JPMorgan Bombayı Patlattı: Bitcoin 5 Katına Çıkabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dünyanın en büyük bankalarından JPMorgan, lider kripto para birimi Bitcoin ile arasını iyice düzeltmiş görünüyor.

  • PMorgan’ın uzmanları, BTC’nin bulunduğu seviyeden yaklaşık 5 katına kadar yükseliş potansiyeli olduğunu dile getirdi.

  • Yaklaşık yüzde 30 arz kaybına uğrayan Bitcoin’in, önümüzdeki süreçte talep fazlalığıyla birlikte değerini katlayacağı düşünülüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Dünyanın en büyük bankalarından JPMorgan, lider kripto para birimi Bitcoin ile arasını iyice düzeltmiş görünüyor. Geçmiş dönemde Bitcoin’in varlığına yönelik olumsuz görüşler belirten bankanın, son zamanlarda varlığa olan ilgisi bir hayli arttı. Son olarak bankanın stratejistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin’in teorik hesaplarına göre 146.000 dolar seviyesine yükselebileceğini söyledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yükselişine kısa bir süreliğine ara vermiş görünüyor. Topluluk içinde birçok kişi bu rallinin bitişinin ufak bir düzeltme hareketi neticesinde olduğu yorumunu yapıyor. Uzmanlar, Bitcoin’in yolculuğuna devam edeceğini söylerken, yükseliş tahminleri de büyümeye devam ediyor. Son olarak dev banka JPMorgan’ın uzmanları, BTC’nin bulunduğu seviyeden yaklaşık 5 katına kadar yükseliş potansiyeli olduğunu dile getirdi.Uzun Vadede Büyük Artış Potansiyeli Var

JPMorgan Chase & Co. Baş Stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bloomberg’e verdiği röportajda, lider kripto para birimi Bitcoin için öngörülerini açıkladı. Panigirtzoglou, Bitcoin’in piyasa değeri üzerinden yaptığı hesaplamada, kurumsal yatırımcıların ve diğer nakit girişinin karşılığını verebilmek için fiyatın 146.000 dolar seviyesine yükselmesi gerekeceğini söyledi. Bu durum şu an bulunan fiyat seviyesinin yaklaşık 5 katına denk geliyor.Tecrübeli uzman, borsalarda işlem gören fonların, altına alternatif olarak görülen Bitcoin için uzun vadede karşılanması yüksek bir değer yaratacağını ve fiyatın da bu yüzden teorik olarak 146.000 dolar seviyesine çıkması gerektiğini ifade etti. Başarılı yönetici, Bitcoin ile altın arasındaki fiyat oynaklığının uzun bir süreç sonucunda dengeleneceğini ve 5 katlık artışın da uzun vadeli bir hedef olduğunu dile getirdi.

Bitcoin Arzının Sabit Olması Fiyatı Destekleyebilir

Diğer yandan, lider kripto para biriminin rekor yolculuğunun hiç durmadan devam edeceğine yönelik yorumlar giderek artıyor. Son gelen veriler, 21 milyon arz ile sınırlı Bitcoin için kripto para borsalarında kıtlık yaşanabileceğine yönelik durumu gözler önüne serdi. Yaklaşık yüzde 30 arz kaybına uğrayan Bitcoin’in, önümüzdeki süreçte talep fazlalığıyla birlikte değerini katlayacağı düşünülüyor.

Bitcoin arzındaki bu durum, başta Ethereum olmak üzere altcoin yatırımcılarını da heyecanlandırıyor. Zira son haftalarda çok büyük yükseliş kaydeden dominance oranının, BTC bulmakta zorlanacak kurumsal yatırımcıların ETH ve diğer altcoinlere yönelmesiyle düşeceği düşünülüyor. Bu durumda ETH arzında yaşanacak benzer bir kıtlık, altcoin sezonunu müjdeleyebilir. Uzmanlar, son yaşanan düşüşlerin ise sadece düzeltme olduğunu, fiyatın boğa koşusuna devam edeceğini ifade ediyor.

Teknik Göstergeler Kısa Vadeli Düşüş Bekliyor

Bitcoin’in son haftalarda yaşadığı büyük çıkış, yatırımcılarını heyecanlandırsa da ardından sert bir geri çekilme yaşandı. Uzmanlar, fiyatın hızlı yükselişinden sonra bir geri çekilme yaşamasının sağlıklı olduğunu, uzun vadeli beklentilerin değişmediğini ifade ediyor. Lider kripto para birimi, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 31.690 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin’in önünde aşması gereken direnç seviyesi ise 34.778 dolar seviyesinde.

Kripto para piyasası, Bitcoin’in boğa koşusu önderliğinde büyük bir ralliye hazırlanıyor. Altcoin fiyatları son günlerde Ethereum’la birlikte yükseliş kaydederken, dominance oranında yaşanacak sert bir düşüşün bu rallileri çok daha yüksek seviyelere çıkarabileceği düşünülüyor. Bugün ABD’den gelen stabilcoin kararlarının da piyasaya olumlu etki etmesi olası. Süreç içinde gelecek olumlu haberler, hem Bitcoin hem de diğer kripto paraların yeni rekorlar kırmasını sağlayabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın