Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor – 20 Temmuz

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin, ocak ayından bu yana geçen süreçteki en düşük günlük kapanışını yaptı.

  • Piyasadaki yükseliş grafiği çizen altcoinler sadece LEO ve DASH oldu.

  • PolyBunny, DeFi protokolüne yönelik yapılan son saldırının detaylarını açıkladığı bir rapor yayınladı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Siz uyurken kaçırmış olabileceğiniz günlük kripto para haberlerini ve tüm piyasa değişikliklerini BeInCrypto sizler için derledi.

SponsorSponsor

Bitcoin Güncellemesi

Bitcoin, 19 Mayıs’tan bu yana kripto para piyasasında 30.300 dolar ile 40.550 dolar arasında işlem görüyor. Birkaç kez destek noktasının altına düşmesine rağmen, bu güne kadar günlük kapanışlarını hiç bu noktanın altında gerçekleştirmedi.

SponsorSponsor

BTC fiyatı 19 Temmuz’da bir kez daha destek noktasının altında kalmasıyla, ocak ayından bu yana bulunduğu en düşük seviyeye, yani 30.839 dolara kadar geriledi.

Piyasada BTC fiyatındaki yükseliş beklentisi devam ediyor olmasına rağmen, teknik göstergeler hala düşüşü gösteriyor. RSI ile MACD düşüş yaşarken, aynı zamanda Stokastik Osilatör de aşağı yönlü bir kesişim yaparak negatif yönlü hareket ediyor.

Ancak, bu kırılımda işlem hacimleri görüldüğü üzere düşük seviyelerde gerçekleşti.

BTC Grafiği Tradingview

Altcoin Hareketleri

Toplam kripto para piyasası değeri, gün içinde %7’den fazla düşüş yaşayarak son beş ayın en düşük seviyesi olarak bilinen 1,23 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin ise son 24 saat içinde %5’ten fazla oranda değer kaybı yaşarken, Ethereum %7 oranında bir düşüş sergiledi. Çok sayıda altcoin, geçtiğimiz gün çift haneli yüzdeler ile değer kaybetti.

Bugün sadece LEO Token (LEO) ve Dash (DASH) kazanç elde etti. LEO %8,3 oranında artış yaşayarak şu anda 3,20 dolar seviyelerinde işlem görüyor. DASH ise bugün yaklaşık %5 oranında değer artışı yaşarken haftalık ölçekte toplam %6 düşüş yaşadı.

THORChain (RUNE) ve Mdex (MDX) şu anda en fazla değer kaybı yaşayan altcoin listesinin başını çekmekte. Her ikisi de son 24 saatte %20’lik düşüş yaşadı. Ancak RUNE için durum daha vahim. Çünkü popüler altcoin geçen haftadan bu yana değerinin neredeyse %50’sini kaybetti.

Diğer Kripto Para Haberleri

  • Üç Cumhuriyetçi senatör tarafından, Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat ve Paralimpik Komitesi’ne (USOPC) Çin’in ABD Takımı’nı gözetlemede kullandığı bir yol olarak düşündükleri Dijital Yuan’ın yol açacağı bazı sorunlar için endişelerini dile getirdikleri bir mektup kaleme alındı.
  • Ripple Labs’ı temsil eden avukatlar, SEC ile olan davanın başkanlık makamına bir mektup göndererek, iki SEC Komiseri’nin başka bir davada yaptıkları bazı açıklamalara işaret etti.
  • Polygon tabanlı yield farming protokolü PolyBunny, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründeki en son saldırının detaylarını ayrıntılı olarak açıkladı ve mağdurlar için bir telafi sözü verdi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın