Kripto Para Uzmanı Rookie’nin Takip Ettiği 4 Altcoin

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Başarılı kripto para uzmanı Rookie takip ettiği 4 altcoin için bir açıklama yaptı.

  • Takip edilen kripto para birimleri arasında Galatasaray NFT koleksiyonunu sunacak olan Shirtum da var.

  • Rookie, NFT ve GameFi platformlarına öncelik vermiş.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasasında salı günü gerçekleşen sert değer kaybı sonrası Bitcoin (BTC) 53 bin dolar seviyesinden 44 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE) gibi köklü kripto para birimleri Bitcoin ile birlikte değer kaybederken, Alonzo güncellemesini başlatmaya hazırlanan popüler altcoin Cardano (ADA), bu süreçte nispeten daha iyi bir performans gösterdi.

SponsorSponsor

Hacimli kripto para birimleri Bitcoin’i takip ederken Avalanche (AVAX), Terra (LUNA) ve Algorand (ALGO) gibi yeni nesil birinci katman blok zincir platformları ve bazı düşük hacimli kripto para birimleri değer kazanmaya devam ediyor. Başarılı kripto para yorumcusu Rookie, değer kaybeden piyasada takip ettiği altcoinleri açıkladı. Rookie’nin listesinde NFT ve GameFi platformları da bulunuyor.

SponsorSponsor

1. Shirtum (SHI)

Rookie’nin takibine giren ilk proje olan Shirtum, futbolcular ve futbol kulüpleri için bir NFT platformu oluşturmayı hedefliyor. CoinGecko listesinde 652. sırada yer alan Shirtum, aynı zamanda Galatasaray’ın son NFT koleksiyonunu piyasaya süren platform olarak dikkat çekiyor. Platform, kulüplerin ya da futbolcuların tarihlerinde ve kariyerlerinde meydana gelen önemli gelişmelerin kesitlerini NTF ürünleri halinde pazarlamayı planlıyor. Böylece, oyuncular dijital müzeler açarak formaları, ödüller ve hayatlarını şekillendiren önemli gelişmeleri NFT ürünleri olarak satışa çıkarabilecek. Galatasaray NFT koleksiyonu, 1 Ekim tarihinde taraftarların ve koleksiyoncuların beğenisine sunulacak.

Shirtum (SHI) şu anda 0,43 dolardan işlem görüyor. SHI şu anda sadece PancakeSwap üzerinden alınabiliyor.

2. EQIFI (EQX)

KuCoin, BKEX, PancakeSwap ve Uniswap gibi bazı merkezi ve merkeziyetsiz kripto para borsalarında satışa sunulan EQIFI, son yirmi dört saatte %17 değer kazanarak 0,62 dolara yükseldi.

EQIFI, Ethereum tabanlı bir merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu. Yeni nesil DeFi platformlarının içerdiği birçok türev işlem, bu platform üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Platformda, kripto para borç alma ve borç verme, yield farming ve stake havuzları gibi türlü hizmetler sunuluyor. Sunulan tüm hizmetler, daha önceden belirlenmiş açık kodlar sayesinde gerçekleşiyor. Ağustos ayında başlatılan EQIFI projesi, asıl patlamasını eylül ayının ilk haftasında gerçekleştirdi. EQX işlem hacmi, bu hafta sonu yaklaşık on kat artış gösterdi.

3. GameFi Token (GFX)

Nisan ayında 9 dolardan piyasaya giren GFX, hızla değer kaybederek birkaç ay içinde 0,3 dolara kadar düşmüş olsa da eylül ayında toparlanma sinyalleri gösteriyor. Şu anda 1,5 dolardan işlem gören GFX, başarılı kripto para uzmanı Rookie’nin altcoin listesine girmeyi başarmış. GFT piyasa değerine göre en değerli kripto para birimleri listesinde 1677. sırada yer alıyor. Oldukça düşük bir işlem hacmine sahip. BKEX, Hoo, PancakeSwap ve Uniswap kripto para borsalarında satışa sunuluyor. GFX, son dönemde bir hayli popülerleşen GameFi alanında yeni projeler tasarlamayı hedefliyor. Bu projeler arasında fantezi futbol NFT pazarları gibi projeler de bulunuyor. Binance Smart Chain (BSC) blok zincir ağında başlatılan proje, ilerleyen dönemde Polygon, HECO, Avalanche ve Polkadot gibi blok zincir ağlarında da işlem görmeyi hedefliyor.

4. Smaugs NFT (SMG)

Rookie’nin listesinde yer alan 4. altcoin olan SMG, yine Binance Smart Chain ağında başlatılan bir NFT platformu. SMG, son yirmi dört saat içinde %18 değer kazanarak 0,24 dolara yükseldi. Smaugs NFT, BSC ağında faaliyet gösterdiği için Ethereum tabanlı rakiplerine göre çok daha düşük işlem ücretleri ile NFT üretimi ve satışlarına olanak sağlıyor. Aynı zamanda platformda üretilen bazı NFT ürünleri, kullanıcılara rastgele bir şekilde dağıtılıyor. Ayrıca kullanıcılar, SMG havuzlarında stake işlemleri gerçekleştirebiliyor. SMG an itibari ile Gate.io, ZT, PancakeSwap ve BitMart gibi merkezi kripto para borsası ve DEX’lerde satışa sunuluyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın