Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor – 21 Temmuz

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin (BTC) fiyatı, 29.200 dolar civarında çift dip formasyonu oluşturduktan sonra toparlandı.

  • THORChain (RUNE) bugün %20 oranında artış gösterdi.

  • Circle şirketi, USDC stablecoin arzına olan desteğini detaylandıran bir şeffaflık raporu yayınladı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Siz uyurken kaçırmış olabileceğiniz günlük kripto para haberlerini ve tüm piyasa değişikliklerini BeInCrypto sizler için derledi.

SponsorSponsor

Bitcoin Güncellemesi

Kripto para piyasasının devi Bitcoin, 29 Haziran’dan bu yana alçalan direnç çizgisi boyunca düşüş yaşamaya devam ediyor. Bitcoin en son 12 Temmuz’da direnç çizgisinden geri çevrilmişti. 20 Temmuz’da 29.200 dolar seviyesine kadar düşüş gösteren BTC fiyatında 22 Haziran’ın en düşük seviyesi baz alındığında çift dip formasyonu oluşturduğu görüldü. Dip oluşumunun ardından, yükselişe sergilendi ve 30.900 dolar seviyesinde bir tepe meydana geldi.

SponsorSponsor

Gerçekleşen bu son yükselişe rağmen teknik göstergeler hala düşüş eğilimi gösteriyor. Hem RSI hem de MACD yükseliş eğilimi işaretleri göstermelerine rağmen, RSI 50’nin, MACD ise 0’ın altında hareket ediyor.

BTC’nin geri dönüş yapabilmesi için alçalan direnç çizgisinden bir an önce çıkış gerçekleştirmesi gerekiyor.

Altcoin Hareketleri

Toplam kripto para piyasası değeri, dün son beş ayın en düşük seviyesi olan 1,24 trilyon dolar seviyesine kadar geriledikten sonra bugün 1,3 trilyon dolar seviyesine hızlı bir dönüş yaptı. Geçtiğimiz gün kırmızı bir grafik çizen en değerli ilk 100 kripto para biriminin hemen hemen hepsi bugün yükselişe geçti. Ancak geçen haftaki düşüş henüz telafi edilemedi. Çünkü altcoinler neredeyse tamamı yaşadıkları düşüşte çift haneli değerler kaybetmişti.

THORChain (RUNE) günün en iyi performans gösteren altcoin’i oldu. RUNE 3,70 dolar seviyesini gördükten sonra bugün %20 değer kazanarak 4,20 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu düşüş, RUNE için şubat ayının başından beri görülen en düşük fiyat noktasıydı.

Dünün en çok kazananı altcoin’i LEO, bugünün en büyük kaybeden kripto para birimi oldu. LEO şu an anlık %4 düşüş sergiledi, ancak hafta geneline bakıldığında ise hala %4,5 oranında pozitif yönlü seyrini sürdürüyor.

Diğer Kripto Para Haberleri

  • Circle şirketi, USDC stablecoin’i için bir şeffaflık raporu yayınladı. Raporda 22,2 milyar dolarlık arzın büyük bir kısmının nakit ve nakit benzerleri ile desteklendiği açıklandı.
  • Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi öncüsü ve devi olan MakerDAO, tam merkeziyetsiz bir yönetime geçme politikasından vazgeçmesi üzerine bu dönüşün son adımlarını da tamamladı.
  • NBA’in popüler takımı Sacramento Kings, ilk Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonunun satışını piyasaya duyurdu.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın