Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor – 30 Temmuz

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin (BTC) 3. kez 40.550 dolarlık direnç bölgesini aşmayı deniyor. Ancak tahminler, BTC'nin bu bölgeyi yine aşamayacağı yönünde.

  • BCHA gün içinde %30 arttı.

  • İran'da yaşanan elektrik kesintilerinden Bitcoin (BTC) madenciliği sorumlu tutuluyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Siz uyurken kaçırmış olabileceğiniz günlük kripto para haberlerini ve tüm piyasa değişikliklerini BeInCrypto sizler için derledi.

SponsorSponsor

Bitcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 20 Temmuz’da artış kaydetmeye başlayarak, art arda sekiz adet yeşil mum oluşturdu ve doji mumu meydana geldi. BTC 29 Temmuz’da günlük kapanışını düşüşe işaret ederek gerçekleştirdi.

SponsorSponsor

BTC ayrıca, 40.550 dolardaki yatay direnç bölgesini üçüncü kez aşmayı deniyor. Ancak bu denemenin yine başarısız olacağı düşünülüyor. Öte yandan, direnç bölgesinin 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturduğu görülüyor.

Bir sonraki direnç bölgesi 47.800 dolarda bulunuyor. Bu seviye ise, 0,618 fib. geri çekilme direnç seviyesini oluşturuyor. Üçüncü kez yaşanan çıkış girişimi başarısızlığına rağmen, günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, BTC fiyatı için hala yükselişe işaret ediyor. RSI, 70 seviyesi üzerinde hareket ediyor. Stokastik Osilatör’de altın kesişim oluştu ve MACD pozitif bölge sınırına çok yaklaştı.

BTC Grafiği TradingView

Altcoin Hareketleri

Kripto para piyasasının toplam değeri %1 oranında düşerek 1,59 trilyon dolar seviyesine geri döndü. Bitcoin (BTC) gün içinde %4,2 düşüş yaşarken, Ethereum (ETH) ise son 24 saat içinde %1,2 oranında yükseliş kaydetti. Bugün çoğu altcoin’de kayıplar yaşanıyor. En değerli ilk 100 kripto para birimi ise yaşanan kayıplarla birlikte hareketli bir gün geçiriyor.

Bitcoin Cash ABC (BCHA), şu an günün en çok kazanan altcoin’i olarak görünüyor. BCHA gün içinde %30 oranındaki artışıyla birlikte şu an 36,32 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçen hafta, BCHA %42’nin üzerinde değer kazanmıştı ve bugün yaptığı yükselişle beraber piyasa değerine göre en değerli ilk 100 kripto para birimi listesine tekrar dahil olmayı başardı.

SafeMoon (SAFEMOON), son 24 saatte %19,4 düşüş yaşayarak günün en çok kaybedeni olarak görünüyor. SAFEMOON, token son üç ayın en düşük fiyatı olan 0,0000021 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Diğer Kripto Para Haberleri

  • ABD Kongre Üyesi Don Beyer, kripto para piyasasının düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu ve kendisinin bu kapsamda meclise yasa tasarı sunduğunu belirtti. Tasarının amacını yatırımcıları koruyabilmek ve piyasalara uyumluluğu artırmak olarak duyurdu.
  • İran, Bitcoin (BTC) madencilerini, ülkede sık yaşanmaya başlanan elektrik kesintilerinin sorumluları olarak görüyor.
  • Hindistan, Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazanan Mirabai Chanu için hazırlanmış olan NFT koleksiyonunu piyasaya sunuyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın