereum 2.0 stake havuzlarına ilgi çok yüksek. Kripto para borsalarında bulunan ETH miktarı sürekli olarak azalıyor. Şimdiden havuzlarda kilitli olarak bulunun ETH miktarı %83’ü aşmış durumda. Üstelik London güncellemesinin ardından ekosistemde dolaşımda bulunan ETH miktarı azalmaya başladı. Artık işlem ücretlerinin bir kısmı yakılıyor. Şimdiye kadar yakılan ETH miktarı 500 bini aştı.

Bununla birlikte uzmanlar Ethereum alımı için şu anda en iyi zaman olmadığını düşünüyor. Ethereum korku/açgözlülük indeksine göre açgözlülük oranı 62 seviyesinde. Bu ibre “aşırı açgözlülük” tarafına geçtiğinde satışların başlaması ve fiyatın düşme trendine girmesi beklenir.

Cardano (ADA) Akıllı Sözleşmeler Öncesi Bekleyişte

FM ekibi, yılın son çeyreğinde yatırım yapılacak 3 altcoin listesinin sonuna köklü kripto para birimi Cardano’yu eklemiş. ADA, kalabalık topluluğu ve yatırımcıların güven vermesi ile mayıs ayında Bitcoin’in düşüşe geçmesinin ardından yaklaşık bir hafta değer kazanmaya devam ederek rekor kırmıştı. Bu yükseliş trendinin en önemli tetikleyicisi Alonzo güncellemesinin tarihinin duyurulması oldu.

Ancak ADA fiyatı güncelleme sonrası beklenen yükselişi bir türlü gösteremedi. Yatırımcıların 3-4 dolar seviyelerindeki beklentileri suya düşerken, ADA fiyatı 2 doların altına kadar geriledi.

Birçok kripto para uzmanı, Cardano ekosisteminde akıllı sözleşmelerin kullanıma başlaması ile birlikte yeni bir yükseliş trendinin başlayacağını düşünüyor. Bazı önemli projeler şimdiden yol haritalarını açıkladılar.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın