Kayıpları Telafi Etmeyi Deneyen Bitcoin İçin Teknik Göstergeler Ne Diyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • 52.500 ve 50.250 dolar seviyelerinde destek yer alıyor.

  • Kısa vadede alçalan bir direnç çizgisi takip ediliyor.

  • Teknik göstergelerde kararsızlık göze çarpıyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, meydana gelen düşüşü 23 Mart’ta durdurmayı başardı ve bir Doji mumu oluşturdu.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) fiyatının kısa vadede sıçrama gerçekleştirmesi bekleniyor fakat uzun vadede bir dip oluşup oluşmadığı hâlâ belirsizliğini koruyor.

SponsorSponsor

Günlük Grafikte Görünüm

Bitcoin 23 Mart tarihinde sıçrama yapmayı denedi fakat başarısız olarak Doji mumu oluşturdu. Doji mumları ise kararsızlık işareti olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin 52.500 dolardaki 0,5 fib. düzeltme seviyesi üzerinde hareket ediyor. Bu seviyenin altında bulunan 50.250 dolar bölgesi ise çok güçlü bir destek teşkil ediyor. Zira hem 0,618 fib. düzeltme seviyesini hem de bir yatay destek bölgesini oluşturuyor.

Günlük grafikteki teknik göstergeler biraz daha düşüşten yana görünüm sergiliyor. MACD negatif bölgeye geçti. Stokastik Osilatör ise ölüm kesişimi yaklaştırmaya çok yakın duruyor. Fakat RSI, sıçrama gerçekleştirebileceği 50 çizgisinin hemen üzerinde hareket ediyor. BeInCrypto’da yayımlanan 23 Mart tarihli Bitcoin analizinde belirtildiği üzere RSI’ın daha önceki yükseliş trendlerinden bu seviyeden sıçramalar gerçekleştirdiği biliniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadede Bitcoin

23 Mart’taki sıçramadan sonra 6 saatlik grafikte alçalan bir üçgen formasyonu daha da belirginlik kazanmaya başladı. Alçalan üçgenler ise düşüş formasyonları olarak değerlendirilir.

Üçgenin direnç çizgisi an itibarıyla 58.000 dolar yakınlarından geçiyor.

6 saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor. Dolayısıyla en muhtemel senaryo da 52.500 veya 50.250 dolar seviyelerine bir gerileme yaşanması olarak öne çıkıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte ise yükseliş eğilimi öne çıkıyor.

İlk olarak MACD bir yükseliş yaşanabileceğini gösteriyor. Yükselişle birlikte alçalan direnç çizgisine doğru bir artış meydana gelebilir.

İkinci olarak bir önceki dip seviyenin altına sapma yaşanması da bir yükseliş hareketinin habercisi olarak değerlendirilebilir.

Bu sebeplerden ötürü kısa vadede alçalan direnç çizgisine doğru bir yükseliş yaşanması bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin fiyatının takip edebileceği olası dalga sayımı senaryoları 23 Mart tarihli Bitcoin analizinde ortaya konmuştu. Bu analizi okumak için lütfen tıklayınız.

Sonuç

Bitcoin fiyatının kısa vadede alçalan direnç çizgisine doğru kademeli bir yükseliş ortaya koyması bekleniyor. Fakat uzun vadede 52.500 veya 50.250 dolardaki destek bölgelerine yaşanabilecek gerilemeyle bir düşük dip meydana gelebilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın