J.P. Morgan Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum Fon Satışlarına Başladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dünyanın en büyük bankalarından biri olan J. P. Morgan kripto para alanında yeni adımlar atıyor.

  • Şirket çeşitli kripto para fonu satışlarına başlıyor.

  • Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum fonları satışa çıkıyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden biri olan J.P. Morgan kripto para piyasasına yönelik yeni adımlar atmayı sürdürüyor.

SponsorSponsor

Daha önce birçok kripto para birimini fonlamaya başlayan şirket bugün yaptığı bir duyuru ile Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum fonlarını perakende yatırımcıların hizmetine açtığını belirtti. Business Insider tarafından elde edilen bir bilgiye göre Amerika’nın en büyük bankası J.P. Morgan Chase’in açtığı fonlara erişebilmek için şirketin varlık yönetimi bölümünden hesap açmak yeterli olacak.

SponsorSponsor

Kurumsal Şirketleri Etkiledi

ABD finans sektöründe resmi olarak kripto para sahibi olmanın yollarından biri Grayscale ve J. P. Morgan gibi finans şirketlerinin hazırladığı kripto para fonlarına yatırım yapmak. Ancak bugüne kadar bu fonlar sadece bu şirketlerin özel müşterilerine açık olarak pazarlanıyordu. J.P. Morgan bugün yaptığı bir açıklama ile Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum fonlarının şirketin varlık yönetimi bölümünde hesabı olan tüm müşterilere açıldığını duyurdu. Bu fonların yanında banka, Grayscale şirketi tarafından satışa çıkarılan Grayscale Ethereum Classic Trust fonunu da satışa açacak. Son olarak banka, fonları arasına Osprey Funds tarafından hazırlanan Bitcoin fonunu da ekledi.

Banka fon satışlarına içinde bulunduğumuz yılın mart ayında başlamıştı. Fon yönetimi kripto para piyasasındaki yüksek dalgalanmaların oluşturduğu riski sebep göstererek bu fonları sadece yüksek sermayeli özel müşterilerine açtı.

J.P. Morgan’ın varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes kısa süre önce verdiği bir röportajda banka müşterilerinin büyük kısmının Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak gördüğünü ifade etti:

“Müşterilerimizin çoğu, ‘Bu bir varlık sınıfı ve ben yatırım yapmak istiyorum.’ diyor. Bu yüzden bizim işimiz, paralarını yatırım yapmak istedikleri yere koymalarına yardımcı olmak.”

J.P. Morgan CEO’su Jamie Dimon Bitcoin Düşmanları Arasında Gösteriliyor

Kripto para yatırımları ve özel fonları ile gündeme gelen bankanın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin hakkındaki olumsuz fikirlerini koruyor. U.Today haber portalında yayınlanan bir habere göre Dimon, müşterilerinin kripto paralardan uzak durmalarını istiyor. Bununla birlikte insanların istediklerini satın alabilmelerinden yana olduğunu ifade ediyor:

“İnsanlara kişisel tavsiyem kripto paralardan uzak durun. Bu durum müşterilerin kripto para istemediği anlamına gelmez. Bu, bir işi nasıl yürütmeniz gerektiğine geri döner. Esrar içmem ama ulusal düzeyde yasal hale getirirseniz, insanlarımızın bunu satın almasına engel olmayacağım. İnsanlara paralarını nasıl harcayacaklarını söylemem.”

J.P. Morgan‘ın yanı sıra Ark Invest ve Square gibi şirketlerin de kripto paralara yönelik özel bir ilgisi var. Ark Invest CEO’su Cathie Wood dün akşam düzenlenen The B Word konferansında Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası hakkında övgü dolu sözlerde bulundu. Ark Invest bu hafta kripto para yatırımlarını da artırdı.

Bitcoin fonlarının yanında aralarında 84 farklı ETF fonunu yöneten GlobalX’in de bulunduğu çok sayıda finans şirketi yeni bir Bitcoin ETF’sine onay alabilmek için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yapıyor. Kurum henüz bu ürünlerin hiçbirine onay vermiş değil.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın