Kripto Para Piyasası Analizi – Bitcoin, Ethereum, XRP ve Tüm Büyük Altcoin’ler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Yükselen kanal içinde hareket eden BTC, bu kanaldan çıkış sağlarsa 8.000 doları hedefleyebilir.

  • XTZ, desteğe doğru düşüş gerçekleştirdikten sonra 3,5 dolara kadar yükseliş kaydedebilir.

  • Net bir görünüm sunmaktan uzak olan XRP ise önemli düşüş sinyalleri veriyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin fiyatı, 20-27 Nisan haftasında 6. kez yeşil mum açma başarısı gösterdi.Fiyat, 7.693 dolarda kapanış gerçekleştirmeden önce 6.751 dolardaki dip seviyeden 7.738 dolardaki tepeye ulaştı. Bu kapanış da haftalık tepeye oldukça yakın bir yerde gerçekleşmiş oldu. Altcoinler de genel olarak BTC’yi izledi. ETH iyi bir ivme yakalayarak kısa süreliğine de olsa 200 dolar seviyesine temas edebildi.Bu analizimizde de 8 adet kripto parayı mercek altına alacak ve gelecekteki görünümlerini ortaya koymaya çalışacağız.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı 23 Nisan’dan bu yana yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. Hem direnç hem de destek çizgisi birçok kez onaylandı. Bu analizin yazımı sırasında BTC’nin, bu kanalın tam da ortasında fiyatlandığı görülüyor.

Buna ek olarak fiyat, 50 saatlik hareketli ortalama (MA) üzerinde işlem görüyor. 50 saatlik MA daha önce de 200 saatlik MA ile altın geçişi olarak da bilinen bir boğa geçişi yapmıştı. Bu geçiş, fiyatın en nihayet yukarı yönlü bir çıkış gerçekleştirebileceğini gösteriyor. Bu ihtimal aynı zamanda RSI tarafından da destekleniyor. Zira RSI da muhtemel bir sıçrama seviyesini teşkil edebilecek olan 50 çizgisi üzerine çıkmış durumda.

Eğer BTC, bu çıkışı gerçekleştirirse 8.000 dolara kadar tırmanma ihtimali bulunuyor.

Bitcoin Grafiği (Trading View)

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı, 13 Mart’ta dip bir bölgeye ulaştığından beri yükselen takoz içinde hareket ediyor. Bu takozun direnç ve destek çizgileri de birçok defa onaylandı.

Takozlar, negatif yönlü formasyonlar olarak değerlendirilir ve çoğu zaman da aşağı yönlü bir kırılıma sebebiyet verir. Bu analizin yazımı esnasında ETH, bu direnç çizgisi üzerinde işlem görüyordu. Buna ek olarak 205 dolarda bulunan en yakındaki direnç bölgesine de hızla yaklaşıyor. Bu iki direncin kesişimi, bir dönüş için de muhtemel bir seviye olarak kabul edilebilir.

Teknik göstergeler karmaşık görünüyor. Bir yandan RSI’da negatif uyumsuzluk bulunuyor ve bu da düşüşe işaret ediyor. Öte yandan 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar, bir boğa geçişi yapıyor ve yükseliş hareketine işaret ediyor.

Bu yüzden fiyatın, kanal içinde bir yükseliş gerçekleştirmesi ve ardından da düşüşe geçmesi beklenebilir.

Ethereum Grafiği (Trading View)

XRP (XRP)

XRP fiyatı, 13 Nisan’dan bu yana yükselen bir direnç çizgisini takip ediyor. Bu analizin yazımı sırasında tam da bu direnç çizgisinin üzerinde hareket ediyor ve bu seviyeyi beşinci defa onaylıyordu. Ayrıca RSI, önemli bir negatif uyumsuzluk yaratmış durumda. Bu yüzden de destek çizgisine doğru bir düşüş gerçekleşme ihtimali giderek artıyor.

Öte yandan destek çizgisinin eğimi tam bir netlik sunmuyor. Zira aşağı yönlü fitile sahip olan uzun mumların varlığı ve desteğin sadece iki kez onaylanmış olması, çizginin belirginlik kazanmasını engelliyor. Bu nedenle XRP, yükselen bir takoz ya da kanal içinde hareket ediyor.

Her iki durumda da fiyatın, 0,186 veya 0,181 dolar seviyesindeki bu destek çizgisine doğru düşmesi bekleniyor.

XRP Grafiği (Trading View)

Bitcoin Cash (BCH)

BCH fiyatı, 246 dolardaki ana direnç bölgesine çok yakın bir şekilde seyrediyor. Buna ek olarak 22 Mart’tan bu yana da yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

Fiyatın şu anda gerçekleştirdiği deneme ile bu direnç bölgesi üzerine çıkması, birkaç sebepten ötürü fazla mümkün gözükmüyor. RSI çok güçlü bir negatif uyumsuzluk oluşturmuş durumda. Ayrıca fiyat birkaç saat önce reddedildi ve şu anda da destek çizgisine doğru bir düşüş gerçekleştirme sürecinde bulunuyor.

BCH’nin, yükselen destek çizgisi üzerinde kaldıkça en sonunda tekrar bir çıkış denemesi yapması bekleniyor.

BCH Grafiği (Trading View)

Litecoin (LTC)

Litecoin fiyatı, 13 Nisan’dan beri yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. 25 Nisan tarihinde bu kanalın direnç çizgisine ulaşan fiyat, daha sonra da düşüşe geçti. Şu anda ise LTC, bu kanalın tam ortasında fiyatlanıyor.

Bu seviye, yeni bir sıçrama için oldukça uygun görünüyor. RSI’ın 50 çizgisine düşmüş olması da bu ihtimali destekliyor. Dahası 50 ve 200 günlük MA arasında bir boğa geçişi oluştu ve bu da fiyatı yukarılara taşıyacak bir etki yaratabilir.

Bu yüzden de kanalın direnç çizgisine doğru bir yükseliş gerçekleşmesi bekleniyor.

LTC Grafiği (Trading View)

EOS (EOS)

EOS fiyatı, 13 Mart’tan bu yana yükselen bir destek çizgisini takip ediyor. Bu çizgiye 20 Nisan’da dokunan fiyat, yükselmeye başladı ve ivme kazandı.

En önemli direnç seviyesi 2,75 dolarda bulunuyor. Fiyat 26 Nisan’da bu dirence ulaştı ve aşamalı bir düşüş kaydetmeye başladı. Buna ek olarak RSI’da negatif uyumsuzluk da görülüyor. Bu da fiyatı destek çizgisine doğru düşüşe sürükleyecek bir etken olarak belirginlik kazanıyor.

2,75 dolar bölgesindeki yükselen destek çizgisi, bir yükselen üçgen oluşturduğu için fiyatın en nihayet bu bölge üzerine çıkış gerçekleştirmesi ve 3,1 dolarda bulunan bir sonraki direnç seviyesine doğru harekete geçmesi bekleniyor.

EOS Grafiği (Trading View)

Tezos (XTZ)

XTZ fiyatı, 13 Mart’ta dip seviyeye ulaştı ve yükselen bir destek çizgisini takip etmeye başladı. 17 Nisan tarihinde bu destek çizgisinden sıçrama yapan fiyat, ivme kazanarak hâlâ devam etmekte olan bir yükseliş hareketine başladı.

23 Nisan’da XTZ’nin alçalan direnç çizgisinden bir çıkış gerçekleştirdiği görüldü. Bu çizgi, 19 Şubat’ta ulaşılan 3,96 dolardaki tepeden bu yana aşılamamıştı. Bu çıkış gerçekleştikten sonra fiyat, bu direnç çizgisini bir destek olarak onaylamadı fakat yukarıda belirtilen yükselen destek çizgisine de dönmedi.

26 Nisan’da 2,8 dolarda direnç bölgesine ulaşan XTZ, hafif bir düşüş yaşadı. Fiyatın yukarıda bahsedilen çizgilerden birini onaylaması muhtemel gözüküyor. Daha sonra ise 2,8 dolara ve muhtemelen 3,5 dolara doğru bir yükseliş başlatabilir.

XTZ Grafiği (Trading View)

Chainlink (LINK)

LINK fiyatı, 13 Mart’ta dip seviyeye ulaştıktan sonra yükselen bir destek çizgisini takip etmeye başladı. Destek çizgisinden sıçrama gerçekleştirdikten sonra ivme kazandı ve kısa süre sonra da yükselen bir takoz meydana getirdi. 23 Nisan’a kadar takozun içinde kalarak yükselen LINK, 3,91 dolara kadar ulaşmayı başardı.

Fiyat daha sonra düşüşe geçti ve 25 Nisan’da takozdan aşağı bir kırılım gerçekleştirdi. LINK’ın 3 dolarda bulunan en yakındaki destek bölgesine doğru düşmeye devam etmesi bekleniyor. Bu bölge, yukarı da belirtilen yükselen destek çizgisi ile de kesişim halinde ve bir dönüş yaşanmasını sağlayabilir.

LINK Grafiği (Trading View)
Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın